Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 22 Maj 2019, 17:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Might & Magic X Legacy
PostWys艂any: Wto, 12 Maj 2015, 15:39 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
czyli Urok i Animusz 10 Le Gacie

Kupi艂em na ostatnim Humblu (gdzie zreszt膮 by艂o wi臋kszo艣膰 gier z serii M&M) i, przyznaje si臋, w艂a艣nie ten tytu艂 zainteresowa艂 mnie najbardziej. Na tyle, 偶e wci膮偶 nie zagra艂em w Skyrima (kt贸ry od p贸艂 roku czeka zainstalowany na kompie) i, jak teraz mam odrobin臋 wi臋cej czasu ni偶 zwykle, szybko zainstalowa艂em tytu艂 i zacz膮艂em gra膰.

Jak kto艣 gry nie kojarzy i chce szybko wiedzie膰 na czym to polega, to mo偶e obejrze膰 np. t膮 recenzj臋. Jest to powr贸t do korzeni turowych RPG贸w, istna gratka dla starych wyjadaczy, kt贸rzy w latach 90 i pocz膮tku 1. dekady XX wieku wymiatali w takie tytu艂y jak Might & Magic czy Wizardry (a mo偶e nawet i Eye of the Belolder)... Akurat ja si臋 do takich os贸b nie zaliczam, wi臋c moja opinia nie b臋dzie pisana przez nostalgiczne okulary. Po prostu chcia艂em spr贸bowa膰 czego艣 nowego (a mo偶e wr臋cz starego), co w obecnych czasach nie ma ju偶 racji bytu.

Jak na razie uko艅czy艂em gr臋 mo偶e w 20% i musz臋 przyzna膰, 偶e jest to ciekawe do艣wiadczenie. Mi艂o zagra膰 w co艣, co nie prowadzi gracza za r膮czk臋, zmusza do obmy艣lenia strategii na ka偶d膮 walk臋 i ka偶e uczy膰 si臋 na b艂臋dach. Styl graficzny ma w sobie co艣 ze starych tytu艂贸w tego typu, ten specyficzny klimat, blokowo艣膰 wszystkiego woko艂o. Nawet sam 艣wiat wydaje si臋 by膰 zupe艂nie infantylny, takie podr臋cznikowe fantasy, z odwa偶nymi lud藕mi, kochaj膮cymi natur臋 dumnymi elfami, ci臋偶kozbrojnymi, szkockimi krasnoludami i prymitywnymi acz honorowymi orkami.

I tu niestety do gry zaczyna powoli wkracza膰 irytacja i znu偶enie. Jest to niestety gra po prostu niedopracowana, z potencja艂em, kt贸rej brakowa艂o mo偶e dodatkowych 3 miesi臋cy produkcji na dopracowanie. Brakuje prawie zupe艂nie ciekawego kreatora postaci (2 portrety m臋skie i damskie na ka偶d膮 ras臋, dajcie spok贸j...), dialogi w zasadzie nie istniej膮, ud藕wi臋kowienie le偶y, a grafika zatrzyma艂a si臋 w roku 2008 i jest zwyczajnie brzydka. Wy艣rubowany poziom trudno艣ci sprawia, 偶e brakuje obiecywanej satysfakcji z awansowania i zdobywania nowych przedmiot贸w. B臋d膮c na poziomie 15. wydawa膰 by si臋 mog艂o, 偶e potwory, kt贸re pokonywa艂em na 1. poziomie, powinienem zabi膰 od r臋ki, a jednak na og贸艂 schodz膮 na to 2 czy 3 tury... Gra ma ca艂膮 mas臋 b艂臋d贸w, pocz膮wszy od koszmarnej optymalizacji, kt贸ra mimo prymitywnej grafiki potrafi przymuli膰 kompa, na kt贸rym 艣migaj膮 najnowsze tytu艂y, a ko艅cz膮c na muzyce bitewnej, kt贸ra nie do艣膰 偶e cz臋sto nie ko艅czy si臋 wraz z ko艅cem walki, to jeszcze ka偶da nak艂adaj膮 si臋 na ni膮 motywy bitewne kolejnych walk... Fabu艂a jest nieciekawe i, lito艣ci, je艣li 艣wiat Heroesa VI jest naprawd臋 tak domy艣lny, nudny i stereotypowy, to nie wiem jak d艂ugo jeszcze poci膮gn臋 t膮 gr臋...

A Wy grali艣cie?
Co o tej grze s膮dzicie?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: