Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 22 Maj 2019, 17:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Re: Wasz Ulubiony bohater fantasy
PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 14:15 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Verlax napisa艂(a):
W艂a艣nie to jest bardzo ciekawy punkt, czy w og贸le mo偶na interpretowa膰 w jakikolwiek spos贸b. Generalnie ja u偶ywam tego podej艣cia. To czy jest to fantazy czy sci-fi zale偶y te偶 w du偶ym stopniu od autora i pisarza tworz膮cego. Przyk艂adowo, cykl "Duchy Gaunta" Dana Abnetta jest definitywnie wojennym sci-fi, podczas gdy "Fa艂szywi Bogowie" autorstwa Graham McNeila by艂yby ju偶 science-fantasy, czyli odmian膮 fantazy. Osobi艣cie bym Gabriela Angelosa zaliczy艂.
Nie no, to jest cz臋sto zabieg marketingowy - np. tasiemiec Pernu Anne McCaffrey jest fantasy, ale z racji tego 偶e zacz膮艂 si臋 ukazywa膰 w momencie gdy gatunek ten dopiero raczkowa艂 zdaje si臋 wydawca wym贸g艂 na autorce 偶eby wsadzi艂a tam statki kosmiczne na orbicie, 偶eby m贸c reklamowa膰 jako bardziej popularne w贸wczas sci-fi.

I faktycznie nazwa science-fantasy (jakkolwiek rzadko si臋 z ni膮 spotykam, drugi raz bodaj) dobrze oddaje gatunek ;)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pon, 22 Wrz 2014, 17:32 
En Taro Tassadar!
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 22 Cze 2008, 23:36
Miejscowo艣膰: Sosnowiec
Czyta艂em par臋 ksi膮偶ek z tasiemca je藕dzcy smok贸w i musz臋 powiedzie膰, 偶e nie trafi艂em na statki kosmiczne na orbicie, albo ich nie pami臋tam, pami臋tam za to do艣膰 dobrze miotacze ognia oraz pozosta艂o艣ci jakiej艣 technologii rodem z sci-fi, kt贸rej u偶ywano jak wyl膮dowali tam pierwsi "koloni艣ci", wi臋c my艣l臋, 偶e pani McCaffrey, mog艂a sama chcie膰 co艣 takiego stworzy膰 :P

Tornado:
Felix Craws - Gryzie Piach pod rosendale
Murphy Connor - Gryzie piach pod dollhouse

SC2: FelixCraws - Protoss ground forces commander

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pon, 06 Kwi 2015, 20:20 
Przybysz

Do艂膮czenie: Pon, 06 Kwi 2015, 20:02
Miejscowo艣膰: Bukowiec, wiocha pod 艁odzi膮
Ja nie mam ulubionej postaci. Uwielbiam elfy i to nimi si臋 zachwycam, je偶eli wyst臋puj膮 w danej ksi膮偶ce lub filmie. Uwielbiam Legolasa i Galadriel臋 z W艂adcy Pier艣cieni i Aryi臋 (nie mam poj臋cia jak to napisa膰, chodzi mi o elfick膮 ksi臋偶niczk臋 z Eragona). No i smoki. Saphira, Cier艅 i nawet Smaug. To s膮 moje ulubione postacie. Najbardziej kojarz膮 mi si臋 z fantastyk膮. Dlatego je tak lubi臋.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 07 Kwi 2015, 15:20 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Galadriela <3

W sumie wi臋kszo艣膰 elfickich postaci si臋 lubi. Pomimo jakiego艣 irytuj膮cego charakteru rasy, ich bohaterowie s膮 tworzeni na takich, kt贸re nieco 艂ami膮 te stereotypy, b膮d藕 s膮 bardzo stonowani. Nie spotka艂em jeszcze w fantastyce np. a偶 tak aroganckiego elfa dupka, kt贸ry widzia艂 by jedynie czub w艂asnego nosa. Albo takich bardzo swawolnych - w WH s膮 oni tak przedstawieni ze wzgl臋du na nie艣miertelno艣膰 - kt贸rzy chc膮 zobaczy膰 艣wiat i pozna膰 czego艣 nowego, a nie przez setki lat siedzie膰 i robi膰 to samo.

No mo偶e poza uber-przepakiem Legolasem, kt贸ry jest esencj膮 istoty 艂ucznictwa w艣r贸d elf贸w.

Btw. Niestety wi臋cej jest charakterystycznych postaci elf贸w ni偶 krasnolud贸w. Bo tak w sumie poza Gimlim i krasnoludkami z Hobbita, to ci臋偶ko.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 08 Kwi 2015, 12:10 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
No niestety wi臋kszo艣膰 bohater贸w-krasnolud贸w to tacy bohaterowie-krasnoludy, 偶e wystarczy okre艣lenie "bohater-krasnolud", 偶eby wiedzie膰 absolutnie wszystko i tylko w艂a艣nie do bycia krasnoludem sprowadza si臋 rola danego bohatera. Niestety cz臋sto te偶 w RPG tak jest. W sumie najbardziej wyraziste krasnoludy, z jakimi si臋 spotka艂em, to na naszej sesji. Kobieta po przej艣ciach i bard nieudacznik. Maj膮 to偶samo艣膰, a jednak ich krasnoludzko艣膰 nie polega tylko na byciu niskimi brodaczami.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Kwi 2015, 14:49 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Osek napisa艂(a):
Nie spotka艂em jeszcze w fantastyce np. a偶 tak aroganckiego elfa dupka, kt贸ry widzia艂 by jedynie czub w艂asnego nosa. Albo takich bardzo swawolnych
O ja, to nie widzia艂e艣 elf贸w ze starej Akai. Skurczysyny takie 偶e trudno bardziej, zarozumia艂e, egoistyczne, cz臋sto okrutne, nie stroni膮ce od uciech doczesnych (偶yjemy d艂ugo, wi臋c wypada艂oby maksymalizowa膰 przyjemno艣膰 za 偶ycia) i do tego zdolni magowie. Szcz臋艣liwie kraina wyewoluowa艂a, i wizja si臋 zmieni艂a :D

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Kwi 2015, 15:13 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Ale wiesz Stray, co innego wizja ca艂ej rasy, a co innego wyrazisto艣膰 poszczeg贸lnych bohater贸w. Cz臋sto naprawd臋 ci臋偶ko o wyrazistego elfa czy krasnoluda bo jego rola wraz z wizj膮 charakteru i wszystkiego sprowadza si臋 do "elf"/"krasnolud".

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Kwi 2015, 22:23 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Dok艂adnie. Mi chodzi艂o o konkretnych bohater贸w z imienia i nazwiska. Bo rasowo to w WH te偶 masz to samo. Ale mimo to nikt jeszcze na sesjach takiego elfa dobrze nie odegra艂.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 13 Kwi 2015, 11:19 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 10 Kwi 2015, 10:50
M贸j ulubiony bohater fantasy?
hmmm...
Nie wiem czy was to zdziwi ale powracaj膮c 偶artobliwie do Gry o Tron to moim najbardziej ulubionym bohaterem z tej serii jest chyba tylko i wy艂膮cznie to nienarodzone dziecko Kr贸la P贸艂nocy Robb'a Starka. Nie zd膮偶y艂o nikogo wkurzy膰 ani zabi膰 cho膰 samo podtrzyma艂o tradycj臋 tej serii i umar艂o wraz ze swoj膮 matk膮 i ojcem. Smutne ale te偶 i pokrzepiaj膮ce, 偶e znalaz艂a si臋 w艣r贸d tych wszystkich barbarzy艅c贸w jedna niewinna istota.

Ps. oczywi艣cie tyczy si臋 to wersji filmowej, w kt贸rej te dziecko umiera bo z tego co s艂ysza艂em to ono prze偶y艂o wraz z matk膮 w ksi膮偶ce. Czasami te odchy艂y filmowe od ksi膮偶kowych potrafi膮 zdenerwowa膰.

A tak na serio to mam kilku na wst臋pie ulubionych bohater贸w fantasy a mianowicie : Gandalf, Aragorn, Bard ( z Hobbita), Gerald, Dunstan Thorn, Septimus oraz kapitan Shakespeare (z Gwiezdnego Py艂u,),Ged z Czarnoksi臋偶nika z Archipelagu, Aslan i 艁ucja z Narnii oraz na koniec Rincewind ze 艢wiata Dysku.
Jest tego znacznie wi臋cej ale kto by chcia艂 tyle czyta膰 :D

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 14 Kwi 2015, 18:29 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
pokrzepiaj膮ce, 偶e znalaz艂a si臋 w艣r贸d tych wszystkich barbarzy艅c贸w jedna niewinna istota.

Tak, i umar艂a. Pokrzepiaj膮ce w c**j : D

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 14 Kwi 2015, 23:04 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

[quote="Ptakuba"Tak, i umar艂a. Pokrzepiaj膮ce w c**j : D[/quote]

Oj tam, marudzisz :D:D W filmie umar艂a a w ksi膮偶ce nie. Pokrzepiaj膮cy jest fakt, 偶e taka istota by艂a obecna a nie, 偶e umar艂a. No ale fakt, kiedy widzia艂em jak sztylet przebija wielokrotnie brzuch kobiety Robba zabijaj膮c j膮 i dziecko pad艂em w sza艂 cho膰 g艂臋boko to w sobie ukrywa艂em wpatruj膮c si臋 przez d艂u偶szy czas bez wyrazu w monitor komputera czekaj膮c a偶 napisy ko艅cowe min膮.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 15 Kwi 2015, 11:23 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

W ksi膮偶ce ma艂ego p艂oda nie zaciukali? A to tego nie wiedzia艂em.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 15 Kwi 2015, 12:26 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Ptakuba napisa艂(a):
W ksi膮偶ce ma艂ego p艂oda nie zaciukali? A to tego nie wiedzia艂em.

No ja te偶 nie wiedzia艂em. Dowiedzia艂em si臋 niedawno od siostry, kt贸ra ma wszystkie cz臋艣ci ju偶 za sob膮. Ja tych ksi膮偶ek nie czytam bo nie s膮 w moim stylu wi臋c 艂atwiej jest pu艣ci膰 sobie film ni偶 si臋 wkurza膰 czytaj膮c o takich niegodziwych wyst臋pkach ludzi.
Tak samo jest w przypadku tych dzieci, z kt贸rymi podr贸偶owa艂 Bran. Ten ch艂opak, kt贸ry na ko艅cu umar艂 podczas zasadzki przez tych ko艣ciotrup贸w w ksi膮偶ce prze偶y艂 i nic mu nie dolega艂o. Dlatego nigdy nie lubi艂em por贸wnywa膰 ksi膮偶ki do filmu bo zawsze si臋 znajd膮 jakie艣 sprzeczno艣ci.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 20 Kwi 2015, 12:21 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Gru 2014, 16:15
Je艣li chodzi o dzieci膮tko Robba i jego "zacnej" pani 偶ony:

Spoiler:

Serial ju偶 dawno odszed艂 od fabu艂y ksi膮偶kowej niestety. Pono膰 w tym sezonie ju偶 pojechali po bandzie totalnie. A Martin ola艂 spraw臋.

Je艣li za艣 chodzi o ulubion膮 posta膰 hmmmm.... 偶adna, bo jest ich mn贸stwo. Chocia偶by Surreal, Lucivar, Saetan, Daemon i Tersa (wszystko z Czarnych Kamieni Anne Bishop), albo Tyrion i Arya (chyba wiadomo) i mog艂abym tak d艂ugo.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 14 Maj 2019, 08:58 
Przybysz

Do艂膮czenie: Czw, 21 Mar 2019, 10:07
Wied藕min czyli Geralt z Riwi, posta膰 pe艂na sprzeczno艣ci, poczucia humoru i grozy, kto nie zna polecam si臋 z nim zapozna膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 2 go艣ci

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: