Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Pon, 21 Pa藕 2019, 07:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Re: Bitwa pod Grunwaldem - 600. rocznica
PostWys艂any: 艢ro, 05 Maj 2010, 16:40 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Ludzie macie problemy. Jako艣 nigdy przedtem ze znalezieniem si臋 nie by艂o problem贸w. Wymie艅cie si臋 numerami kontaktowymi i zdj臋ciami, to dok艂adnie b臋dziecie mogli uzgodni膰 miejsce spotkania i poznacie si臋 po waszych paszcz臋kach.

I nie ci膮gnijcie ju偶 tego offtopa.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 12 Lip 2010, 09:47 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 30 Gru 2006, 15:31
Ja si臋 wybieram ju偶 prawie na pewno, z tym 偶e na sam膮 inscenizacj臋. kto艣 jeszcze si臋 pojawi?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 12 Lip 2010, 19:41 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
My tu w Stoku musimy obgada膰. Bo ja bym pojecha艂, ale t艂uc si臋 10 godzin poci膮giem to mi si臋 nie u艣miecha zw艂aszcza, 偶e zapowiadaj膮 si臋 t艂umy. Jak ju偶 to by膰 mo偶e autem, ale to tez koszta. Jutro mam nadziej臋 si臋 ugadamy i damy ju偶 tu odpowied藕. Jak ju偶 to ja bym chcia艂 jecha膰 na 16-17 lipca w mi臋dzyczasie jakiego艣 grilla zrobi膰.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 14 Lip 2010, 11:10 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 03 Wrz 2008, 18:51
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
Jednak mnie nie b臋dzie.

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 16 Lip 2010, 22:51 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Czw, 29 Kwi 2010, 19:35
Miejscowo艣膰: Wilkowo k. Kwidzyna
Hej:-) ja w艂a艣nie le偶e sobie w namiocie i nastawiam si臋 na jutrzejsz膮 bitw臋;-) og贸lnie jest super. jak na pi膮tek du偶o ludzi. co do organizacji ca艂ej imprezy nie mam zastrze偶e艅. je偶eli kto艣 si臋 wybiera jutro to kilka informacji: miejsca parkingowe s膮 zrobione i jest ich naprawd臋 sporo. parking w st臋barku ok. 5-10 zyka. za pole namiotowe ja p艂aci艂am 40 ale my艣l臋 偶e im bli偶ej do p贸l grunwaldu tym dro偶ej. na moim polu namiotowym jest jeszcze du偶o miejsca wi臋c zapraszam;-) hmm no to chyba wszystko. w razie pyta艅 piszcie. nie b臋d臋 tutaj si臋 rozpisywa艂a bo z tela pisze;-)pozdrawiam! :>

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 18 Lip 2010, 13:02 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

W pi膮tek bardzo mi si臋 podoba艂o. Jarmark, turnieje, wsz臋dzie pe艂no woj贸w i rycerzy. Podoba艂 mi si臋 widok, gdzie po lewej stronie rozpo艣ciera艂o si臋 rycerskie miasteczko z bia艂ymi namioty, ko艅mi i drewnianym oporz膮dzeniem, podczas gdy po drugiej stronie drogi by艂o pole namiotowe, pe艂ne kolorowych namiot贸w, palnik贸w gazowych, samochod贸w. Taka konfrontacja dw贸ch epok.

Za to sobota... zacz臋艂a si臋 o 艣wicie, gdy pierwszy b艂ysk s艂o艅ca tak nagrza艂 wn臋trze namiotu, 偶e musia艂em wyj艣膰 na zewn膮trz. Pi臋ciogodzinne w艂贸czenie si臋 bez celu, potem k膮piel w misce, 艣niadanie i szukanie dogodnego miejsca do ogl膮dania bitwy. I tu wysz艂a na jaw prawda o naszym narodzie. Ludzie pchali si臋, kln臋li na siebie nawzajem, nawet rzucali butami i butelkami z wod膮. I tak przez 4 godziny w pe艂nym s艂o艅cu i t艂umie tak g臋stym, 偶e z ledwo艣ci膮 mo偶na by艂o znale藕膰 do艣膰 miejsca, by postawi膰 na ziemi obie stopy. Ludzie mdleli jeden po drugim, a karetka nie mog艂a przejecha膰, bo jakie艣 stare baby postanowi艂y, 偶e nie s膮 gorsze od harcerzy i te偶 maj膮 prawo przebywa膰 w odgrodzonej strefie. W og贸le ca艂a masa ludzi okaza艂a si臋 na tyle g艂upia, by ulokowa膰 si臋 w lesie na polu bitwy. Mia艂em jednak nadziej臋, 偶e widowisko wynagrodzi mi to wszystko. To jednak nie do ko艅ca si臋 spe艂ni艂o. Fajnie wygl膮da艂o, gdy dwie tysieczne armie sz艂y na siebie, jednak wi臋kszo艣c rycerzy po prostu sta艂a, bo nie mieli do艣c miejsca, by walczy膰. Do tego nie dzia艂a艂 g艂o艣nik stoj膮cy najbli偶ej mnie, wi臋c nie by艂o s艂ycha膰 narracji. by艂oby ca艂kiem zno艣nie, gdyby po prostu go wy艂膮czono, a do nas dociera艂by komentarz z dalszego g艂o艣nika. Na to jednak nikt nie wpad艂 i felerna kolumna wy艂膮cza艂a si臋 i w艂膮cza艂a tak, 偶e nic nie mo偶na by艂o zrozumie膰. Nieciekawie by艂o te偶 po samej bitwie. Dali艣my sobie 4 godziny na to, by korek si臋 roz艂adowa艂, zanim wyjedziemy. Niestety, nawet tak d艂ugo po bitwie komputer w samochodzie wyliczy艂 na po pierwszej godzinie 艣redni膮 pr臋dko艣膰 r贸wn膮 0,7 km/h...

Og贸lnie jestem rozczarowany bitw膮, cho膰 ca艂a otoczka poprawi艂a nieco sytuacj臋. Dla mnie by艂 to wzorowy przyk艂ad tego, jak w艂adze swoim olewaniem mog膮 zepsu膰 imprez臋 o tak ogromnym potencjale.

post nr 2k :f

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 18 Lip 2010, 15:12 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Savio mam jedno ma艂e pytanie. By艂e艣 w Grunwaldzie rok temu?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 18 Lip 2010, 15:29 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

By艂em 5 lat temu.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 18 Lip 2010, 15:59 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Wiec napewno by艂o du偶o lepiej. Zgadzam si臋 z tob膮 w 100%! W sobot臋 ja r贸wnie偶 bardzo si臋 zawiod艂am. Co艣 co by艂o spotkaniem os贸b pasjonuj膮cych si臋 艣redniowieczem i tymi klimatami sta艂o si臋 zwyk艂膮 masow膮 imprez膮. Mnie te偶 wkurzy艂o w tym roku chamstwo ludzi. Zw艂aszcza tych kt贸rzy byli po raz pierwszy i kompletnie nie wiedzieli co ze sob膮 zrobi膰. wog贸le po艂owa z tych wszystkich kt贸rzy tam byli nie interesowali si臋 ani bitw膮 ani wiosk膮 rycerzy! I jeszcze ta ogromna chmura py艂u! pierwszy raz w domu tak bardzo cieszy艂am si臋 kiedy bra艂am prysznic;-) co do ruchu jedno s艂owo: masakra. korek roz艂adowa艂 si臋 oko艂o godziny 20(!) ale ruch by艂 dalej zag臋szczony. Ludzie dos艂ownie b艂agali gospodarzy o wod臋! pogoda rzeczywi艣cie nie do zniesienia. ja nie zdo艂a艂am si臋 uchroni膰 i mam spalon膮 twarz! ;-) zw艂aszcza nos! jak klaun wygl膮dam. co do inscenizacji: zbyt du偶o rycerzy a za ma艂o miejsca tak jak pisa艂e艣. rok temu by艂o ich mniej i w艂o偶yli w to wi臋cej serca. og贸lnie jestem naprawd臋 bardzo zawiedziona chyba jak wszyscy inni.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: