Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Sob, 04 Kwi 2020, 04:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Re: Ulubione filmy fantasy
PostWys艂any: Czw, 10 Lut 2011, 09:11 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Lis 2010, 17:46
Miejscowo艣膰: Jarocin
1. "W艂adca Pier艣cieni" - no wiadomo klasyka fantasy i do tego tak pi臋knie wykonana :)
2. "Gwiezdny Py艂" - mo偶na powiedzie膰 "bajeczka", znacznie odchodz膮ca od powie艣ci o tym samym tytule ale film fajny :) dlatego tu jest
3. "Opowie艣ci z Narni" - ekranizacje tych powie艣ci s膮 dobrymi filmami, teraz musz臋 sobie obejrze膰 jeszcze 3 cz臋艣膰 bo niedawno wysz艂a

JAk mi si臋 co艣 jeszcze przypomni to napisz臋 :)

Vinrael - Kaligraf - Wioska Anduina
Francis - Ksenoarcheolog - Alfa Centauri
Paul Garnier - Mechanik - Lataj膮ce Miasto
Haldin - Nekromanta - Bohaterowie 艢wiata Magii

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 10 Lut 2011, 17:07 
Osadnik

Do艂膮czenie: 艢ro, 26 Sty 2011, 16:24
Jest pare filmow, ktore ogladalem tak gdzies 20 lat temu i bylem nimi zachwycony, a teraz nei odwazylbym sie ogladac ich ponownie, bo prawdopodobnie umarlbym z nudow lub pekl ze smiechu.
Do takich naleza: "Barbarzyncy" - o blizniakch, ktorzy jakos dziwnie sie nazywali - kuczek i gore, czy jakos tak - dwoch miesniakow w stylu Conana - dwa razy glupiej pewnie to wyszlo, a no i ladna laska (pewnie ladna to ona pod koniec 80tych sie wydawala), ktora na koncu okazuje sie ich siostra.
"Czerwona Sonia" - znow klasyczny "conanowski" schemat - miesniak i odziana w skory laska.
rzecz jasna sam "Conan" - pewnie najlepszy z tego gatunku - kiedys nawet przerazal, jedyny, ktorego ogladalem juz majac XX na karku - po ponownym obejrzeniu zauwazylem, ze przeciwnikow trudnych Conan nie mial. "Conan mial nieruchawego weza (za przeciwnika)" - stwierdzilismy z kolegami.

Nazwy innych dobrych filmow padly juz:
Willow -tez ogladalem bardzo dawno temu, ale pamietam, ze byl uroczy. No i Val Kilmer byl moim wzorem przez dlugi czas, a kolezanki wzdychaly do jego podobizmy (te ktore nie gapily sie tylko na Toma Cruiza po filmie TOPGUN, tez z Klimerem zreszta)

Gwiezdny Pyl - przyklad na to, ze film wcale nie musi byc od ksiazki gorszy.

Mniej fantasy, ale za to Gaiman:
"Koralina" - bardzo, bardzo dobra adaptacja jednej z najlepszych ksiazek dla dzieci ostatnich lat.

Nieustraszeni Bracia Grimm - myslalem, ze bedzie to nieco lepszy film, jak szedlem do kina, ale byl za to troche bardziej smieszny niz sie spodziewalem.

Jak juz Heath Ledger to moze nie do konca fantasy, ale sredniowieczny klimat:
Obledny Rycerz - calkiem zabawny film (znacznie lepszy wg mnei niz przytaczany czarny Rycerz), toczacy sie w akopmaniamencie muzyki Queen, podobnie jak jeden z absolutnie najlepszych filmow zawierajacych watki fantasy:

Niesmiertelny! (Highlander) - rzecz jasna tylko pierwsza czesc.

Z filmow w klimacie fantasy lubilem zawsze produkcje chinskie, ale rzadko sie na nie trafia w TV. Chinese Ghost Story i sequele na przyklad.
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Chinese_Ghost_Story
itp. Zawsze mnie oczarowywal swiat duchow, nieograniczonych niemal mozliwosci ludzkich, czarow i smiesznych potworow. To sa na wpol horrory na wpol komedie.

Jak komus sie podobaly filmy takie jak Kung Fu Hustle, czy Shaolin Soccer to pewnei i starszymi chinskimi produkcjami fantasy sie zachwyci.

Wladca Pierscieni - nie ma co sie rozwodzic - doskonala adaptacja.
Wiedzmin - katastrofa ekranizacyjna.

Nie ogladalem 300 ani Beowulfa. Podobno to wspaniale produkcje filmowe.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 11 Lut 2011, 02:59 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 06 Gru 2010, 23:58
Miejscowo艣膰: Zasiedmiog贸roostrowiec 艢wi臋tokrzyski
Co do Conana- lubi臋 go potwornie, chocia偶 scena z kondorem mnie po prostu rozwali艂a. No po prostu wpiernicza gumowego kondora :P dodamy 偶e chyba mu smakowa艂 bo potem ju偶 nawet resztek nie wida膰.

ogl膮da艂em i 300 i Beowulfa- 300 maj膮 momenty gdy mo偶na si臋 zagrzeba膰 i zasn膮膰, i takie gdy siedzi si臋 i nic cie nie oderwie , nawet sam Armageddon. No a Beow mi si臋 bardzo podoba艂. tak samo Kung Fu Hustle :P cudne sceny walki no i ten humorek. Do tego musz臋 zrobi膰 list臋, pomy艣le膰 i wtedy dok艂adnie wpisz臋 tu :D

The shadow lies upon his tomb In Moria, in Khazad-d没m.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 11 Lut 2011, 08:06 
Osadnik

Do艂膮czenie: 艢ro, 26 Sty 2011, 16:24
A dla kontrastu - najbardziej nieudolne filmy basniowo-fantasy to wg Was?

Kiedys zdazylo mi sie ogladac jakas wloska produkcje - Fantagiro - ladna dziewczyna, ubrana i ostrzyzona jak chlopak w sredniowieczu. Wiecej z tego nie pamietam.

Pierscien i Roza - polska produkcja - serial - zapamietana przez meska czesc widowni pewnie glownie dzieki Katarzynie Figurze, jeszcze mlodziutkiej, w bardzo zwiewnych strojach. Ale to bylo przynajmniej zabawne.

Wiedzmin - nawet zabawny nie byl. Az sie dziwie, ze AS nie powystrzelal tworcow tej produkcji.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 11 Lut 2011, 14:33 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Nie wiem czy Fantagiro by艂 w og贸le fantasy , raczej kostiumowy :D co nie zmienia faktu 偶e owszem, marny.

Strasznie zrobiony by艂 film o jakim艣 go艣ciu kt贸remu (a jak偶e) skradziono pi臋kno艣膰 , oczywi艣cie dokona艂 tego WZL (Wielki Zuy Lort) , no i szukali takiego dziwnego cosia, broni mog膮cej rozwali膰 tego WZL , w kszta艂cie mniej wi臋cej shurikena. Pami臋tam 偶e galopowali na tysi膮cmilowych klaczach czy tysi膮cnogich xD co艣 takiego.

No i oczywi艣cie Eragon- tu do艣膰 dobr膮 ksi膮偶k臋 zrobili w gniotowatej produkcji :D i tyle mo偶na powiedzie膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 23 Lut 2012, 19:33 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Jak mog艂em przegapi膰 taki temat? :lol:

1. Dragonheart - G艂贸wnie dlatego, 偶e od tego filmu zacz臋艂a si臋 moja przygoda z fantastyk膮. Ogl膮da艂em go w kinie, w 1996 roku i zrobi艂 na mnie (w贸wczas brzd膮cu) kolosalne wra偶enie.

2. W艂adca Pier艣cieni - Nie trzeba przedstawia膰 powod贸w, je偶eli kto艣 przez przypadek nie ogl膮da艂, niech pr臋dko nadrobi zaleg艂o艣ci :)

Poni偶ej bez jakiej艣 wi臋kszej kolejno艣ci :)

Eragon - wyja艣niaj膮c, tak, czyta艂em ksi膮偶k臋 i tak, mam gdzie艣 偶e film si臋 od ksi膮偶ki r贸偶ni. To jest ekranizacja, tzw. adaptacja, a nie transkrypcja. Polecam wszystkim krzykliwym fanom Erasia sprawdzenie w s艂owniku znaczenia s艂owa "adaptacja"... Ale wracaj膮c, Eragona lubi臋 przede wszystkim za sfer臋 wizualn膮 - genialnie zagran膮 m艂od膮 Saphir臋, 艣wietne sceny z dosiadania smoka i wspania艂膮 bitw臋 powietrzn膮 w finale. Naprawd臋, takie rzeczy s膮 nieprawdopodobnie motywuj膮ce do zabawy we w艂asne animacje :)

Przygody Sindbada 呕eglarza, stare艅ki serial Atlantisa. Efekty specjalnie zestarza艂y si臋 mocno, ale klimat ani odrobink臋. Radosne high fantasy na pe艂nym morzu z dzielnym kapitanem, wiern膮 za艂og膮 i urocz膮 celtyck膮 czarodziejk膮 z chowa艅cem-soko艂em :)

Opowie艣ci z Narnii - zw艂aszcza dwie pierwsze cz臋艣ci. "Lew Czarownica i Stara Szafa" za wspania艂y klimat i jedn膮 z najlepszych scen batalistycznych high fantasy jakie widzia艂em (LOTR jedzie na starych schematach, wypracowanych jeszcze w latach 50 przez rosyjsk膮 szko艂臋 filmow膮, tu by艂 powiew 艣wie偶o艣ci). Druga cz臋艣膰 oczywi艣cie za nocny desant gryf贸w na zamek Miraza - kt贸ra cho膰 mocno sztampowa, to robi艂a jednak kolosalne wra偶enie w kinie :)

Underworld - jako艣 podoba mi si臋 historia wsp贸艂czesnych wampir贸w w wersji nieco bardziej krwio偶erczej ni偶 to co oferuje Zmierzch. W sumie seri臋 Underworld lubi臋 bardziej na zasadzie "na bezrybiu..."

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 24 Lut 2012, 09:29 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 15 Lut 2012, 09:52
Miejscowo艣膰: Tam, sk膮d przychodz膮 ba艣nie
"W艂adca Pier艣cieni" - ka偶dy wie dlaczego :D

"Piraci z Karaib贸w: Kl膮twa Czarnej Per艂y" - genialnej rozpocz臋cie totalnie spartolonej sagi. Kiedy pierwszy raz to ogl膮da艂am, to marzy艂am, by film nigdy si臋 nie sko艅czy艂. Nie przeszkadza g艂upota, naiwno艣膰 i absurd, ju偶 chyba zawsze b臋dzie mnie cieszy艂:).

"Sleepy Hollow" - przepi臋kna muzyka, przepi臋kne zdj臋cia, przepi臋kny Johnny Depp i ju偶 g臋ba si臋 艣mieje:).

"Gwiezdny py艂" - mia艂am zaszczyt czyta膰 ksi膮偶kowy pierwowz贸r, i to chyba jedyny film, kt贸ry by艂 lepszy od ksi膮偶ki na podstawie kt贸rej zosta艂 napisany. 艢wietne s膮 zw艂aszcza sceny z lataj膮cym statkiem...

"Night watch" - rosyjski horror, zrobiony du偶o lepiej ni偶 wiele hollywoodzkich produkcji. Inteligentny, klimatyczny i... 偶e tak powiem, duszny. Przyt艂aczaj膮cy i frustruj膮cy. Cz艂owiek zaczyna zastanawia膰 si臋 nad definicj膮 dobra i z艂a i w艣cieka si臋 na podzia艂y tworzone przez wy偶ej postawionych. Wed艂ug mnie dobry film powinien sk艂ania膰 do refleksji i przemy艣le艅, bo w ko艅cu o to chodzi, by poruszy膰 widza. Mnie poruszy艂o.
Dodatkowy plus - na podstawie 艣wietnej ksi膮偶ki, jest do czego por贸wnywa膰 po ogl膮dni臋ciu:).

"Wied藕miko艂aj" - ekranizacja powie艣ci Pratchetta, bardzowiernie oddana i superzabawna :D .

"9" - animacja o laleczkach 偶yj膮cych w postapokaliptycznym 艣wiecie pe艂nym maszyn i 艣mierci. R贸wnie偶 przyt艂aczaj膮ce i troch臋 nawet smutne na ko艅cu.

No i jeszcze wszystkie filmy Tima Burtona, czego nie wymy艣li ja to kupi臋 :lol:

"W ka偶dym normalnym cz艂owieku tkwi szaleniec i pr贸buje wydosta膰 si臋 na zewn膮trz"

"Ludzki umys艂 traktuje rzeczy ambicjonalnie [...]. Ca艂y zakres wszech艣wiata wyra偶a si臋 dla nich jako rzeczy, kt贸re:
a) nadaj膮 si臋 do kopulacji,
b) nadaj膮 si臋 do jedzenia,
c) nale偶y przed nimi ucieka膰,
d) kamienie.
To uwalnia umys艂 od zb臋dnych my艣li i daje konieczn膮 bystro艣膰 wtedy, kiedy jest niezb臋dna"

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 02 Pa藕 2012, 14:36 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 02 Pa藕 2012, 14:30
1. W艂adca pier艣cieni
2. Wied藕min
3. Przygody Merlina
4. Opowie艣ci z Narni ( s艂odka opowiastka ale poci膮ga mnie w wir dzieci臋cej fantazji, cofam si臋 do wieku beztroski)
Jeszcze mam par臋 typ贸w ale zostawi臋 dla siebie :P

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 03 Pa藕 2012, 16:48 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Kr贸lowa-unigawa napisa艂(a):
1. W艂adca pier艣cieni
2. Wied藕min
3. Przygody Merlina
4. Opowie艣ci z Narni ( s艂odka opowiastka ale poci膮ga mnie w wir dzieci臋cej fantazji, cofam si臋 do wieku beztroski)
Jeszcze mam par臋 typ贸w ale zostawi臋 dla siebie :P

1. ok
3. spox
4. Wyb贸r jak wy偶ej da si臋 uzasadni膰.

2. ...wuuuuuuut?
Ten kto stworzy艂 Wied藕mina by艂 chory/ nawalony/ szalony/ debilem/ wszystko naraz/ niepotrzebne ewentualnie skre艣li膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 31 Pa藕 2012, 13:40 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 02 Pa藕 2012, 14:30
Noo dobra. Lubi臋 go tylko z sentymentu do ksi膮偶ki. ;)

Za to obecnie ciesz臋 si臋 z V serii Merlina :D

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 26 Maj 2014, 08:52 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2014, 12:57
Je艣li o fantasy chodzi to tylko te:

1 - Dragonheart - bo po prostu
2 - John Carter - bo dlatego
3 - W艂adca pierscieni - bo <generic reason>

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 21 Mar 2020, 20:18 
Przybysz

Do艂膮czenie: Pi膮, 20 Mar 2020, 11:51
W艂adca Pier艣cieni moim nr 1! Poza tym podoba艂 mi si臋 Hobbit-Bitwa 5 Armii, rzecz jasna Harry Potter oraz Jumanji z '95.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 24 Mar 2020, 10:21 
Przybysz

Do艂膮czenie: Wto, 24 Mar 2020, 10:19
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
Mi si臋 ca艂a seria o Hobbitach podoba艂a

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: