Na rynku dostępne są różne rodzaje sterydów, mają one różne składy, działają różnie, a ceny sterydów nie są aż tak ogromne.

Wybierając odpowiedni dla nas steryd należy doskonale wiedzieć, co chcemy osiągnąć. Sterydy budując masę naszych mięśni, pozostawiają również różne skutki uboczne w organizmie, jednak przede wszystkim powiększają masę naszych mięśni i przez to sylwetka staje się ładnie wyrzeźbiona.
Sterydy to, na ogół, środki dopingujące, które działają różnie, jedne powodują zwiększoną produkcję testosteronu, inne działają na hormon wzrostu, jeszcze inne powodują znaczny wzrost masy mięśniowej.
Występują sterydy, które przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej powodują, że następuje przyrost masy mięśniowej, jeszcze inny rodzaj sterydów zwiększa syntezę białek. Naprawdę ich działania są bardzo różne, ale głównie sterydy pomagają zbudować ładną i umięśnioną sylwetkę.
Ze sterydów korzystają głównie panowie, bo to im najbardziej zależy na widocznych bicepsach, ćwicząc na siłowni wspomagają się sterydami i osiągają upragnioną sylwetkę.