Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Pon, 19 Lis 2018, 10:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Re: Za co lubimy D&D?
PostWys艂any: Nie, 21 Wrz 2014, 23:38 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
W sumie jestem ciekawy czy to samo za 5 lat powiedz膮 osoby, kt贸re w艂a艣nie teraz zaczynaj膮 przygod臋 z RPG? Ta 5-8 lat temu w my艣leniu graczy istnia艂o prawie wy艂膮cznie D&D, tylko nieliczni s艂yszeli o Warhammerze czy WoDzie. Teraz jest inaczej. D&D w zasadzie odchodzi w cie艅, a gracze maj膮 o wiele wi臋kszy wyb贸r system贸w na start.

Tak wi臋c, co艣 czuje, 偶e funkcja D&D jako startera dla nowych graczy te偶 powoli mija..

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 06:45 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Mija po prostu jego era. Nie powstaj膮 chyba nowe gry cRPG osadzone w tej mechanice, wi臋c nikt nie nabywa o tym wiedzy, marka powoli upada. I tak kiedy艣 du偶o os贸b na pewno us艂ysza艂o o tym pewno dzi臋ki cRPGom, tak teraz nie maj膮 sk膮d us艂ysze膰. Poza tym, 偶e tak jak m贸wisz - jest teraz tona innych system贸w, niekiedy podobnych klimatem, ale z prostsz膮 mechanik膮, bardziej przyst臋pnych, wi臋c nie ma po co wybiera膰 DnD. Ja tam i tak nigdy nie cierpia艂em tego systemu xD

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 07:23 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
A w艂a艣nie ja powiedzia艂bym 偶e DeDeki broni膮 si臋 tymi cRPGami, z kt贸rych cz臋艣膰 jeszcze nie zd膮偶y艂a si臋 postarze膰. Maska Zdrajcy ma znakomit膮 fabu艂臋 i znakomite postacie, wi臋c my艣l臋, 偶e jeszcze chwil臋 poci膮gnie, mimo bycia troch臋 przestarza艂膮 graficznie itp., poza tym przecie偶 dopiero co by艂 ha艂as o Neverwinter Online czy jako艣 tak, nie?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 08:15 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Ahhh... zapomnia艂em o Neverwinter Online. Kape膰 gra艂 i szczerze to troch臋 biedne patrz膮c np. na Guild Warsa 2.
No, ale patrz kiedy wysz艂a Maska Zdrajcy - lata temu. Nie ma nic 艣wie偶ego i nowego poza tym co wymieni艂e艣. Chocia偶 w sumie to chyba jest teraz era MMO. Chocia偶 mo偶e ju偶 nie. Mo偶e powinni zainwestowa膰 i stworzy膰 co艣 na kszta艂t DOTy, czy LoLa (nie pami臋tam jak si臋 ten typ gry nazywa艂).

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 09:32 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
Wed艂ug mnie bardziej powinni zainwestowa膰 w ogromnego wielow膮tkowego RPGa pokroju Mass Effect - to jedna z najbardziej "wiekopomnych" gier ostatnich lat. To by rozs艂awi艂o 艣wiat DeDek贸w, jak FR czy cokolwiek innego. Mo偶liwo艣ci tworzenia niezwykle rozbudowanych scenariuszy z rozmachem s膮 ogromne bior膮c pod uwag臋, 偶e to 艣wiat pe艂en wojen bog贸w, podr贸偶y mi臋dzy planami i innych chorych akcji. Ale potrzeba by odwa偶nego ruchu, 偶eby stworzy膰 takie dojrza艂e RPG - przedstawi膰 graczowi konkretnego, sprecyzowanego ju偶 do pewnego momentu protagonist臋, a nie 1lvla, kt贸ry wszystkiego musi si臋 nauczy膰 i jest dup膮 wo艂ow膮 a jego jedyn膮 motywacj膮 偶eby nie uciec z ca艂ej rozr贸by (w kt贸r膮 zostaje wpl膮tany dziwacznym tokiem wydarze艅) s膮 niewidzialne 艣ciany. Niestety, jeden John Shepard jest wi臋cej wart ni偶 mo偶liwo艣膰 stworzenia tysi臋cy indywidu贸w.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 09:35 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Osek napisa艂(a):
Ahhh... zapomnia艂em o Neverwinter Online. Kape膰 gra艂 i szczerze to troch臋 biedne patrz膮c np. na Guild Warsa 2.

No ale jest darmowe. I z tego co s艂ysza艂em na tle darmowych MMO wypada dobrze.

Ptakuba napisa艂(a):
Maska Zdrajcy ma znakomit膮 fabu艂臋 i znakomite postacie, wi臋c my艣l臋, 偶e jeszcze chwil臋 poci膮gnie, mimo bycia troch臋 przestarza艂膮 graficznie itp.

Mi ta gra wci膮偶 nie chodzi xD.
Osek napisa艂(a):
Nie powstaj膮 chyba nowe gry cRPG osadzone w tej mechanice,

Zak艂ad? :>

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 10:01 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Guild Wars 2 kosztuje tyle co kupienie normalnej gry, jak Heroes, czy Oblivion. Wi臋c wydaj膮c naprawd臋 ma艂膮 ilo艣膰 kasy otrzymujesz produkt o wieeele lepszy.
Nie wiem, darmowe MMO chyba nigdy dla mnie nie b臋dzie dobre, nie przez to, 偶e jest darmowe, ale przez to, 偶e bez zarobk贸w, nie ma si臋 komu dla nich stara膰.

Nie zak艂adam si臋, po prostu nie s艂ysza艂em o jakich艣 fajnych grach opartych na DnD w ostatnich latach.

Ale fakt, Ptakub mo偶e mie膰 racj臋. Jaki艣 rasowy rpg pokroju Wie艣ka, czy Skyrima m贸g艂by da膰 rad臋, zw艂aszcza w tak rozbudowanym 艣wiecie, w kt贸rym mo偶na zrobi膰 intryg臋 tysi膮clecia.

Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: