Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Wto, 24 Lis 2020, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Projekt Kaevan :P
PostWys艂any: 艢ro, 22 Lip 2009, 17:02 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 20 Kwi 2009, 15:38
Zrobili艣my z kumplem nasz wcze艣niej planowany projekt rpg/pbf rozgrywaj膮cy si臋 w 艣wiecie Kaevan i chcia艂abym wam wam go kr贸tko opisa膰. :) Mam nadziej臋, 偶e nie poleje si臋 zbyt ostra krytyka a wr臋cz przeciwnie, mo偶e kto艣 si臋 skusi. :)

Sam 艣wiat rozgrywa si臋 w ustalonym czasie 艣redniowiecza, na olbrzymim, staro偶ytnym kontynencie, przez kt贸re rozmiary traktowany jest on jak 艣wiat. Staro偶ytni nazwali go Kaevan, co mia艂o oznacza膰 ogromne bogactwo i rozmait膮 rze藕b臋 terenu - najpierw zamieszkali go ludzie, potem odkryto pozosta艂e rasy, kt贸re rozwin臋艂y swoje pojedyncze wioski w pot臋偶ne miasta i kr贸lestwa. Historia przedstawia g艂贸wnych bohater贸w - starego bajarza o imieniu Bardalph zamieszkuj膮cego wraz ze swoimi 7 synami najstarsz膮 i zarazem najwi臋ksz膮 wiosk臋 Bronwen. Bardalph ka偶dego wieczora opowiada艂 mieszka艅com wioski o wspania艂ych krainach przesyconych magi膮 i mistycznymi stworzeniami - prawdziwo艣膰 tych opowie艣ci chcia艂o sprawdzi膰 6 jego syn贸w; wyruszyli w podr贸偶, w kt贸rej ka偶dy z nich znalaz艂 swoj膮 drog臋 偶yciow膮 i cel, zapocz膮tkowuj膮c pierwsze miasta ras. I tak ka偶da z nich kuszona zdobywaniem kolejnych ziem i teren贸w oraz szkolenia jak najlepiej swoich mieszka艅c贸w daje pocz膮tek przygodzie.

System rozgrywki znacz膮co r贸偶ni si臋 od innych system贸w rpg jedn膮 rzecz膮 - zamiast rzucania ko艣ci istnieje tu gra liczb, zwi臋kszaj膮ca statystyki gracza i wspomagaj膮c rozw贸j jego postaci. Do wyboru jest 8 ras - ludzie, le艣ne elfy, mroczne elfy, demony, krasnoludy, orkowie, nieumarli i jaszczuroludzie, kt贸re r贸偶ni膮 si臋 od siebie stylem, pogl膮dami, charakterem itd. Ka偶dy gracz ma mo偶liwo艣膰 wyboru jednej z 8 klas, kt贸re dziel膮 si臋 na magiczne i niemagiczne i s膮 kierowane intencjami oraz r贸偶ni膮 si臋 stylem walki i zr贸偶nicowaniem punktowym w statystykach, jakie otrzymuje si臋 na samym pocz膮tku gry.

Niemagiczne:
-Wojownik - szlachetny 偶o艂nierz, kt贸ry walczy ostrzem z efektami magicznymi zadaj膮c obra偶enia od cios贸w swoj膮 broni膮.
-Upad艂y Lord - brutalny i okrutny wojownik, kt贸ry w przeciwie艅stwie do wojownika walczy zwyk艂ym mieczem, ale rzuca efekty samodzielnie.
-Strzelec - walczy wystrzeliwuj膮c z 艂uku zwyk艂e strza艂y z magicznymi efektami.
-Zab贸jca - Przeciwie艅stwo strzelca - zab贸jca u偶ywa do walki kuszy, kt贸r膮 wystrzeliwuje zamiast zwyk艂ych strza艂 z efektami czysto-magiczne pociski.

Magiczne:
-Czarodziej - mistyczny mag, kt贸ry kieruje si臋 dobrymi intencjami i stawia na s艂uszno艣膰 swoich czyn贸w - stosuje magiczne ataki u偶ywaj膮c swojego pot臋偶nego umys艂u i duszy
-Czarownik - Nikczemny mag, kt贸ry stawia na sianie jak najwi臋kszego zniszczenia, atakuje podobnie jak Czarodziej, z tym 偶e s膮 to ataki o charakterze czarnomagicznym.
-Rytualista - Czarodziej, kt贸ry do stworzenia zakl臋膰 stosuje rytua艂y - tak jak u czarodzieja, zakl臋cia tworzone s膮 z dobrymi intencjami.
-Przywo艂ywacz - Przeciwie艅stwo Rytualisty - tak jak rytualista, przywo艂ywacz stosuje do tworzenia zakl臋膰 rytua艂贸w, ale maj膮 one charakter czarnomagiczny.

Istnieje r贸wnie偶 system skilli i profesji, kt贸re dziel膮 si臋 na rangowe i uniwersalne. Rangowe to specjalne ataki wydzielone ka偶dej klasie, wydzielone przez 5 rang - nowicjusza, zaawansowanego, eksperta, mistrza. Skille uniwersalne wraz z profesjami to typowe zdolno艣ci urozmaicaj膮ce rozgrywk臋 i wspomagaj膮ce walk臋 oraz podr贸偶 gracza. Jest ich ca艂kiem sporo, wi臋c ka偶dy znajdzie co艣 dla siebie.

W kwestii broni, artefakt贸w, quest贸w, NPC贸w itd dali艣my niemal ca艂kowit膮 dowolno艣膰 GMom prowadz膮cym rozgrywk臋. Ustalili艣my tylko najwa偶niejsze zasady i regu艂y odno艣nie do nich, za艣 reszta przys艂uguje wyobra藕ni GM贸w ;).

Potwory zamieszkuj膮ce Kaevan dziel膮 si臋 wed艂ug 4 偶ywio艂贸w i s膮 z nimi 艣ci艣le zwi膮zane, co pomaga w poznawaniu zakl臋膰 ich przywo艂ywania i oswajania.

Ciekawym dodatkiem jest mo偶liwo艣膰 prowadzenia ustalonych pojedynk贸w mi臋dzy graczami, w kt贸rych zwyci臋scy otrzymaj膮 nagrody, tworzenie w艂asnych dru偶yn, wymienianie si臋 bestiami, wystawianie na sprzeda偶 w艂asnych przedmiot贸w z ekwipunku i broni, czy te偶 tworzenie zwi膮zk贸w mi臋dzy postaciami, zak艂adanie rodzin i ustalanie dla swojej postaci rasy mieszanej. ;)

To tylko kilka punkt贸w jakie chcia艂abym wam opisa膰. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na adres naszego forum: http://www.kaevan-forum.pun.pl

Aktualnie organizujemy nab贸r na GM贸w i ch臋tnych graczy, gdy偶 bez nich nie ma gry ;). Mam nadziej臋, 偶e projekt przypadnie wam do gustu i wpadniecie w klimat tego 艣wiata. ;) No a je艣li nie, to bardzo prosz臋 nie krytykujcie zbyt ostro. :P

Wszystkie obrazki, kt贸re znajdziecie na logu forum oraz w tematach organizacyjnych s膮 naszego autorstwa, rysowane w艂asnor臋cznie i przerabiane gdzieniegdzie w Photoshopie, to samo tyczy si臋 galerii. ;)

Image
Image

p.s Wybaczcie 偶e dopiero po fakcie, ale mo偶na chyba zamieszcza膰 reklamy autorskich rpg w tym dziale?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: Projekt Kaevan :P
PostWys艂any: Pon, 27 Lip 2009, 18:35 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
Zagl膮dn膮艂em tam jaki艣 czas temu... S膮dz膮c po pierwszym wra偶eniu i tak jedyne co mi si臋 tam podoba艂o to twoje grafiki, reszta taka jaka艣... Ani tu polotu, ani dok艂adno艣ci.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 27 Lip 2009, 20:13 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 11 Mar 2009, 18:14
Miejscowo艣膰: Bydgoszcz
A i tak ma wi臋cej aktywnych u偶ytkownik贸w ni偶 tw贸j projekt...

Brak polotu? Grunt 偶e dzia艂a, 偶e s膮 艣wie偶e pomys艂y i 偶e puki co jest na najlepszej drodze do tego by wypali膰 na d艂ugo.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 31 Lip 2009, 19:18 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Oliwsen napisa艂(a):
rozgrywaj膮cy si臋 w 艣wiecie Kaevan

Kevan? M贸zgi? :3
Mooooarr! :D
Oliwsen napisa艂(a):
-Wojownik - szlachetny 偶o艂nierz, kt贸ry walczy ostrzem z efektami magicznymi zadaj膮c obra偶enia od cios贸w swoj膮 broni膮.

A trza by膰 szlachetnym? :)

Nie wiem, co o tym my艣le膰. Musia艂bym si臋 zarejestrowa膰 i zobaczy膰 na 偶ywo. Z wielk膮 ch臋ci膮 bym Wam jako艣 pom贸g艂, ale chyba nie powinienem si臋 ju偶 anga偶owa膰 w zbyt wiele projekt贸w :/.

Oliwsen napisa艂(a):
p.s Wybaczcie 偶e dopiero po fakcie, ale mo偶na chyba zamieszcza膰 reklamy autorskich rpg w tym dziale?

<DUPS!>
I co ja mam teraz zrobi膰? Nie chc臋 tego kasowa膰... Przenios臋 do karczmy. Nast臋pnym razem jak masz w膮tpliwo艣ci to napisz do mnie, lub do innego moda/admina :).

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 01 Sie 2009, 17:01 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 30 Gru 2006, 15:31
Przenioslem temat do Waszej Tworczosci, gdzie chyba pasuje najbardziej ^^

Zapowiada sie ciekawie, ale brak czasu raczej uniemozliwi mi aktywny udzial w projekcie. W kazdym razie - powodzenia.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 01 Sie 2009, 18:33 
Brodaty starzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 20 Lut 2007, 11:59
Miejscowo艣膰: Solstheim <3
Savio napisa艂(a):
brak czasu raczej uniemozliwi mi aktywny udzial w projekcie

Podejrzewam, 偶e i mi r贸wnie偶. Gdyby nie to co ju偶 mam na g艂owie + studia + to, za co si臋 zamierzam zabra膰 to do艂膮czy艂bym si臋, ale c贸偶... Powodzenia :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 23 Wrz 2020, 12:42 
Przybysz

Do艂膮czenie: Wto, 15 Wrz 2020, 15:13
witam

Kupi艂em z 偶on膮 dzia艂k臋 nad jeziorem i problem w tym 偶e nie mam poj臋cia jak to jest z t膮 budo膮 domku- tzn. do jakiego metra偶u mog臋 stawia膰 bez zezwolenia. Kumpel doradzi艂 mi 偶ebym poszed艂 do prawnika si臋 dowiedzie膰 ale nie znam takiego co dy si臋 tym zajmowa艂. W necie znalaz艂em https://wf-adwokaci.pl/prawo-nieruchomosciowe/ Czy taka osoba si臋 tym zajmuje???a mo偶e kto艣 co艣 wie??

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: