Częsta jazda rowerem powoduje zużycie sprzętu. Jest to normalne w każdej dyscyplinie i w każdej dziedzinie życia. W przypadku uprawiania tego sportu należy zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, a więc regularne wizyty kontrolne w serwisie są nieuniknione, zwłaszcza przed dłuższym wyjazdem na urlop, czy wakacje, jeśli rower będzie naszym jedynym pojazdem.

Jeżeli jednak nie ma potrzeby prowadzenia roweru do specjalisty, ponieważ umiemy konserwować go sami, wtedy warto rozważyć zakupy w takim miejscu, jak internetowy sklep rowerowy. Internet daje nam nieograniczone możliwości porównywania ofert i wybrania tych najkorzystniejszych. Często możliwość dostawy okazuje się niezwykle istotna, jeśli mieszka się z dala od dobrze wyposażonych serwisów.

Podobnie jest w wypadku zakupu roweru. Może się okazać, że dużo zyskamy dzwoniąc lub pisząc do sklepów, które przedstawiają swoją ofertę w internecie, zanim pojedziemy do któregoś z nich. Wstępne rozmowy z doświadczonymi osobami pozwolą rozeznać się w temacie i podjąć bardziej świadomą decyzję o zakupie.