Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 艢ro, 17 Lip 2019, 10:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Animacje komputerowe i inne szalone eksperymenty digitalowe
PostWys艂any: Pon, 09 Sty 2012, 21:29 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
W animacje komputerowe bawi臋 si臋 gdzie艣 tak od 1998 roku, po drodze ruszaj膮c chyba wszystkie mo偶liwe techniki cyfrowe - takie jak sprite'y, animacje 3D, efekty specjalne do film贸w, animacje voxelowe, animacje 2D, animowane komiksy a nawet animacje ASCII. Zdecydowanie jednak najpewniej si臋 czuj臋 w 艣wiecie 3D (mo偶e dlatego 偶e jest to jedyny gatunek kt贸ry nie wymaga 偶adnych zdolno艣ci rysowniczych :lol: ).

Do tego, jako 偶e moim wyuczonym zawodem (jak i 偶yciow膮 pasj膮) jest programowanie, mam na koncie kilkana艣cie gier komputerowych (w tym 4 wydane komercyjnie na PCta/DSa/3DSa/iPada)
- z dost臋pnych w necie warto wymieni膰 casualowego Fool's Carrot - napisanego w 3 osobowym zespole podczas konkursu Global Game Jam (od momentu og艂oszenia tematu do momentu oddania gotowej pracy up艂ywa艂y dok艂adnie 48 godziny - spa膰 oczywi艣cie nikt nie zabrania艂, ale by艂 to czas dla zespo艂u stracony :twisted: ),
Magician Apprentince (nieuko艅czony niestety H&S w klimatach Magicki/Diablo 2/Rogalik贸w),
oraz pere艂k臋 algorytmiczn膮 Losowy generator zagadek logicznych w formie strony www (nie przejmujcie si臋 grafik膮, dopiero niedawno uda艂o mi si臋 upolowa膰 profesjonalnego artyst臋 do zespo艂u :) )

Moim marzeniem w kwestii filmowej jest robienie jako ten "go艣膰 od efekt贸w" przy jakiej艣 amatorskiej produkcji filmowej, preferowanie w konwencji fantasy. Problem w tym jednak 偶e w Polsce robi si臋 ma艂o film贸w amatorskich a ju偶 z pewno艣ci膮 ma艂o fantastyki ^^" P贸ki co szukam zespo艂u - je偶eli kto艣 chcia艂by dokooptowa膰 mnie do efekt贸w i posiada co艣 wi臋cej ni偶 tylko pomys艂 na kartce, jestem otwarty na propozycje :)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu: Re: Animacje komputerowe i inne szalone eksperymenty digital
PostWys艂any: Wto, 10 Sty 2012, 08:31 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Te zagadki s膮 mega ;] Nie znam si臋 kompletnie na programu dlatego ciekawi mnie jak to zrobi艂e艣.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 10 Sty 2012, 15:33 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Czw, 26 Maj 2011, 17:39
Twoje prace s膮 wspania艂e i Watch na DA polecia艂 te偶, ale mam par臋 pyta艅.
- Modele 3D robisz sam? czy pobierasz gotowce i tylko animacj臋 robisz?
- Jaki program do animacji? ( Maya? )
- Je艣li robisz film to ustawiasz pocz膮tek A i B czy m臋czysz si臋 z pojedynczymi klatkami? ( Je艣li to drugie to szacun za cierpliwo艣膰 O.o)
Umiem rysowa膰 jako tako, ucz臋 si臋 teraz grafiki komputerowej, a chcia艂bym w艂a艣nie robi膰 jakie艣 sensowne animacje. Tylko nie wiem jak si臋 do tego zabra膰. Jakie艣 rady dla nie pocz膮tkuj膮cego?

Ave ja!

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Wto, 10 Sty 2012, 19:58 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Michalius napisa艂(a):
Modele 3D robisz sam? czy pobierasz gotowce i tylko animacj臋 robisz?
- I tak i tak. Generalnie kiedy tylko mog臋 robi臋 modele sam, ale jako 偶e modelowanie czasowo idzie mi jak krew z nosa (potrafi臋 godzinami m臋czy膰 si臋 nad jakim艣 detalem albo szlifowa膰 topologi臋), ca艂kiem cz臋sto posi艂kuj臋 si臋 stockami (zw艂aszcza, je偶eli chodzi o jakie艣 drobiazgi niepotrzebne fabularnie, typu krzes艂o w tle)
Michalius napisa艂(a):
Jaki program do animacji? ( Maya? )
3ds max 2011 (nie polecam tej wersji, zabugowana jak diabli :twisted: ) + Adobe After Effects
Michalius napisa艂(a):
Je艣li robisz film to ustawiasz pocz膮tek A i B czy m臋czysz si臋 z pojedynczymi klatkami? ( Je艣li to drugie to szacun za cierpliwo艣膰 O.o)
Generalnie klatkami kluczowymi je偶eli si臋 tylko da + jakie艣 艂adne tweeny pomi臋dzy nimi, ale to nie jest jedyny spos贸b na animowanie. W przypadku takich rzeczy jak ogie艅 czy woda, ustawia si臋 pocz膮tkowe parametry symulacji i modli si臋 偶eby wysz艂o tak jak si臋 chce (mia艂em pi臋kny crashcourse gdy chcia艂em podpali膰 smokiem ognisko - okazuje si臋 偶e drewno nie zapali si臋 od kr贸tkotrwa艂ego kontaktu z p艂omieniem o temperaturze 500'C :wink: Musia艂em troch臋 scheatowa膰 :twisted: ).
Michalius napisa艂(a):
Jakie艣 rady dla nie pocz膮tkuj膮cego?
Polecam upolowa膰 Animator's Survival Kit, bezcenne 藕r贸d艂o wiedzy (a偶 偶a艂uj臋 偶e sam odkry艂em tak p贸藕no, do wielu rzeczy m贸g艂bym doj艣膰 na skr贸ty dzi臋ki temu 8) )

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: