Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 17 Lip 2019, 10:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Komiks Niraziela
PostWys艂any: Czw, 29 Kwi 2010, 21:18 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 08 Pa藕 2008, 19:01
Miejscowo艣膰: London
Taaa... kilka razy 偶em przeb膮kiwa艂, 偶e takie c贸艣 powstaje i dost膮picie zaszczytu przeczytania tego. Generalnie... zaj臋艂o mi to du偶o czasu(cho膰 robi艂em g艂贸wnie w szkole na lekcjach), kosztowa艂o mnie sporo cierpliwo艣ci, nie zawsze robi艂em to z czystych ch臋ci. Rysowanie madness贸w jest do艣膰 irytuj膮ce i czasoch艂onne... Niekt贸re kadry wysz艂y lepiej... inne gorzej, niekt贸re tragicznie(jak nie da si臋 czego艣 przeczyta膰, to piszcie, a poddam to drobnej obr贸bce).
Przy czytaniu nale偶y pami臋ta膰 o czterech rzeczach:
1) komiks powstawa艂 w 3 zeszytach. 2 brudnopisach i zeszycie do j臋zyka angielskiego. Mo偶ecie tam chyba dostrzec co poniekt贸re notatki i tym podobne bzdety(je偶eli si臋 postaracie... cho膰 osobi艣cie nie mam poj臋cia, czemu mia艂yby kogo艣 interesowa膰 bzdety, kt贸rych ucz臋 si臋 na cho膰by WOK-u).
2) Dymki nie zawsze czyta si臋 od prawej do lewej. Szczegl贸nie kiedy te wi臋ksze znajduj膮 si臋 po prawej. Mog艂o mi brakn膮膰 miejsca.
3) Czarne(zamazane) kadry nie zawieraj膮 偶adnych:
a) modlitw napisanych w egzotycznych j臋zykach od ko艅ca
b) zdj臋膰 z katastrofy pod Smole艅skiem
c) plan贸w budowy bomby nuklearnej
S膮 tam po prostu kadry, kt贸re mo偶ecie obejrze膰 przesuwaj膮c wzrokiem par臋 centymetr贸w dalej... zwyczajnie nie zmie艣ci艂y si臋 w "zaciemnionych" prostok膮cikach i zosta艂y w niezmienionej formie przeniesione dalej. Wpatruj膮c si臋 w nie zbyt d艂ugo mo偶ecie sobie najwy偶ej popsu膰 zabaw臋.
4) Moje pismo w tym komiksie jest generalnie brzydkie. Bierze si臋 to z faktu, 偶e nieraz pisa艂em na kolanie/przykrywaj膮c d艂oni膮 zeszyt, 偶eby kto艣 nie zauwa偶y艂 co robi臋/itp.
Komiks zamieszczam w du偶ych rozmiarach, rozwali stron臋, ale niezbyt mnie to teraz interesuje.

Zapraszam do czytania:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Premiera cz臋艣ci drugiej: "When it's done". Czyli jak j膮 sko艅cz臋, na chwil臋 obecn膮 nawet nie zacz膮艂em i niezbyt mi si臋 chce, wi臋c raczej niezbyt pr臋dko. 呕eby nie by艂o w膮tpliwo艣ci linie fabularn膮 drugiej cz臋艣ci mam ju偶 z grubsza naszkicowan膮.

Image

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu: Re: Komiks Niraziela
PostWys艂any: Sob, 01 Maj 2010, 16:37 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 03 Wrz 2008, 18:51
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
ad 1 - Zainwestuj w dobry o艂贸wek i kartki. Takie kaleczenie rysunk贸w jest chyba karalne.
ad 2 - jak przenosisz tekst z lewej do prawej to nast臋pny kadr umie艣膰 na prawej stronie - i vice versa.
ad 3 - humor z taniego hollywoodzkiego filmu dla nastolatkow. BLrblragoawk!!$@411
ad 4 - dziewka by艂a zajebista :D.
ad 5 - u偶ywaj d艂ugopisu, bo to jest nieczytelne.
Lamusie.
ad 6 - brzydkie toto ale ogl膮da膰 si臋 da.
ad 7 - g艂upie toto, 偶e a偶 艣mieszne czasem
ad 8 - lolololol.
ad 9 - ad to skr贸t od anno domini. rok pa艅ski, kamasz?
ad 10 - czemu ten smok nie nazywa艂 si臋 ric? Podobny.
Podsummumumumuwuj膮c:
Grafika s艂aba, mog艂e艣 to obrobi膰 jako艣. Tekst - przeci臋tny.
Zmie艅 no艣nik ( tzn. nie rysuj w zeszycie w kratk臋 ) i b臋dzie O.K.

Wrzu膰 to na komixxy.pl, tam ci臋 doceni膮. Jak mnie. Zach臋ci艂bym ci臋 na kgw, ale pad艂o.

PRZY艁ACZ SI臉 DO SPAMERSKIEJ STRONY MOCY@!!!!!!!!!11111111242111

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 01 Maj 2010, 17:20 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

YavinLeCretin napisa艂(a):
ad 1 - Zainwestuj w dobry o艂贸wek i kartki. Takie kaleczenie rysunk贸w jest chyba karalne.

Rysunki by艂y wykonywane r贸偶nymi o艂贸wkami, w r贸偶nych zeszytach, na r贸偶nych kartkach. Nast臋pna cz臋艣膰(jak b臋d臋 si臋 ni膮 zajmowa艂) b臋dzie tworzona od pocz膮tku do ko艅ca w jednym zeszycie w formacie a4.
ad 5 - u偶ywaj d艂ugopisu, bo to jest nieczytelne.Lamusie.

Nie chce mi si臋 -.- S膮dzisz, 偶e jak nauczyciele maj膮 problemy z zmuszeniem mnie do pisania sprawdzian贸w i prac domowych d艂ugopisem, to TY przekonasz mnie do pisania o艂贸wkiem w komiksie? Rotfl. Dodam jeszcze, 偶e w nast臋pnym teksty b臋d膮 pewnie tworzone dopiero na kompie.
ad 6 - brzydkie toto ale ogl膮da膰 si臋 da.

Je偶eli m贸wisz o 6 "podw贸jnej stronie" to nijak si臋 nie zgodz臋, to by艂 najwi臋kszy syf i sam dostaje ataku, jak na to patrz臋 -.-
ad 7 - g艂upie toto, 偶e a偶 艣mieszne czasem

Kt贸ry konkretnie kawa艂ek, ja tam chyba da艂em 2 "艣mieszne" sytuacje. Nie jestem pewien, o kt贸rej mowa(czy mo偶e o czym艣 w og贸le innym, co wcale 艣mieszne by膰 nie mia艂o)
ad 8 - lolololol.

Taaa... a jakby艣 to jeszcze rozwin膮艂, to mo偶e bym zakapowa艂, o co Ci chodzi.
ad 9 - ad to skr贸t od anno domini. rok pa艅ski, kamasz?

To :s艂uchacze jedynego s艂usznego radia ocenzurowali to niegodne s艂owo: czemu do :s艂uchacze jedynego s艂usznego radia ocenzurowali to niegodne s艂owo: u偶ywasz go co chwila? I jeszcze: czy pr贸bujesz mi przekaza膰, i偶 Tw贸j sokoli wzrok dostrzeg艂 w mym tek艣cie takie sformu艂owanie, a moje oczy n臋dznego 艣miertelnika, by艂y zbyt ma艂 bystre, by ten karygodny b艂膮d dostrzec?!
ad 10 - czemu ten smok nie nazywa艂 si臋 ric? Podobny.

Pozwol臋 Ricowi ustosunkowa膰 si臋 do tego stwierdzenia. Je偶eli uzna, 偶e zobaczy艂 w "Pimpusiu" odbicie swojego prawdziwego "Ja"... c贸偶 mog臋 si臋 wysili膰 i jako艣 zmieni膰 to imi臋. -.-
Grafika s艂aba, mog艂e艣 to obrobi膰 jako艣. Tekst - przeci臋tny.

Nigdy nie robi艂bym komiksu z dobr膮 grafik膮, lenistwo, by mi nie pozwoli艂o. Tekst co prawda mia艂 by膰 "zrozumia艂y dla ka偶dego", ale to nie wypali艂o, nie potrafi艂em si臋 ustrzec przed pewnymi "smaczkami" zrozumia艂ymi tylko dla wybra艅c贸w(czytaj: g艂贸wnie Nir i Keltas, a tak偶e szereg os贸b, kt贸re komiksu w r臋ce nie dostan膮).

I jeszcze jedno, co zapomnia艂em dopisa膰 w pierwszym po艣cie. Postaci nie s膮 na nikim wzorowane. Pozrzyna艂em co niekt贸re imiona, bo mi si臋 nie chcia艂o wymy艣la膰. Generalnie jednak ka偶da by艂a charakterem i wygl膮dem(tu z ma艂ymi wyj膮tkami) stworzona na potrzeby komiksu( zgadza si臋, Keltas NIE nosi okular贸w przeciws艂onecznych).

Dodam jeszcze, 偶e komentarz ma艂o merytoryczny, wi臋c odpowied藕(a raczej pewne jej... fragmenty i aspekty) te偶 mo偶e zosta膰 wzi臋ta za wypowied藕 "dziecka s艂o艅ca", czy innego schizfrenika.

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 01 Maj 2010, 17:33 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Nie mog艂e艣 tego komiksu przenie艣膰 na normalny papier?
To kosztowa艂oby ci臋 zaledwie par臋 minut, a komiks znacznie zyska艂by na czytelno艣ci.

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 02 Maj 2010, 19:56 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Czy Ty mi pr贸bujesz powiedzie膰, 偶e przerysowanie ca艂ego komiksu, zaj臋艂oby mi "zaledwie par臋 minut"? ^^' Jak s膮dzisz, czemu wi臋c nie sko艅czy艂em rysowa膰 go w par臋 minut, je偶eli mia艂em od dawna nakre艣lony szkielet fabularny?

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 02 Maj 2010, 22:43 
W艂ochata dzidzia
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 29 Kwi 2008, 13:14
Miejscowo艣膰: Pozna艅
Zabawno艣膰 jest niepor贸wnywalnie mniejsza od trudno艣ci czytania tego komiksu.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 04 Maj 2010, 21:16 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Bo rysowa艂e艣 go podczas lekcji z ty艂u zeszytu :)?

G贸ra
Offline Profil  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: