Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Pon, 15 Sie 2022, 05:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: [PBeM SE V] Kwadrant Unduina - kronika
PostWys艂any: Wto, 05 Lis 2013, 23:04 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Czyli zapis poczyna艅 naszych ras. Pierwszy post zostawiam jako organizacyjny, kolejne nale偶膮 do naszych imperi贸w :)

Opiszcie swoje nacje w swoich postach, poznajmy troszk臋 nasze cywilizacje :)

Wszelkie uwagi o grze i generalnie rzeczy OOC (Out-of-character) zg艂aszajcie w . Powodzenia!

Wioska:
Magiczny Spisek:

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu: Re: [PBeM SE V] Kwadrant Unduina - kronika
PostWys艂any: Wto, 05 Lis 2013, 23:32 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

00/2400, kronika Ambalesei

Image

:akapit: Chwa艂a niech b臋dzie wielkiemu Messerowi, albowiem wyznaczy艂 mnie na stanowisko pierwszego kronikarza, tw贸rcy spu艣cizny naszej wielkiej cywilizacji! Od lat studiowa艂em nauki pod kierunkiem wielkiego Yglasika, m膮drego Yiliane o najwi臋kszych zdolno艣ciach w ca艂ej Spo艂eczno艣ci. Idea tworzenia kronik i zapisk贸w jest wci膮偶 dla Yiliani nowo艣ci膮, wielu z mych braci otwarcie w膮tpi w praktyczno艣膰 moich rekord贸w, cho膰 widz膮c sygnet Messera na mym palcu wspieraj膮 mnie w moim dzia艂aniu. Nie stosujemy pisma, by艂oby to zbyt niewygodne. Ninetsaki, specjalnie wyhodowane stworzenia, zapami臋tuj膮 wszystko co m贸wi臋 by m贸c w przysz艂o艣ci bezproblemowo wyszuka膰 konkretny rekord. Jeszcze jeden cudowny wynalazek Yglasika. M贸j nauczyciel przez ostatnie miesi膮ce pracowa艂 ci臋偶ko nad projektem, kt贸ry trudno sobie nawet wyobrazi膰. Opracowa艂 on mianowicie tkank臋 biologiczn膮, kt贸ra jest w stanie wytrzyma膰, prze偶y膰, hah - nawet rozkwitn膮膰, przy bezpo艣rednim wystawieniu na pr贸偶ni臋 i ch艂贸d kosmosu. Nawet Messer by艂 pod wra偶eniem jego osi膮gni臋膰. M贸wi si臋, 偶e w najbli偶szym roku pierwsi Yiliani opuszcz膮 schronienie ojczystej planety i wyrusz膮 w zimn膮 otch艂a艅 przestrzeni zdobywa膰 kolejne 艣wiaty na chwa艂臋 Messera. Nie mog臋 si臋 ju偶 doczeka膰 pierwszych relacji...

00/2400, otwarty rozkaz Messera Elendila

Image

:akapit: Dwadzie艣cia tysi臋cy ochotnik贸w ma si臋 zg艂osi膰 do Hegemon贸w do ko艅ca bie偶膮cego miesi膮ca. W przypadku braku wype艂nienia kontyngentu, Hegemoni wylosuj膮 Yiliani z lokalnych Spo艂eczno艣ci. Do艂膮cz膮 do kolejnych osiemdziesi臋ciu tysi臋cy Fargi, kt贸rzy zapewni膮 si艂臋 robocz膮 przy projekcie Xsi. Zgromadzenie Uczonych ma tak偶e wybra膰 stu najmniej potrzebnych w prowadzonych projektach badaczy i przygotowa膰 ich do przej艣cia do projektu Xsi. Detale zostaj膮 podane na pocz膮tku nast臋pnego miesi膮ca.

Wioska:
Magiczny Spisek:

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: 艢ro, 06 Lis 2013, 17:48 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 11 Mar 2009, 18:14
Miejscowo艣膰: Bydgoszcz

"Krwi ostatkiem, si艂 donios臋
prawd臋 zbrukana historii 艣ladem. - Car Hangusssl 29ty.

Ja, kronikarz wokalny NataSssha 10ta tego imienia, zobowi膮zuje si臋 opisywa膰 w nagraniach prawd臋 i tylko prawd臋 jak膮 naka偶e mi Car, mi艂o艣ciwie nam panuj膮cy. Prawdy nie zataj臋, sam z siebie. Prawd臋 zapisz臋, jak膮 mi pozwol膮. Prawd臋 zapami臋tam, jak膮 mi b臋dzie dane.

01/01/2400 ec.

Dnia dzisiejszego obalony zosta艂 2400tny car w historii naszego ludu. Zgodnie z tradycj膮 zegary zostaj膮 cofni臋te a kalendarz wyzerowany upami臋tniaj膮c rozpocz臋cie re偶imu naszego ukochanego 2401 Cara z wielce szanownego klanu Tuchanka.
By uczci膰 t臋 donios艂膮 chwil臋 przeznaczono fundusze inwestycyjne regionu agrokultury na potrzeby przemys艂u astro-logistyki i podboju kosmosu.

Liczba 艣mierci g艂odowych wzros艂a tylko o 23% w najbogatszych regionach planety. Chwa艂a Carowi!

Flotylla najnowocze艣niejszych statk贸w eksploracyjnych wyruszy ju偶 w przysz艂ym miesi膮cu wspierana przez jednostki 1 i 2 Regimentu Ochotniczego Cywilnych Kolonizacji Przymusowej kt贸re ochoczo udadz膮 si臋 na planety w naszym uk艂adzie s艂onecznym zarejestrowane jako cele potencjalne by sprawdzi膰 czy nadaj膮 si臋 one na kolonizacj臋. Prowiant oraz narz臋dzia wys艂ane zostan膮 im w nast臋pnych miesi膮cach po niezb臋dnych autoryzacjach szczebla biurokratycznego. Uczcijmy ich odwag臋 minut膮 ciszy. Chwa艂a Carowi!

Portret Pami臋ciowy:
NataSssha - >*
Image

*Za kiepsk膮 jako艣膰 portretu odpowiedzialne jednostki zosta艂y stosownie do swych wykrocze艅 s膮dzone i skazane na sp艂at臋 d艂ugu wobec Cara, naturalnie 艣mierci膮.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 10 Lis 2013, 22:17 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

03/2400, kronika Ambalesei

Image

:akapit: Wielka jest m膮dro艣膰 Messera i z pewno艣ci膮 wyja艣ni si臋 zagini臋cie blisko miliona moich braci Yiliani. Zmierzam w艂a艣nie do hanale mojego mistrza Yglasika, kt贸ry nalega艂 na przekazanie mi informacji, kt贸re mog膮 by膰 cenne w mojej pracy kronikarza. Zarejestruj臋 ca艂膮 t臋 rozmow臋, dla chwa艂y przysz艂ych pokole艅.

...

<Ambalesei> Rad jestem 偶e wielki uczony znalaz艂 odrobin臋 czasu by po艣wi臋ci膰 go mojej osobie
<Yglasik> Tak, tak, siadaj Amb, mam ma艂o czasu a jest co艣 o czym warto wspomnie膰 w kronice. Widzisz t膮 tkank臋?
<Ambalesei> Czy to ta legendarna tkanka nad kt贸r膮 pracowa艂e艣 ostatnimi latami?
<Yglasik> Nie do ko艅ca, to tylko prototyp. Mamy co艣 du偶o lepszego, ju偶 w trzeciej ods艂onie. Dwa miesi膮ce temu opu艣ci艂o nasz膮 orbit臋.
<Ambalesei> Mistrz wypowiada si臋 niejednoznacznie
<Yglasik> Nakazanie s艂uchania. Orbita, to przestrze艅 wok贸艂 planety, na kt贸rej przy zachowaniu odpowiednich warunk贸w mechanicznych obiekty mog膮 si臋 porusza膰 nie spadaj膮c. Rozumiesz na razie?
<Ambalesei> Tak, wielki Yglasiku.
<Yglasik> Zagini臋cie martwi Yilani, ale nie jeste艣my jeszcze gotowi do przekazania wynik贸w naszego eksperymentu. A jest to pow贸d do 艣wi臋towania. Zaj臋li艣my planet臋 na skraju systemu!
<Ambalesei> Czy to oznacza...
<Yglasik> Przerywasz mi. Tak, zaginiony milion Yiliani i blisko dwadzie艣cia milion贸w bezm贸zgich Fargi rozpocz臋艂o nowe 偶ycie na obcym 艣wiecie. M贸j prototyp dzia艂a, jest idealny. Przewi贸z艂 ich przez pr贸偶ni臋 kosmosu do nowego domu.
<Ambalesei> To wspania艂e! Kiedy og艂osicie to publicznie?
<Yglasik> Gdy tylko Messer uzna to za stosowne, oczywi艣cie. A teraz patrz na to. To tkanka nowego rodzaju, zdolna do regeneracji samej siebie dzi臋ki 偶y艂om transendogennym. To co艣 jest zdolne wytrzyma膰 podr贸偶 tunelem czasoprzestrzennym! Nie jeste艣my ju偶 ograniczeni do jednego systemu!
<Ambalesei> Obawiam si臋, 偶e nie rozumiem, mistrzu
<Yglasik> Nie musisz. Gdy Messer wyda o艣wiadczenie wszystko stanie si臋 jasne.

Wioska:
Magiczny Spisek:

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 15 Lis 2013, 15:00 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 03 Wrz 2008, 18:51
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
Klan Theu ap Cellyt

Ognie przem贸wi艂y!
:akapit: Zimne s膮 rubie偶a Voltanis, zimny te偶 jest wiatr, kt贸ry owiewa klify naszej ojczyzny, zimne s膮 r臋ce wojownik贸w, kt贸rzy po艣wi臋cili swoje 偶ycie na igraszk臋 bog贸w. Jednak jeszcze zimniejsze musi by膰 serce Thana, gdy opuszcza znany mu 艣wiat i wyrusza do gwiazd.
Tam sk膮d przybyli bogowie.

Ognie przem贸wi艂y!
:akapit: Znaki odczytane przez naszych astrolog贸w i wr贸偶bit贸w nie pozostawiaj膮 w膮tpliwo艣ci co do naszego przysz艂ego losu. Nadmorskie sadyby musz膮 zosta膰 porzucone, a ich osadnicy - pod przewodnictwem than贸w - zaj膮膰 si臋 upraw膮 dalekich planet.

Ognie przem贸wi艂y!
W tej chwili setki tysi臋cy wojownik贸w ostrzy swe topory, a nast臋pnie w tle pie艣ni bard贸w wchodzi na statki, by ju偶 nigdy nie powr贸ci膰. Setki tysi臋cy szkutnik贸w pracuje dniem i noc膮 bez wytchnienia, by o偶ywi膰 kawa艂ki blachy i elektroniki. Setki tysi臋cy taktyk贸w i strateg贸w udoskonala istniej膮ce systemy uzbrojenia, by mog艂y przeciwstawi膰 si臋 przysz艂ym wrogom.

I jeden, jedyny, samotny wielki kap艂an wci膮偶 patrzy w ogie艅, pytaj膮c drewnianego o przysz艂o艣膰.

Ognie przem贸wi艂y!
Droga mo偶e by膰 tylko jedna.

Raport z 2400.2

:akapit: Statek p艂yn膮艂 z kosmicznym pr膮dem, unikaj膮c wir贸w, zdradliwych p艂yw贸w i od艂amk贸w sklanych, mog膮cych zmia偶dzy膰 malutk膮 艂upin臋 w ci膮gu paru sekund. Po prawie miesi膮cu od opuszczenia rodzimych stoczni klanu 偶mii, doszed艂 wreszcie do celu w臋dr贸wki - pot臋偶ny wir grawitacyjny, pozwalaj膮cy w ci膮gu sekund przebywa膰 setki milion贸w kilometr贸w.

- Sta膰! - zabrzmia艂a komenda. Przez chwil臋 na mostku panowa艂a cisza. Kapitan na przemian gi膮艂 i prostowa艂 swoje pot臋偶ne d艂onie, patrz膮c na widzoczny przez szyb臋 wir grawitacyjny. Od dziecka uczy艂 si臋 astronawigacji - potrafi艂 p艂yn膮膰 przez gwiezdn膮 pustk臋 wykorzystuj膮c p艂ywy i omijaj膮c wiry zmieniaj膮ce pot臋偶ny okr臋t w gar艣膰 od艂amk贸w - a ten tutaj, chocia偶 wielokrotnie wi臋kszy, niepokoj膮co je przypomina艂. S艂owem - ka偶dy w艂osek na jego karku sprzeciwia艂 si臋 zbli偶eniu do tej anomali. Jednak nie by艂o powrotu.
Ognie przem贸wi艂y.
A cz艂owiek musia艂 s艂ucha膰.

W ko艅cu odwr贸ci艂 si臋 od szyby i rzuci艂 swojemu astrologowi znacz膮ce spojrzenie.
Ten kiwn膮艂.

Wypuszczony go艂膮b szamota艂 si臋 w r臋kach astrologa, kiedy ofiarny kamienny n贸偶 rozcina艂 jego klatk臋 piersiow膮. Krew zroszy艂a posadzk臋. Czarownik kl臋kn膮艂, przez chwil臋 analizuj膮c znaki.
- Rahaus swymi grzmotami sprzyja klanu 偶mii. Pozwoli nam wlecie膰 bez szwanku do swej domeny, jednak dalsza droga mo偶e by膰 ostatni膮 dla pierwszych 艣mia艂k贸w w jego krainie.

To wystarczy艂o. Kapitan ponownie kiwn膮艂 g艂ow膮 i wr贸ci艂 do pulpitu sterowniczego.

- Do maszynowni - kurs 115 Z, 38 Y, 25 X, 1\100 szybko艣ci standardowej, przyspieszenie o 1\25 co cykl.

Najwy偶szy kap艂anie.
Ogie艅 nam sprzyja!
Jak zosta艂o przepowiedziane, uda艂o nam si臋 przej艣膰 przez wrota. Za nimi roztacza si臋 kraina demon贸w. Ciemno艣膰 zas艂ania wszystkie znane nam gwiazdy, a czasem o艣lepia sensory. skazuj膮c na 艣lepe b艂膮dzenie po wskaz贸wkach mapy. Jednak nie poddajemy si臋 - wed艂ug oblicze艅, niedaleko musz膮 by膰 kolejne dwa wrota, a za nimi domeny oczekuj膮ce na naszych osadnik贸w
Przetrzemy szlak!
Chwa艂a klanowi 呕mii!

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 15 Lis 2013, 23:48 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 11 Mar 2009, 18:14
Miejscowo艣膰: Bydgoszcz

"Ujrza艂em tedy ziemi臋 uprawian膮 z trosk膮 przez s膮siada mego,
milcza艂em gdy偶 oto szabla moja przemawia艂a z rozs膮dkiem wi臋kszym od mojego. - Car Ignacjuss 319ty.

Ja, kronikarz wokalny NataSssha 10ta tego imienia, zobowi膮zuje si臋 opisywa膰 w nagraniach prawd臋 i tylko prawd臋 jak膮 naka偶e mi Car, mi艂o艣ciwie nam panuj膮cy. Prawdy nie zataj臋, sam z siebie. Prawd臋 zapisz臋, jak膮 mi pozwol膮. Prawd臋 zapami臋tam, jak膮 mi b臋dzie dane.

01/01/2400 ec.

Dnia dzisiejszego dzi臋ki sprawnej logistyce i my艣li technicznej niezr贸wnanej na ca艂ym 艣wiecie, imperium nasze jednocze艣nie rozros艂o si臋 po dwakro膰!

Niedobory 偶ywno艣ci oraz wyposa偶enia zmusi艂y Gubernatora Vladivusa do wydania rozkazu eksploatacji planety po za terenem biosfery BEZ niezb臋dnych do 偶ycia stroj贸w ochronnych. 艢mier膰 natychmiast ponios艂a po艂owa populacji kolonii. Gubernator otrzyma艂 medal za sk艂onno艣膰 do po艣wi臋ce艅 w imi臋 rozwoju Cesarstwa. Chwa艂a Carowi!

Nasi naukowcy odkryli metody pozyskiwania energii niezb臋dnej do lot贸w gwiezdnych z samych gwiazd. Do tego poczyniono olbrzymie kroki w celu udoskonalenia istniej膮cych nap臋d贸w oraz metod zagospodarowywania przestrzeni na pok艂adach statk贸w. Za te i inne przewinienia odpowiedzialnych badaczy rozstrzelano. Przez ich niefrasobliwo艣膰 zaplanowana konstrukcja transportowc贸w op贸藕ni si臋 o miesi膮c celem modernizacji projektu. Chwa艂a Carowi!

Po艣miertnie za wp艂yw na rozw贸j naszej cywilizacji poprzez technologi臋 odznaczono oddzia艂 badawczy kt贸ry wynalaz艂 tak zwane 'panele s艂oneczne'. Chwa艂a Carowi!

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: