Tenis, chociaż jest wymagającym sportem, to aktywność dla każdego. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ani kondycyjnych. Wręcz przeciwnie, jeszcze pozwoli na rozwinięcie kondycji i siły mięśni, więc jest świetnym pomysłem dla tych, którzy chcą popracować nad swoją sylwetką. A przy tym to świetna zabawa. Początki bywają jednak trudne, więc sprawdź, co zrobić, by się nie zniechęcić do gry.

Przede wszystkim zainwestuj w odpowiednie akcesoria tenisowe. Nie muszą to być produkty z najwyższej półki, wystarczy dobra rakieta i wygodne buty na początek. Jeżeli te dwa elementy będą niedostatecznie dobrej jakości, gra będzie mniej przyjemna i nieco trudniejsza. Warto więc ponieść ten koszt.
Dodatkowo weź kilka lekcji. Każdy oglądał na pewno turnieje tenisowe i nawet jeżeli w teorii znasz wszystkie uderzenia, warto, żeby ktoś pokazał ci je w praktyce. Tak będzie o wiele szybciej.
Zacznij biegać lub w inny sposób poprawiać swoją kondycję. To ci się przyda, zwłaszcza w czasie pierwszych treningów, kiedy biegania za piłkami jest więcej niż gry.