Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 21 Lis 2018, 18:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(贸w) ]  Id藕 do strony 1, 2  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Steam Punk
PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 08:30 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Lis 2010, 17:46
Miejscowo艣膰: Jarocin
Temat dot. Stem Punku i wszystkiego co z nim zwi膮zane. Filmy, literatura, gry. Co s膮dzicie o 艣wiece nap臋dzanym energi膮 parow膮?

Vinrael - Kaligraf - Wioska Anduina
Francis - Ksenoarcheolog - Alfa Centauri
Paul Garnier - Mechanik - Lataj膮ce Miasto
Haldin - Nekromanta - Bohaterowie 艢wiata Magii

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: Steam Punk
PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 15:59 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 22 Sty 2007, 13:42
Miejscowo艣膰: krk
Mi艂o, 偶e pojawi艂 si臋 w膮tek na ten temat i nie jestem jego za艂o偶ycielk膮. Nie ukrywam, 偶e nurty kultury retro nie s膮 mi oboj臋tne, czego konsekwencj膮 jest tak偶e i zainteresowanie steam punkiem.

Ksi膮偶ki:
Tutaj najpewniej nale偶y nadmieni膰 dw贸ch pan贸w: Juliusza Verne i George'a Wellsa, bo w ko艅cu od nich si臋 wszytko zacz臋艂o (;

Filmy:
Najbardziej charakterystyczne to przede wszystkim: Liga Niezwyk艂ych D偶entelmen贸w, Bardzo Dziki Zach贸d (nietypowo do艣膰 osadzony w realiach kt贸rych si臋 mo偶na domy艣li膰 po tytule, gdy偶 zazwyczaj retro w naturze 艂膮czy si臋 z wiktoria艅sk膮 Angli膮), Wehiku艂 Czasu, 20 000 mil Podmorskiej 呕eglugi, w艂a艣ciwie najnowszy Sherlock Holmes, filmy o iluzjonistach z czas贸w wiktora艅skich (mam na my艣li Presti偶 i Iluzjonist臋).

Strony internetowe:
Retrostacja - osobi艣cie uwa偶am t膮 stron臋 za najlepsz膮 polsk膮 witryn臋 po艣wi臋con膮 temu nurtowi (i jest chyba najstarsza); nie jest martwa co plusuje, polecam odwiedzi膰 stron臋 wodnej wierzy zalinkowanej na g艂贸wnej- pi臋kne menu
SteamPunk Magazine - e-wydanie magazynu kt贸ry ukazuje si臋 tak偶e w formie tradycyjnej, minus jest taki, 偶e po angielsku. kiedy艣 mialo mnie to motywowa膰 do szlifowania j臋zyka, sko艅czy艂o si臋 na tym, ze czasami ogl膮dam obrazki (;

Miejsca:
Alchemia- pub na krakowskim Kazimierzu, kilka krok贸w od mojego liceum. Specyficzny (al)chemiczno-retro-styl kt贸ry obrazuje te偶 charakter Kazimierza jako dzielnicy Krakowa, ma w sobie te偶 wiele klimatu 'steam', szczeg贸lnie bar i pierwsze pomieszczenie z szaf膮.

Gry:
Pr贸cz pozycji gier wirtualnych, wypada powiedzie膰 o polskim tworze: Wolsungu, do kt贸rego nijak osobiscie mam bardzo mieszane uczucia (a o podr臋czniku kt贸ry jest ksi臋g膮 przekl臋t膮 to ju偶 w og贸le z艂膮 opini臋 sobie wyrobi艂am).

Muzyka:
Np: Abney Park, Vernian Process, Dr Steel- to wykonawcy mocno inspiruj膮cy si臋 czasami pary. Takich autor贸w jest bardzo wielu, wystarczy poszuka膰: podaje tych kt贸rych czasami udaje mi si臋 zap臋tla膰.

Osobi艣cie uwa偶am ca艂o艣膰 za jeden z ciekawszych nurt贸w zar贸wno w literaturze/filmie jak i stylistyce. Z muzyk膮 duzo gorzej. Mn膮 to zaw艂adn臋艂o na tyle, 偶e obecnie jestem na etapie powolnego kolekcjonowania r贸偶nych drobiazg贸w z tym powi膮zanych. Czasami mi si臋 melancholijnie marzy nad tym jakby to by艂o, gdyby nie by艂o elektroniki.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 18:36 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

maziax napisa艂(a):
Czasami mi si臋 melancholijnie marzy nad tym jakby to by艂o, gdyby nie by艂o elektroniki.

Ja chcia艂bym w takich czasach 偶y膰 ! A co do samego steam punku to urzek艂 mnie oryginalno艣ci膮, maszyny i budynki wygl膮daj膮 艣wietnie.

Co do gier to na kompie steampunkowymi armiami mo偶na pokierowa膰 w Rise of Nations : Rise of Legends. Powsta艂o tez wiele system贸w bitewnych osadzonych w tych realiach np.: Warmachine, czy jako艣 tak :P

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 17:41 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
Ja chcia艂bym w takich czasach 偶y膰 ! A co do samego steam punku to urzek艂 mnie oryginalno艣ci膮, maszyny i budynki wygl膮daj膮 艣wietnie.

Wiesz, czasami ja te偶 (;
Og贸lnie wydaje mi si臋, ze najbardziej niebezpiecznym dla tego nurtu jest on sam, a dok艂adniej zjawisko gdy autorzy nazbyt przesadzaj膮 w stylizacji. Steam jest o wiele bardziej efektywny jako 艂adnie wpasowany akcent, a nie g艂贸wny motyw- przecudowane rzeczy troch臋 gubi膮 klimat. W ko艅cu w steampunku nie chodzi o sam imid偶, ale o ide臋 zast膮pienia elektroniki energi膮 pozyskiwana z pary i pracy mechanicznej.

Dla wszytkich nie do ko艅ca pewnych co oznacza 'steam' w praktyce: dom i reporta偶 (?) z pewnej wystawy.

Btw, przypomnia艂y mi si臋 jeszcze 2 pozycje: animacja '9', og贸lnie do艣膰 nudnawy, ale do艣膰 trzyma klimat i '艁owcy Smok贸w', mam tu bardziej na my艣li serial animowany, a nie film kt贸ry powsta艂 na ich podstawie.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 17:49 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Ja teraz musz臋 gdzie艣 dorwa膰 film pt. "Miasto zaginionych dzieci" , pono膰 fajny i te偶 w klimacie steam punku. Widz臋, 偶e ma艂e zainteresowanie tematem jest... Troch臋 szkoda bo steam warty uwagi jest :D My艣la艂em, 偶e jaka艣 dyskusja b臋dzie... No c贸偶 koniec narzekania mo偶e si臋 jeszcze rozkr臋ci :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 18:28 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Animacja Atlantyda jeszcze i w艂a艣ciwie Hellboy jakby si臋 uprze膰 z tym swoim sk贸rzanym p艂aszczykiem.

Z tego co wiem, to Ruda si臋 jeszcze deklarowa艂a jakim艣 zainteresowaniem w t膮 stron臋.
Nie dziw si臋, mniej popularnym od Steamu jest chyba tylko Diesel.
Poza tym czuj臋 si臋 ura偶ona, a ja to co? Ja tu si臋 tak produkuj臋, ciesz si臋, 偶e ktokolwiek Ci co艣 tu napisa艂 (;

O czym chcesz dyskutowa膰? Trza pom贸c tematowi:
Czy w 艣wiecie Steam jest miejsce dla bohatera bez przypakowania? Kino i literatura przyzwyczai艂o nas do kreacji postaci b臋d膮cej geniuszem w jakiej艣 dziedzinie b膮d藕 korzystaj膮cego z dobrodziejstw gad偶et贸w, wi臋c czy taki 艣redniak ma prawo bytu?
Czy SteamPunk bez gad偶et贸w by艂by Steam? Czy do szcz臋艣cia w takim 艣wiecie potrzeba magii? Czy Steam to tylko wiktoria艅ska Anglia, czy przeniesienie tego chocia偶by w realia konwboj贸w si臋 uda艂? Czy Steam mo偶e nabra膰 industrialnego charakteru?
Dlaczego Steam jest tak ma艂o popularny? Jak Ty zainteresowa艂e艣 si臋 Steam Punkiem? czy nazwa nurtu jest odpowiednia?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 18:52 
Brodaty starzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 20 Lut 2007, 11:59
Miejscowo艣膰: Solstheim <3
maziax napisa艂(a):
czy przeniesienie tego chocia偶by w realia konwboj贸w si臋 uda艂?

"Bardzo Dziki Zach贸d" z Willem Smithem by艂 taki film, z tego co pami臋tam to chyba nawet 艣wiat tam by艂 kreowany na taki SteamPunkowy.

maziax napisa艂(a):
Czy Steam mo偶e nabra膰 industrialnego charakteru?

Jako przysz艂emu in偶ynierowi my艣l techniczna jest mi bardzo bliska i musz臋 przyzna膰, 偶e wyobra偶enie SteamPunkowego przemys艂u bardzo mi si臋 podoba jako idea. Wszystko co ma du偶e maszyny, labirynt rur, kabli, wa艂贸w, przek艂adni i innych podobnych ma du偶e szanse zdoby膰 moje uznanie.

maziax napisa艂(a):
Dlaczego Steam jest tak ma艂o popularny? Jak Ty zainteresowa艂e艣 si臋 Steam Punkiem? czy nazwa nurtu jest odpowiednia?

Jest ma艂o popularny, bo jest ma艂o cukierkowy, jest pewn膮 nostalgi膮 a nie spojrzeniem w przysz艂o艣膰, a zabawki w tym stylu s膮 drogie. Nie ma wielu medi贸w z nim zwi膮zanych przez co nie jest znany przez co nie ma nie niego a偶 takiego popytu.
Czy si臋 zainteresowa艂em? Za du偶o powiedziane, raczej przyzna艂bym, 偶e kiedy tylko zobaczy艂em to spodoba艂 mi si臋 pomys艂 i teraz jak co艣 tak otagowanego widz臋 to przyci膮ga moj膮 uwag臋.
Steam Punk = Parowy 艢mie膰, c贸偶, nazwa nie razi chyba tylko dlatego, bo ma艂o kto wnika w jej dos艂owne znaczenie, a ci, kt贸rzy jej u偶ywaj膮 ju偶 si臋 przyzwyczaili do niej. Z drugiej strony nie mam pomys艂u co mog艂oby j膮 zast膮pi膰.

Odno艣nie Steamu i magii ja m贸wi臋 nie. Takie po艂膮czenie w moich oczach nie jest dobrym rozwi膮zaniem. Nie po to uciekamy od elektryki, 偶eby babra膰 si臋 w magii, kt贸ra zje ca艂y klimat.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 19:34 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
"Bardzo Dziki Zach贸d" z Willem Smithem by艂 taki film, z tego co pami臋tam to chyba nawet 艣wiat tam by艂 kreowany na taki SteamPunkowy.

Tak, tak- mia艂am ten film na my艣li w艂a艣nie zadaj膮c to pytanie (kt贸ry zreszt膮 wymieni艂am w pierwszym po艣cie), jest on godny uwagi w艂a艣nie ze wzgl臋du na do艣膰 nietypowa sceneri臋: co jak co, ale rasowy Steam to Anglia, g艂贸wnie dzi臋ki protoplast膮 ruchu. Nawet akcja takiego Zaginionego 艢wiata zaczyna si臋 w Anglii Verne'a i chocia偶 ca艂o艣膰 toczy si臋 na p艂askowy偶u gdzie艣 hen, hen daleko- to nadal czu膰 powiew Londy艅skiej og艂ady.
Trzeba np zaznaczy膰, ze film by艂 robiony z przymru偶eniem oka, co w艂a艣ciwie 艣wietnie wsp贸艂gra z klimatem Steam, gdyby taki nie by艂 ca艂y wykreowany 艣wiat na pewno inaczej by si臋 odbiera艂o, a tak osobiscie uwa偶am 偶e to by艂a 艣wietna aran偶acja i kowboje pasuj膮 chocia偶 na pierwszy rzut oka wcale nie. Widzia艂am Steam w klimatach apo, gdzie staje si臋 straszliwie melancholijny. Nie wyobra偶am go sobie w po艂膮czeniu z polskimi sarmatami, za to nawet lepiej niz do Anglii pasowa艂 by mi do Niemiec za rewolucji przemys艂owej, ba... nawet wojny.

Cytuj:
a zabawki w tym stylu s膮 drogie

Mo偶na si臋 tez bawi膰 w ma艂ego in偶yniera i pr贸bowa膰 co艣 uknu膰 w艂asn膮 moc膮 sprawcza (;

Cytuj:
Odno艣nie Steamu i magii ja m贸wi臋 nie. Takie po艂膮czenie w moich oczach nie jest dobrym rozwi膮zaniem. Nie po to uciekamy od elektryki, 偶eby babra膰 si臋 w magii, kt贸ra zje ca艂y klimat.

Masz bardzo podobne podej艣cie do tej strawy co ja. Sam fakt, 偶e 艣wiat funkcjonuje na mechanice jest na tyle niesamowicie tajemniczy, 偶e magia zaciemnia obraz. Nie toleruj臋 tak偶e magii kontroluj膮cej takie maszyny czy nadaj膮ce im co艣 na styl 'duszy'.
Jedyne co艣 magicznego co tam pasuje to te 'magie' na styl wolnomularski i staroegipski, czyli praktycznie co艣 co wyst臋powa艂o w Europie w XIX wieku (;

Cytuj:
Steam Punk = Parowy 艢mie膰, c贸偶, nazwa nie razi chyba tylko dlatego, bo ma艂o kto wnika w jej dos艂owne znaczenie, a ci, kt贸rzy jej u偶ywaj膮 ju偶 si臋 przyzwyczaili do niej. Z drugiej strony nie mam pomys艂u co mog艂oby j膮 zast膮pi膰.

Nazwa powsta艂a akurat ze skojarzenia znaczenia s艂owa 'Punk' jako pewnego buntu przeciwko obecnej rzeczywisto艣ci i tak j膮 zawsze interpretowa艂am, bo nie藕le oddaje to co sk艂ania ludzi do fascynacji tym偶e motywem.
Osobi艣cie cz臋sto korzystam ze sformu艂owania 'kultura retro' jako synonimu, niestety nie do ko艅ca oddaje ca艂a istot臋, troch臋 mylnie sugeruje czasy PRLu, a przez 'kultur臋' jest tez troch臋 nad臋te. Ale przynajmniej po Polsku.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 14 Lis 2010, 16:36 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Hmh szczerze m贸wi膮c, to koncepcj臋 znam jako tako, ale jedynie z historii, czyli tematy o rewolucji przemys艂owej. Og贸lnie rzecz bior膮c jak dla mnie marzenie. Bardzo fajny okres historyczny, z ch臋ci膮 bym sobie po偶y艂 w tamtych czasach, a z niemocy pogra艂 jak膮艣 sesj臋 ;) Magia mi do tego r贸wnie偶 kompletnie nie pasuje. Tam chodzi o ten przemys艂 jednak.
A plusem tej koncepcji jest moim zdaniem to, 偶e mo偶na j膮 rozegra膰 praktycznie w ka偶dej kulturze.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 14 Lis 2010, 16:39 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

maziax napisa艂(a):
Czy w 艣wiecie Steam jest miejsce dla bohatera bez przypakowania? Kino i literatura przyzwyczai艂o nas do kreacji postaci b臋d膮cej geniuszem w jakiej艣 dziedzinie b膮d藕 korzystaj膮cego z dobrodziejstw gad偶et贸w, wi臋c czy taki 艣redniak ma prawo bytu?
Czy SteamPunk bez gad偶et贸w by艂by Steam? Czy do szcz臋艣cia w takim 艣wiecie potrzeba magii? Czy Steam to tylko wiktoria艅ska Anglia, czy przeniesienie tego chocia偶by w realia konwboj贸w si臋 uda艂? Czy Steam mo偶e nabra膰 industrialnego charakteru?

Nie mia艂em czasu wcze艣niej odpowiedzie膰 wi臋c teraz:
Czy w 艣wiecie Steam jest miejsce dla bohatera bez przypakowania?
Hmm, nigdy nie zauwa偶y艂em "przypakowania" steamowego bohatera ( mo偶e dlatego, 偶e dopiero od niedawna fascynuj臋 si臋 tym nurtem ).

Czy SteamPunk bez gad偶et贸w by艂by Steam?
NIe wiem, z mojego do艣wiadczenia wynika, 偶e te gad偶ety to wa偶na cz臋艣膰 staeamowego klimatu.

Czy do szcz臋艣cia w takim 艣wiecie potrzeba magii?
Nie nie trzeba, chocia偶 ostatnio chodzi艂o mi pog艂owie par臋 wizji po艂膮czenia tych bieg贸n贸w.

Czy Steam to tylko wiktoria艅ska Anglia, czy przeniesienie tego chocia偶by w realia kowboj贸w si臋 uda艂?
Wg. mnie sie uda艂 :) Bardzo fajny film swoja drog膮... Steam to nie tylko wiktoria艅ska Anglia. Te realia mo偶na umie艣ci膰 w wsz臋dzie w dowolnym miejscu/艣wiecie.

Nie wiem czemu jest ma艂o popularny, mo偶e ludzie twierdz膮, 偶e jest nudny? Ja pierwszy raz zetkn膮艂em si臋 z tymi realiami na PGA w 2008. P贸偶niej o tym zapomnia艂em, a teraz mam staeamowy renesans :D Co do nazwy nurtu to niedano si臋nad tym zastanawia艂em i sam nie wiem dlaczego nie samo steam... Steam punk lepiej brzmi :P Bo wyobra藕 sobie np. Staemastasy albo Staem - fi :P

No to by by艂o na tyle :D

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 14 Lis 2010, 19:41 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Przypomnia艂o mi si臋 jeszcze jedno okre艣lenie na Steam: retrofuturyzm (;

Cytuj:
Hmh szczerze m贸wi膮c, to koncepcj臋 znam jako tako, ale jedynie z historii, czyli tematy o rewolucji przemys艂owej. Og贸lnie rzecz bior膮c jak dla mnie marzenie. Bardzo fajny okres historyczny, z ch臋ci膮 bym sobie po偶y艂 w tamtych czasach

Tak tak Osku, tyle, 偶e Steam to nie do ko艅ca okres historyczny- to si臋 bardzo mocno 艂膮czy ze sob膮 (przynajmniej dla mnie), ale bardziej sama idea 艣wiata gdzie wszytko jest nap臋dzane par膮 bez ogranicze艅 tej technologii- bo we藕 sobie wyobra藕 mp3 na par臋 (;

Cytuj:
z ch臋ci膮 bym sobie po偶y艂 w tamtych czasach, a z niemocy pogra艂 jak膮艣 sesj臋 ;)

To nud藕 Orionowi

Cytuj:
Hmm, nigdy nie zauwa偶y艂em "przypakowania" steamowego bohatera ( mo偶e dlatego, 偶e dopiero od niedawna fascynuj臋 si臋 tym nurtem ).

No bo we藕 w Lidze jest np scena gdzie jeden z bohater贸w celuje do jakiego艣 wroga, og贸lnie wida膰 uciekiniera tyle co nic: ten przymierza si臋 do celu i nie potrafi膮c namierzy膰 komentuje sytuacj臋 'ah ta staro艣膰', ubiera okulary i zdejmuje tamtego 1 strza艂em.

Cytuj:
Nie wiem czemu jest ma艂o popularny, mo偶e ludzie twierdz膮, 偶e jest nudny?

Ale jak nudny? Wybacz, ja sobie tego nie potrafi臋 wyobrazi膰, wi臋c jakby艣 mi m贸g艂 to rozwin膮膰 xd

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 14 Lis 2010, 19:51 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

1. Rzeczywi艣cie by艂o co艣 takiego w Lidze. No rzeczywi艣cie przegi臋cie, (drobne :P). Ale tam ka偶dy mia艂 super-moc. Ten ludek ( ju偶 nie pami臋tam jak si臋 zwa艂 ), a偶 tak si臋 nie wyr贸偶nia艂 ( poza tym 偶e by艂 tan dow贸dc膮, chyba ( musz臋 ten film sobie przypomnie膰 ) )
2. W dzisiejszych czasach( komputery, tostery,zmywarki, elektryczne szczoteczki itp. ) ludzie nie interesuj膮 si臋 energia parow膮 ( wyobra藕 sobie swojego kompa buchaj膮cego dymem i klekocz膮cego mechanicznymi k贸艂eczkami ). Przyk艂ad z 偶ycia :
Przerwa, stoj臋 ze znajomymi i m贸wi臋
- Co tam ostatnio przeczytali艣cie? Macie jak膮艣 fajn膮 ksi膮偶k臋 fantasy?
A oni wielkie oczy i pytaj膮 z niedowierzaniem:
- Franek!! Ty czytasz!!! G艂upi chyba jeste艣!!!

Po reakcji na temat ksi膮偶ek stwierdzi艂em, 偶e w steamowe klimaty wt艂acza膰 ludzi z moje klasy nie b臋d臋 bo i tak by to olali. Niestety tak jest chyba z wi臋kszo艣ci膮 m艂odego spo艂ecze艅stwa...

Edit
@Osek Sesja steamowa to jest to! Zrobi艂 bym ale nie mam 100 post贸w. Mo偶e kiedy艣...

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 14 Lis 2010, 20:04 
(al)chemik
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
( wyobra藕 sobie swojego kompa buchaj膮cego dymem i klekocz膮cego mechanicznymi k贸艂eczkami )

M贸j tak wygl膮da! Muah! xD

Cytuj:
Przerwa, stoj臋 ze znajomymi i m贸wi臋
- Co tam ostatnio przeczytali艣cie? Macie jak膮艣 fajn膮 ksi膮偶k臋 fantasy?
A oni wielkie oczy i pytaj膮 z niedowierzaniem:
- Franek!! Ty czytasz!!! G艂upi chyba jeste艣!!!

Ale to chyba bardziej 艣wiadczy o podej艣ciu Twoich znajomych do samej fantastyki a nie Steamu.

O ma艂e zainteresowanie si臋 nie martw- na mnie pewna dziewoja dziwnie patrzy艂a przez miesi膮c jak pods艂ucha艂a moje rozwodzenie si臋 na temat woltomierzy xD

Cytuj:
@Osek Sesja steamowa to jest to! Zrobi艂 bym ale nie mam 100 post贸w. Mo偶e kiedy艣...

Po co Ci 100 post贸w? o_O
Edycja: Ju偶 wiem (;

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 15 Lis 2010, 21:05 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Sprawa nr.1
maziax napisa艂(a):
Cytuj:
( wyobra藕 sobie swojego kompa buchaj膮cego dymem i klekocz膮cego mechanicznymi k贸艂eczkami )

M贸j tak wygl膮da! Muah! xD

Sk膮d masz taki sprz臋t?

Sprawa nr.2
Pole膰cie mi jak膮艣 ksi膮偶k臋 w klimacie steampunkowym... Czytali艣cie co艣 fajnego i godnego uwagi?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 19 Lis 2010, 22:20 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Dla mnie steam to czarna magia. W wi臋kszo艣ci przypadk贸w ogranicza si臋 to do znalezionych w necie rysunk贸w. Ale musz臋 przyzna膰, 偶e ma w sobie co艣 poci膮gaj膮cego. Oryginaln膮 technik臋, jak膮艣 偶ywio艂owo艣膰 maszyn, pewn膮 estetyk臋. I ten rdzawy kolor :3.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 25 Lis 2014, 11:10 
Niespotykanie spokojny cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 17 Wrz 2014, 10:43
Miejscowo艣膰: Lubart贸w
W sumie nie to, 偶e jestem przeciwny steampunkowi jako tako, ale ja zawsze mam tak膮 g艂upi膮 przywar臋, i偶 robi臋 reality-check. Silniki spalania zewn臋trznego - parowe, s膮 strasznie niewydajne. Stosunek mocy do masy takiego silnika jest wr臋cz koszmarny, to i logika adaptacji takowego偶 do pojazdu innego ni偶 p艂ywaj膮cy, czy poruszaj膮cy si臋 po szynach jest... A tak, kwestionowalna.
Ale co kto lubi.

Do listy film贸w dorzuci艂bym (cho膰 nie najwy偶szych lot贸w) "Mutant Chronicles"
Dzia艂a i pojazdy l膮dowe na par臋 艂atwo jest prze艂kn膮膰, jednak偶e widok statk贸w lataj膮cych (w tym tak偶e kosmicznych, bo w ko艅cu wyewakuowali nimi ludno艣膰 ziemi na Marsa) na par臋, to mi臋 normalnie
Image

This world is mine it鈥檚 where my thoughts collide

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 25 Lis 2014, 12:12 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Ale ca艂a idea takich 艣wiat贸w le偶y w tym, 偶e silniki parowe da si臋 udoskonali膰 do poziomu nie mniejszego ni偶 nap臋d rakietowy 8) Owszem, w naszym 艣wiecie jest to niemo偶liwe, ale w naszym 艣wiecie telepatia jest niemo偶liwa, co nie przeszkadza tw贸rcom fantastyki :D Trzeba tylko wy艂膮czy膰 krytycyzm i mo偶na jecha膰 ze steam punkiem!

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Wto, 25 Lis 2014, 18:06 
Awatar u偶ytkownika

W艂a艣ciwie to telepatia jest mo偶liwa... Wystarczy popatrze膰 na takiego Dynamo
http://www.youtube.com/watch?v=8F1mj-XT6KA

http://www.youtube.com/watch?v=s-hYB5hvfK4

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 25 Lis 2014, 23:55 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 06 Gru 2010, 23:58
Miejscowo艣膰: Zasiedmiog贸roostrowiec 艢wi臋tokrzyski
Poza tym nikt nie bra艂 na powa偶nie si臋 za jakie艣 uberudoskonalanie maszyn parowych . Mo偶na je por贸wna膰 do silnik贸w spalinowych z lat 40 ,mo偶e 50.

W Rise Of Legends to w艂a艣nie parowi Vinci z ich Lewiatanem byli moj膮 ulubion膮 nacj膮. Dodatkowo maj膮 naprawd臋 silne lotnictwo je艣li kto艣 lubi fruwaj膮ce 艣rubki z drewna i papieru z doczepionymi fajerwerkami i karabinami. Ja zawsze szed艂em w ci臋偶k膮 piechot臋 z wsparciem czo艂g贸w.

The shadow lies upon his tomb In Moria, in Khazad-d没m.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 26 Lis 2014, 08:04 
Awatar u偶ytkownika

Ta. Nie powiem, fajnie mi si臋 gra艂o w RoL, cho膰 akurat ja preferowa艂em Alin贸w -> smoki.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(贸w) ]  Id藕 do strony 1, 2  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: