Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 19 Cze 2019, 21:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(贸w) ]  Id藕 do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Wasz Ulubiony bohater fantasy
PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 17:19 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Jak w temacie. Kto jest wasztm ulubionym bohaterem fantasy i dlaczego w艂a艣nie on. Co jest w tej osobie takiego, co Wam si臋 podoba. A je艣li takich faworyt贸w macie kilku... to napiszcie o wszystkich :).
EDIT
Aha... i nie piszemy o bohaterach wymy艣lonych przez siebie!

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: Wasz Ulubiony bohater fantasy
PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 17:54 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 11 Mar 2009, 18:14
Miejscowo艣膰: Bydgoszcz
Masz na my艣li z jakiego艣 konkretnego uniwersum czy tak poprostu "z k膮d b膮d藕"?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 17:58 
Awatar u偶ytkownika

"Sk膮d b膮d藕" ;). Wa偶ne by z fantasy. Najlepiej z ksi膮偶ek (w og贸le to zastanawiam si臋, czy nie zrobi膰 drugiego tematu "ulubieni bohaterowie z film贸w fantasy", a ten przemianowa膰 na "z ksi膮偶eK', ale chyba mo偶na pisa膰 o dw贸ch w jednym...).

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 19:13 
Brodaty starzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 20 Lut 2007, 11:59
Miejscowo艣膰: Solstheim <3
Thor! Jest silny, ma poczucie humory, chodzi na spacery do Jotunheimu i ma weso艂y inwentarz koz艂贸w ha艂asuj膮cych z臋bami i m艂ot, kt贸ry kruszy Andy i Himalaje :D Kiedy burczy mu w brzuchy wszyscy my艣l膮, 偶e to burza idzie. Jest chyba jedynym Asem, kt贸ry nie dr偶y na d藕wi臋k imienia Jormundgandra. Tak, Donnar jest <ok> :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 20:13 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Tak my艣la艂em:>, Ale musia艂em sprawdzi膰...

No to teraz prawdziwy:
Znacie mo偶e Raziela? Cz艂owieka zamienionego przez Kaina na wampira a potem zabitego przez niego, co zamieni艂o Raziela w Anio艂a 艣mierci?
Prawdziwy archanio艂 Raziel, jak podpowiada wikipedia, jest anio艂em tajemnych 艣wiat贸w i wodzem najwy偶szych tajemnic. U偶yczy艂 on swojego imienia w serii Soul Reaver i Blod Omen. Jest moim ulubie艅cem, bo jest inny od reszty. Jako jedynemu wyros艂y skrzyd艂a, ma mn贸stwo przemy艣le艅, z czego pe艂no monolog贸w z jego udzia艂em pojawi艂o si臋 w seriach. Jest po za tym czym艣 na wz贸r Wampira-Zombie, cho膰 nazywaj膮 go niebieskim demonem. Wysysa dusze by zaspokoi膰 apetyt i pragnie zemsty na Kaine... No, czego chcie膰 wi臋cej od Herosa? xd

Zreszt膮 obie... growa i biblijna wersja jest dobra.

Ostatnio edytowany przez Sza艂as Pi膮, 13 Mar 2009, 08:25, edytowano w sumie 2 razy

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 21:47 
Awatar u偶ytkownika

Sza艂as napisa艂(a):
Moim ulubionym herosem jest... M贸j w艂asny wymy艣lony przezemua jaki艣 rok temu... Ork inny ni偶 wszystkie, Wielki 艂owczy Las贸w Zachodnich, Zdobywca dziewiczych serc, samotnik podru偶uj膮cy w grupach, wie偶y tylko swej siostrze, nazywany "Wilczym okiem"... oto przed wami m贸j bohater niezliczonych sesji RPG <Famfary> Etrom OaShai.

Kupa. W ostatniej chwili skasowa艂em to zdanie, gdy偶 my艣la艂em, 偶e to oczywiste... Widz臋, 偶e jednak nie. Nie piszemy o bohaterach wymy艣lonych przez siebie! :D

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 22:00 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Hmm moim ulubionym bohaterm fantasy jest chyba Konowa艂 z Czarnej Kompanii. Cz艂owiek z dystansem, uczuciami, nie jest machin膮 do zabijania jak wi臋kszo艣膰 ksi膮偶kowych bohater贸w. Megasarkastyczny, ma kilka 偶yciowych i psychicznych problem贸w co robi z niego do艣膰 realistycznego bohatera. Og贸lnie przyjemny go艣膰, patrzy na wszystko tak jakby z trzeciej osoby chc膮c jednak czasami doda膰 do sytuacji co艣 swojego, a to wszystko dlatego, 偶e jest kronikarzem i stara si臋 wszystko jak najdok艂adniej spisa膰. Romantyk. P贸藕niej okaza艂 si臋 by膰 te偶 dobrym dow贸dc膮 i twardo d膮偶y艂 do celu sprawnie wykorzystuj膮c umiej臋tno艣ci cz艂onk贸 kompanii. W sumie to taki zwyczajny, ale przez to do艣膰 intryguj膮cy. W sumie tylko jego charakterystyka wpad艂a mi w pami臋膰. Mo偶e znalaz艂by si臋jeszcze kto艣, ale to jak mi si臋 przypomni.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Mar 2009, 22:40 
En Taro Tassadar!
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 22 Cze 2008, 23:36
Miejscowo艣膰: Sosnowiec
A moim ulubionym bohaterem jest Loki z k艂amcy J. 膯wieka, radosny sprytny, z艂o艣liwy i specjalista od k艂amstw i iluzji, poza tym pos艂uguje si臋 dwoma Jerycho, stawia si臋 micha艂owi i 艣wietnie wygl膮da na ok艂adkach.

Tornado:
Felix Craws - Gryzie Piach pod rosendale
Murphy Connor - Gryzie piach pod dollhouse

SC2: FelixCraws - Protoss ground forces commander

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 13 Mar 2009, 16:19 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 02 Cze 2007, 15:53
Miejscowo艣膰: Khazad-Dum
Moim ulubie艅cem jest Korgoth, Korgoth of Barbaria! Du偶y silny, brutalny, g艂upi i chory(w pozytywnym tego s艂owa znaczeniu). Nie znacie? Youtube wzywa.

Cyanide&Happiness - komiks

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 14 Mar 2009, 02:08 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 08 Pa藕 2008, 19:01
Miejscowo艣膰: London
Hmmm... ci臋偶ko powiedzie膰, ale co mi narazie przychodzi do g艂owy, to napisz臋.

Star Wars:

Darth Revan - Kto gra艂 w KotOR-a albo czyta艂 "Darth Bane: Droga Zag艂ady" Drew Karpyshyna ten wie o kogo chodzi.
Darth Vader - Kto to chyba wszyscy wiedz膮? za opanowanie, charakter i fajny str贸j xd .

Valenthynne Farfalla - Znowu "Droga Zag艂ady" mistrz Jedi, kt贸ry wraz z genera艂em Hothem prowadzi kampanie przeciwko Sithom. Za og贸lny pozytywny charakter tej postaci i za jej ekstrawagancje.

Obi Wan - Pozytywna posta膰, fajny spokojny i opanowany dziadunio, wzorowy jedi.

Kyle Katharn - POsta膰 znajoma osobom, kt贸re mia艂y kontak z Jedi Outcast i Jedi Academy, jako艣 lubi臋 go.

Rycerze Zodiaku:

Shaka, Rycerz panny - Jeden z dw贸ch najpot臋偶niejszych rycerzy (ex equo z Sag膮), lubi臋 go za spok贸j, fajne techniki i zbroje

Saga, Rycerz Bli藕ni膮t - ex equo z Shak膮 najsilniejszy rycerz, specjalista od iluzji, lubi臋 go za znak zodiaku i charakter postaci, chocia偶 jego alter ego mnie denerwuje

Kanon, brat bli藕niak Sagi, Rycerz bli藕ni膮t - za nawr贸cenie (lubi臋 postaci, kt贸re wracaj膮 na dobr膮 stron臋 (i z艂膮 te偶) i za to samo co go艣cia wy偶ej.
Aiolia, rycerz lwa - uwielbiam lwy, wi臋c go艣ciu ma nieczyst膮 przewag臋 nad reszt膮 rycerzy

Naruto:

Uchiha Sauke, rywal g艂贸wnego bohatera od oko艂o setnego odcinka staje si臋 g艂贸wn膮 osi膮 fabu艂y - za og贸lny charakter tej postaci, sharingan i (pozwol臋 sobie wyci膮膰 ten kawa艂ek zdania, 偶eby nie zdradza膰 fabu艂y)

Uchiha Itachi, starszy brat Sasuke, jakie艣 pi臋膰 lat przed rozpocz臋ciem anime wyci膮艂 w pie艅 ca艂y sw贸j klan, poza m艂odszym bratem, posiada mangekyou sharingan (kalejdoskopowy sharingan, jego zastosowanie przedstawiono na cz艂owieku w osiemdziesi膮tymdrugim odcinku) - patrz wy偶ej, dodatkowo tajemniczo艣膰 tej postaci sprawia, 偶e jest ciekawsza.

Orochimaru, jeden z dw贸ch g艂贸wnych z艂ych w anime - po prostu idealny czarny charakter :mrgreen:

Forgotten Realms:

Dantrag Baenre - najstarszy syn domu Baenre, drow, jeden z dw贸ch najlepszych fechtmistrz贸w w Menzoberranzan po odej艣ciu Drizzta, po prostu bardzo szybko polubi艂em t臋 posta膰, sam nie wiem dlaczego.
Berg'inyon Baenre - m艂odszy syn domu Baenre, dow贸dca jaszczurzych je藕d藕c贸w, powody dla kt贸rych go lubi臋 nie s膮 mi znane tak jak w przypadku jego brata.

Eragon:

Murtagh - za neutralno艣膰 (wszystkie postaci w Eragonie s膮 czarno-bia艂e, nie ma szarych, on jest szary... do czasu).

Stra偶nicy Przystani:

Ekhm... lubi臋 wszystki czarodzieji z tego cyklu, poza Grey Veilem, w sumie nie wiem czemu... najbardziej Gaunta i Tomba i jeszcze Mortice'a no i Wulfa... o kurcze to w艂a艣nie chyba wszyscy poza Grey Veilem ^^

Trylogia Czarnego Maga:

Wielki Mistrz Akkarin - W pierwszych dw贸ch cz臋艣ciach to lepsza, bo ciekawsza posta膰.

Ekhm... b臋d臋 uzupe艂nia艂 t臋 list臋, bo narazie nic wi臋cej nie przychodzi mi do g艂owy, poza tym jest p贸藕no.

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 14 Mar 2009, 19:12 
Awatar u偶ytkownika

Niraziel. Postacie z fantasy. Nie og贸艂 fantastyki, a samo fantasy. Bez sci-fi.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 14 Mar 2009, 19:38 
Bardzo z艂y cz艂owiek
Awatar u偶ytkownika

Niraziel? Kto to? :?:

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 14 Mar 2009, 19:42 
Awatar u偶ytkownika

Sza艂as napisa艂(a):
Niraziel? Kto to? :?:

Niraziel to szanowany mieszkaniec wioski zwanej Anduina ze 艣wiata fantasy znajduj膮cego si臋 gdzie艣 pomi臋dzy wszystkimi innymi istniej膮cymi 艣wiatami fantasy. Pomimo i偶 cz臋艣ci osobom jest znany, wi臋kszo艣膰 nigdy go nie widzia艂a. M贸wi si臋 jednak, 偶e ma czerwone oczy. Pono膰 rzadko wychodzi z domu, choruje na jak膮艣 przykr膮 chorob臋 i ma m艂odszego brata, Keltasa. Wi臋cej o Nirazielu mo偶esz dowiedzie膰 si臋 tutaj -_-'.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 14 Mar 2009, 21:33 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
Sza艂as, nigdy nie czyta艂e艣 "Magicznych przyg贸d Niraziela"? xD

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 15 Mar 2009, 00:16 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
Niraziel? Kto to?

To ja! :mrgreen:

Cytuj:
Znacie mo偶e Raziela? Cz艂owieka zamienionego przez Kaina na wampira a potem zabitego przez niego, co zamieni艂o Raziela w Anio艂a 艣mierci?

A od niego pochodzi m贸j nick!(po艣rednio) xd

Cytuj:
Sza艂as, nigdy nie czyta艂e艣 "Magicznych przyg贸d Niraziela"? xD

Je艣li dalej b臋d臋 pisa艂 tym tempem to posta膰 Niraziela w og贸le nie pojawi si臋 w powie艣ci.

Cytuj:
Postacie z fantasy. Nie og贸艂 fantastyki, a samo fantasy. Bez sci-fi.

A tam tylko o "Star Wars" i ew. "Naruto" mo偶naby si臋 sprzecza膰, czy nie jest fantasy, a o "Gwiezdnych Wojnach" s艂ysza艂em, 偶e maj膮 wiele element贸w, kt贸re do fantasy pasuj膮. Naruto raczej przyjmowa艂bym jako fantasy, poniewa偶 cho膰by takie s艂owo shinobi, kt贸rym okre艣laj膮 tam ninja by艂o stosowane w 艣redniowieczu (o ile nie w staro偶ytno艣ci). Wd mojej po偶yczonej definicji r贸偶nicy mi臋dzy fantasy, a fantastyk膮 : "Fantasy to, to co chcieliby艣my, aby by艂o mo偶liwe jednak nie jest, a science-fiction to, to co teorytycznie mog艂oby si臋 zarzy膰, jednak偶e czego by艣my nie chcieli" (wzi膮艂em to gdzie艣 tam z wikipedii, ale nie pami臋tam, gdzie to znalaz艂em, poszukam 藕r贸d艂a) defienicja ta jest bardzo lu藕na i r贸偶na dla r贸偶nych ludzi, ale chyba najlepsza jak膮 dot膮d us艂ysza艂em.

Image

Ostatnio edytowany przez Niraziel, Nie, 15 Mar 2009, 13:42, edytowano w sumie 1 raz

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 15 Mar 2009, 00:49 
Awatar u偶ytkownika

Niraziel napisa艂(a):
Je艣li dalej b臋d臋 pisa艂 tym tempem to posta膰 Niraziela w og贸le nie pojawi si臋 w powie艣ci.

Oj tak... To ja teraz mam napisa膰, 偶e moj膮 ulubion膮 postaci膮 jest Ric Simane? xD

Niraziel napisa艂(a):
a science-fiction to, to co teorytycznie mog艂oby si臋 zarzy膰, jednak偶e czego by艣my nie chcieli" defienicja ta jest bardzo lu藕na i r贸偶na dla r贸偶nych ludzi, ale chyba najlepsza jak膮 dot膮d us艂ysza艂em.

Chyba swego czasu przyj臋li艣my na forum podzia艂, 偶e istnieje co艣 takiego jak fantastyka, co tyczy si臋 wszystkiego co nie jest o rzeczywisto艣ci.
Natomiast fantasy jest podgatunkiem fantastyki, w kt贸rej akcja dzieje si臋 w 艣witach takich podobnych do 艣redniowiecza, gdzie jest magia itp. To tak og贸lnie rzecz ujmuj膮c.
Zreszt膮 zgodnie z Wikipedi膮:
Cytuj:
Gatunki fantastyki to m.in. science fiction (dzieje si臋 g艂贸wnie w przysz艂o艣ci), fantasy (najcz臋艣ciej dzieje si臋 w alternatywnej przesz艂o艣ci wype艂nionej istotami z mitologii i folkloru) i horror (czas mo偶e by膰 r贸偶ny 鈥 cech膮 spajaj膮c膮 jest obecno艣膰 istoty, zdarzenia lub jakiejkolwiek innej formy zagro偶enia 偶ycia bohatera, innych postaci, lub nawet ca艂ej ludzko艣ci, przy czym zagro偶enie to, z punktu widzenia rzeczywisto艣ci, musi by膰 nierealne).

Fantastyka
Fantasy

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 15 Mar 2009, 13:49 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
Oj tak... To ja teraz mam napisa膰, 偶e moj膮 ulubion膮 postaci膮 jest Ric Simane? xD

Hmmm... chyba nigdzie nie pisa艂em, 偶e Niraziel jest moj膮 ulubion膮 postaci膮? W zasadzie daleko mu do ulubionej postaci.

Cytuj:
Chyba swego czasu przyj臋li艣my na forum podzia艂, 偶e istnieje co艣 takiego jak fantastyka, co tyczy si臋 wszystkiego co nie jest o rzeczywisto艣ci.
Natomiast fantasy jest podgatunkiem fantastyki, w kt贸rej akcja dzieje si臋 w 艣witach takich podobnych do 艣redniowiecza, gdzie jest magia itp. To tak og贸lnie rzecz ujmuj膮c.

No dobra, ok, a je艣li chodzi o w臋dr贸wki mi臋dzy 艣wiatami? Tak, jak w "Narnii", albo w "Mrocznych materiach"? Wtedy co to jest?

Och znalaz艂em sk膮d wytrzasn膮艂em t膮 definicje:
Cytuj:
Arthur C. Clarke we wst臋pie do swoich dzie艂 zebranych, napisanym w czerwcu 2000 roku, zadaj膮c pytanie Czym w艂a艣ciwie jest fantastyka naukowa? odpowiada: pr贸by zdefiniowania fikcji naukowej b臋d膮 kontynuowane tak d艂ugo, jak d艂ugo ludzie b臋d膮 pisa膰 prace doktorskie. Zgadza si臋 jednak z definicj膮 jednego z doktorant贸w, Damona Knighta 鈥 fantastyka naukowa to to, na co wskazuj膮c m贸wi臋: To jest fantastyka naukowa.[1]

Dodatkowo, rozr贸偶niaj膮c fantastyk臋 naukow膮 od fantasy, Clarke sugeruje nast臋puj膮c膮 definicj臋 operacyjn膮:
fantastyka naukowa jest tym, co mo偶e si臋 wydarzy膰 鈥 jednak z regu艂y nie chcieliby艣my tego;
fantasy jest tym, co nie jest w stanie si臋 realnie wydarzy膰 鈥 chocia偶 zazwyczaj marzymy, 偶eby si臋 wydarzy艂o
by wikipedia offcorse, by艂o w fantastyce naukowej.

Btw. Zedytowa艂em ostatniego posta, bo czyta膰 si臋 go nie da艂o, 偶eby ju偶 nikt nie musia艂 rozszyfrowywa膰 o co mi chodzi艂o poprawi艂em go i rozbudowa艂em troszeczk臋 tre艣膰.

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Czw, 19 Mar 2009, 12:59 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Gru 2008, 12:33
Niraziel napisa艂(a):
Berg'inyon Baenre - m艂odszy syn domu Baenre, dow贸dca jaszczurzych je藕d藕c贸w, powody dla kt贸rych go lubi臋 nie s膮 mi znane tak jak w przypadku jego brata.

Taak, te偶 go lubi臋, ale czyta艂am o nim tylko w TME... W jakiej jeszcze ksi膮偶ce wyst臋powa艂? Pewnie dedn膮艂 jak wszystkie fajne drowy, ale co...

Moj膮 ulubion膮 postaci膮 jest Zaknafein Do'Urden i tak chyba zostanie, ale czasem miewam inne ulubione postacie... Obecnie s膮 to Alton DeVir i Hermiona Granger.

O bella ciao! Bella ciao! Bella ciao, ciao, ciao!
<3

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pon, 23 Mar 2009, 21:18 
Awatar u偶ytkownika

Mo偶e wypada艂oby, bym w ko艅cu sam si臋 wypowiedzia艂...

Z tym, 偶e ja nigdy nie znalaz艂em takiego naprawd臋 ulubionego bohatera. Mo偶e to dlatego, 偶e zamiast szuka膰 w powie艣ciach wzor贸w godnych do na艣ladowania, czy dokonuj膮cych wielkich czyn贸w szukam raczej bohater贸w, kt贸rzy s膮 odzwierciedleniem mojej osoby (b膮d藕 ukazuj膮cych idea艂, do kt贸rego bym d膮偶y艂...) :/. A takich jak na razie (przynajmniej w ksi膮偶kach) jak na razie nie spotka艂em :/.

Ale chyba takim ulubionym by艂by Rincewind. Go艣膰 zabawny, pomys艂owy, sprytny, tch贸rzliwy, s艂aby :). No i do tego mag. Z ca艂ego 艢wiata Dysku lubi臋 go najbardziej, nawet bardziej od 艢mierci (za kt贸r膮 zreszt膮 tak bardzo nie przepadam...). Ma zwariowane przygody i zawsze go co艣 ciekawego spotyka. Fajny go艣膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 28 Lip 2010, 13:43 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 28 Lip 2010, 11:51
Wyb贸r by艂 ci臋偶ki, bo i mn贸stwo ksi膮偶ek kt贸re przeczyta艂am z gatunku fantasy... Og贸lnie moj膮 ulubion膮 postaci膮 z ksi膮偶ek jest Ender - ale to z sf, wiec nie tutaj. Wi臋c tak przelecia艂am r贸偶ne tytu艂y w mojej g艂贸wce i wy艂oni艂y mi si臋 dwie postacie:
- Seregil - g艂贸wny bohater ma艂o znanej dylogii (w sumie w Polsce to dylogia bo naprawd臋 jest 5cz臋sci tej serii) autorki Lynn Flewelling "Nightrunner", na kt贸r膮 sk艂adaj膮 si臋 tomy "Szcz臋艣cie w mrokach" i "Na tropach ciemno艣ci".
- Kelsier - bohater z powie艣ci Brandona Sandersona "Z mg艂y zrodzony". Niezwykle charyzmatyczna posta膰..

Tak naprawd臋 takich "ulubie艅c贸w est wi臋cej - praktycznie w ka偶dej dobrej ksi膮偶ce znajdzie si臋 taki/a, ale tych dwoje zawsze b臋dzie na pierwszym miejscu :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(贸w) ]  Id藕 do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: