Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 27 Maj 2020, 09:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Kryszta艂y Czasu
PostWys艂any: Pi膮, 17 Wrz 2010, 08:05 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
To chyba do艣膰 ma艂o znany system, ale jeden ze starszych z tego co wiem. Jedne z pierwszych w jakie gra艂em i musz臋 powiedzie膰, 偶e mi si臋 niezbyt spodoba艂. By艂o zdecydowanie za du偶o mechaniki. System jednak dawa艂 du偶膮 swobod臋 wyboru postaci, bo jednak by艂a mo偶liwo艣膰 grania praktycznie ka偶d膮 znan膮 nam inteligentn膮(cho膰 niekoniecznie xD) ras膮.
Atutem systemu jest moim zdaniem lista tzw. nadnaturali i u艂om贸w. Ot贸偶 podczas tworzenia postaci losuje si臋, czy nie ma si臋 jakich艣 zdolno艣ci nadprzyrodzonych, b膮d藕 u艂omno艣ci(kt贸re niekiedy by艂y bardzo zabawne) takich jak np: nekrofil, sk膮piec, k艂amca, karze艂, niep艂odny, telekinetyk, telepata, si艂acz, d艂ugowieczny.
Plusem r贸wnie偶 jak dla mnie by艂o losowanie maj臋tno艣ci oraz statusu spo艂ecznego. Zawsze by艂y to chwile napi臋cia wywo艂ane niepewno艣ci膮 jak b臋dzie si臋 bogatym i szanowanym, no i oczywi艣cie kto b臋dzie dowodzi艂 dru偶yn膮.
My grali艣my te偶 w KC, wersj臋 Suzara, kt贸ry ciekawie przerobi艂 ten system i z kiepskiego zrobi艂, moim zdaniem, 艣wietny, w kt贸ry z ch臋ci膮 bym jeszcze pogra艂 nieraz. Chocia偶 nik艂e s膮 szanse, 偶e b臋dzie mia艂 czas i ochot臋, by ponownie to odtworzy膰.
Ciekaw jestem czy kto艣 z was gra艂 to ?

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: Kryszta艂y Czasu
PostWys艂any: Pi膮, 17 Wrz 2010, 10:47 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 11 Mar 2009, 18:14
Miejscowo艣膰: Bydgoszcz
Pami臋tam 偶e niesamowicie spodoba艂y mi si臋 opisy ras zw艂aszcza goblin贸w. Oni DOS艁OWNIE opisali ka偶dy szczeg贸艂 skomplikowanej kultury goblin贸w o jakich ja zawsze my艣la艂em. By艂 to kolejny dow贸d 偶e "cokolwiek wymy艣lisz to b膮d藕 pewien 偶e ju偶 i tak kto艣 to wymy艣li艂 przed tob膮".

Nie gra艂em ale z tego co opisa艂e艣 (losowanie tych fajnych rzeczy) to mo偶e to by膰 ciekawe. Je偶eli nadmiar mechaniki jest przykro艣ci膮 to zawsze si臋 da j膮 omin膮膰.
Mechanika to pomoc dla mistrza i graczy. Kiedy ta pomoc staje si臋 utrudnieniem nie korzysta si臋 z niej.
Tak by艂o napisane w jednym z podr臋cznik贸w do War-a. "To jest tylko podpowied藕 i to MG decyduje".

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 19 Wrz 2010, 18:42 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 22 Sty 2007, 13:42
Miejscowo艣膰: krk
Cytuj:
To chyba do艣膰 ma艂o znany system, ale jeden ze starszych z tego co wiem.

Moim zdaniem (kt贸re wyrobi艂am sobie po rozmowie z kilkoma osobami kt贸re mia艂am okazj臋 spotka膰, a kt贸re na dzie艅 dzisiejszy maj膮 ~~30 lat i ponad po艂ow臋 偶ycia do艣wiadczenia z rpgami): obecnie owszem, system ma艂o znany, ale g艂贸wnie dla os贸b z mniejszym sta偶em. Wywnioskowa艂am, 偶e w艂a艣nie KC wraz z Zewem Cthullu (bodaj jeszcze w wydaniu angielskim) by艂y tym od czego si臋 zaczynali.

Z drugiej strony, 偶adna z tych os贸b ju偶 nie gra/bardzo dawno temu nie gra艂a w Kryszta艂y, zast臋puj膮c je innymi systemami.

Osobi艣cie nigdy nie mia艂am do czynienia nawet z podr臋cznikiem, wi臋c ni jak mog臋 si臋 wypowiedzie膰 na temat systemu: zreszt膮 ja i moje do艣wiadczenie (nie nale偶y tego komentowa膰 xD).

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 13 Pa藕 2010, 14:59 
Przybysz
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 13 Pa藕 2010, 13:43
maziax napisa艂(a):
To chyba do艣膰 ma艂o znany system, ale jeden ze starszych z tego co wiem.

To pierwszy polski system RPG. Faktycznie mechaniki jest mn贸stwo, co jest troch臋 moim zdaniem bzdurne. Omin臋li艣my wadliw膮 mechanik臋 i gramy na Savage. Nie losujemy dziwnych rzeczy, a MG pozwala nam na jedn膮 super rzecz. Np. znajomy ma "lucky" co daje mu oko艂o 14 przerzut贸w na sesje ;). 艢wiat jest barwny, chocia偶 nie w moim stylu, ale jak stwierdzi艂 znajomy "Wy艂膮czam m贸zg i jest super". ;)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: