Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Pon, 21 Pa藕 2019, 06:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu:
PostWys艂any: Pon, 21 Sty 2008, 20:56 
Tajny wsp贸艂pracownik

Do艂膮czenie: Wto, 12 Cze 2007, 20:52
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
Savio napisa艂(a):
A pewnie, 偶e pro艣ciej, ale w膮tpi臋, by kto艣 zgodzi艂 sie zamie艣ci膰 nasz banner u siebie w zamian za sw贸j link u nas.

jasne :) ... ale chodzi艂o o to, 偶e wy偶ej by艂o pisane o instalacji phpbb3 mi臋dzy innymi z powodu mo偶liwo艣ci tworzenia forum jako linku :)

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu: Re: Zmiany, zmiany, zmiany... - znaczy propozycje
PostWys艂any: Pi膮, 13 Lip 2012, 21:55 
Mroczny Kamie艅 S艂uga 艢mierci
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 16 Kwi 2010, 22:31
500 ludzi na forum, a ma艂o kto si臋 w og贸le wypowiada, ma艂o temat贸w. Trzeba w to tchn膮膰 troch臋 偶ycia. Kto wymy艣li艂 to forum? Kilka lat funkcjonowa艂o i by艂o OK, a teraz? Nie jestem tu od pocz膮tku i wcale wiele nie pisz臋 cho膰 du偶o temat贸w czytywa艂em, ale jako艣 mi si臋 przykro robi jednak. Ja nie mam nic przeciwko temu 偶eby by艂o kameralnie, ale na mi艂o艣膰 bosk膮 chocia偶 p贸艂 setki 艣rednio aktywnych jako艣 niech to leci do przodu.

No dobra, faktycznie trudna sprawa. Ka偶dy si臋 ,musi zaj膮膰 swoim 偶yciem, czasu ma艂o, jak si臋 tak nic nie dzieje to entuzjazm te偶 wyparowuje...

Fajnie mi si臋 gada, ale jako艣 sam nie mam pomys艂u.

Mo偶na by to zacz膮膰 jako艣 od nowa czy co? Albo spr贸bowa膰 jako艣 rozszerzy膰 tematyk臋. Zrobi膰 fuzj臋 z jakim艣 podupadaj膮cym forum literackim (ale dobrym). Jak si臋 u mnie nic nie zmieni (w kwestii wolnego czasu) to mog臋 si臋 tym zaj膮膰, z kim艣 tam jeszcze do sp贸艂ki, jak nie macie czasu.
Trzeba tylko kilku sugestii, pomys艂贸w, a przede wszystkim aprobaty.

(Mam dziwne przeczucie, 偶e zostan臋 za chwil臋 wylewnie opieprzony przez og贸艂...:P)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 14 Lip 2012, 01:17 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 03 Wrz 2008, 18:51
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
Forum umiera! R贸bmy dram臋!
Bouwfugh!!1

to skomentuj moje opowiadania, to nie sprawi 偶e napisz臋 co艣 nowego na poziomie kaloryfera, ale moje ego podniesie si臋 razy milion

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 14 Lip 2012, 11:58 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Krwi, z艂ota, post贸w! :lol:

Anyways, jutro wrzuc臋 info ad naszej forumowej gry w Space Empires - przy odrobinie szcz臋艣cia powinno to rozkr臋ci膰 postowanie :) No i sesja by si臋 przyda艂a, nic tak nie zach臋ca do pisania jak jaki艣 fajny w膮tek rpgowy. Mo偶e reanimacja wioski? 8)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 14 Lip 2012, 13:15 
Mroczny Kamie艅 S艂uga 艢mierci
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 16 Kwi 2010, 22:31
艁eee strategia, jeszcze skomplikowane to dosy膰. Ostatni raz w co艣 strategicznego to gra艂em w plemiona z 6 lat temu. No, ale mo偶e to co艣 da.
Co do wioski to nawet jak kto艣 si臋 podejmie to trzeba by zacz膮膰 od nowa, bo du偶o os贸b nie daje znaku 偶ycia.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 14 Lip 2012, 15:05 
Pojawiam si臋 i znikam
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 09 Lis 2010, 20:49
Aprobuj臋 wiosk臋, tylko zamiast wioski zrobi膰 jak膮艣 wi臋ksz膮 mie艣cin臋 z du偶膮 ilo艣ci膮 konkurencyjnych karczm i stra偶膮 miejsk膮, z napadami na mie艣cin臋 itd.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 00:53 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Mwamba napisa艂(a):
Ja nie mam nic przeciwko temu 偶eby by艂o kameralnie, ale na mi艂o艣膰 bosk膮 chocia偶 p贸艂 setki 艣rednio aktywnych jako艣 niech to leci do przodu.

Szczerze... Anduinie nigdy nie mia艂a jednocze艣nie wi臋cej ni偶 20 regularnie aktywnych user贸w. Zawsze dzia艂a艂 tu ma艂y % aktywnych os贸b, ale jak na razie to wystarczy艂o. Jeste艣my tak膮 艣mieszna anomali膮 Internetu - niewiele jest for, kt贸re przy takiej liczbie user贸w, napisa艂o tyle post贸w i utrzyma艂o i臋 tyle lat. Strasznie ci臋偶ko jest przyku膰 na sta艂e nowego u偶ytkownika, szczeg贸lnie, 偶e poza dyskusj膮 takie fora internetowe nie oferuj膮 nic wi臋cej. Wydaje mi si臋, 偶e jeszcze 5 lat temu zapotrzebowanie na fora internetowe by艂o wi臋ksze ni偶 obecnie, bo sam Internet oferowa艂 mniej. Wtedy to fora by艂y jednymi z kluczowych w臋z艂贸w integracji ludzi w Internecie, a teraz s膮 one zast臋powane przez bardziej scalone wynalazki, kt贸re s膮 艂adniejsze, mniej wymagaj膮ce i proste w obs艂udze (jak facebook).

Na zlocie Anduinowym rozmawiali艣my o tym i og贸艂em postaramy si臋 nieco tu ruszy膰 co nieco.

Mwamba napisa艂(a):
Mo偶na by to zacz膮膰 jako艣 od nowa czy co?

Mo偶naby wyczy艣ci膰 stare w膮tki, ale to mo偶na zrobi膰 tylko w momencie, gdy mamy pewno艣膰, 偶e chce do nas do艂膮czy膰 spora ilo艣膰 nowych u偶ytkownik贸w. Taki zabieg na og贸艂 zabija sporo starych weteran贸w forum, kt贸rym zwyczajnie nie chce pisa膰 si臋 od nowa w tych samych tematach tego samego, co napisali tam te kilka lat temu (wiem na przyk艂adzie innego forum)

Mwamba napisa艂(a):
Albo spr贸bowa膰 jako艣 rozszerzy膰 tematyk臋.

Tematyka fantasy jest ju偶 wystarczaj膮co szeroka. Gdyby to rozszerzy膰, to powsta艂oby forum o niczym.

Mwamba napisa艂(a):
Zrobi膰 fuzj臋 z jakim艣 podupadaj膮cym forum literackim (ale dobrym).

To by by艂o dobre, ale we藕 mi znajd藕 takie xD.

Mwamba napisa艂(a):
Jak si臋 u mnie nic nie zmieni (w kwestii wolnego czasu) to mog臋 si臋 tym zaj膮膰, z kim艣 tam jeszcze do sp贸艂ki, jak nie macie czasu.

Zaj膮膰 czym?

Mwamba napisa艂(a):
Aprobuj臋 wiosk臋, tylko zamiast wioski zrobi膰 jak膮艣 wi臋ksz膮 mie艣cin臋 z du偶膮 ilo艣ci膮 konkurencyjnych karczm i stra偶膮 miejsk膮, z napadami na mie艣cin臋 itd.

Przy obecnym stanie rzeczy, wiosk臋 nale偶a艂oby przemy艣le膰 dok艂adniej od nowa, chocia偶 kontynuowanie obecnej wcale nie by艂oby niemo偶liwe.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 09:19 
Pojawiam si臋 i znikam
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 09 Lis 2010, 20:49
To ostatnie ja napisa艂em ^^

Moim zdaniem lepiej zrobi膰 od nowa, ale zacz膮膰 dopiero jak b臋dzie z 10 poda艅 i podstawowe profesje b臋d膮 zaj臋te (Karczmarz, Stra偶nik, itd.)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 15:03 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Ric Simane napisa艂(a):
Mo偶naby wyczy艣ci膰 stare w膮tki, ale to mo偶na zrobi膰 tylko w momencie, gdy mamy pewno艣膰, 偶e chce do nas do艂膮czy膰 spora ilo艣膰 nowych u偶ytkownik贸w. Taki zabieg na og贸艂 zabija sporo starych weteran贸w forum, kt贸rym zwyczajnie nie chce pisa膰 si臋 od nowa w tych samych tematach tego samego, co napisali tam te kilka lat temu (wiem na przyk艂adzie innego forum)
Mam identyczne do艣wiadczenia - generalnie bardzo z艂y pomys艂 :)
Ric Simane napisa艂(a):
Tematyka fantasy jest ju偶 wystarczaj膮co szeroka. Gdyby to rozszerzy膰, to powsta艂oby forum o niczym.
A gdyby rozszerzy膰 o fantastyk臋 (sci-fi, steampunk, urban fantasy, itp.)? P贸ki co jest na to tylko jeden dzia艂 do kt贸rego wrzucamy wszystko jak do takiego worka na 艣mieci; Fajnie by by艂o to jako艣 posortowa膰 tematycznie ;)
Ric Simane napisa艂(a):
Przy obecnym stanie rzeczy, wiosk臋 nale偶a艂oby przemy艣le膰 dok艂adniej od nowa, chocia偶 kontynuowanie obecnej wcale nie by艂oby niemo偶liwe.
Te偶 optuj臋 za rekonstrukcj膮 b膮d藕 inn膮 form膮 nekromancji wioski. Wiem z do艣wiadczenia 偶e tego typu dzia艂y przynosz膮 najwi臋cej post贸w na forum (patrz statystyki Rica :lol: ). Mo偶e by膰 co艣 nowego, co艣 w innej formie - ale 偶eby by艂o ;)

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 17:26 
Awatar u偶ytkownika

StraySoul napisa艂(a):
A gdyby rozszerzy膰 o fantastyk臋 (sci-fi, steampunk, urban fantasy, itp.)? P贸ki co jest na to tylko jeden dzia艂 do kt贸rego wrzucamy wszystko jak do takiego worka na 艣mieci; Fajnie by by艂o to jako艣 posortowa膰 tematycznie ;)

Jest pomys艂, by rozszerzy膰 Anduin臋 o takie dzia艂y w momencie, gdy w owym "Worku na 艣mieci" uzbiera si臋 wystarczaj膮co du偶o temat贸w, by starczy艂o tego na nowe dzia艂y :).
StraySoul napisa艂(a):
(patrz statystyki Rica :lol: ).

No... Straci艂em 2000 post贸w w momencie, gdy wyliczyli艣my licznik w wiosce (i tawernie). Tak to, w obecnej chwili powinienem ich mie膰 ponad 6000 :).

StraySoul napisa艂(a):
Mo偶e by膰 co艣 nowego, co艣 w innej formie - ale 偶eby by艂o ;)

Og贸艂em do przemy艣lenia. Pokminie. Og贸艂em je艣li mia艂aby powsta膰 nowa wioska, to najwcze艣niej we wrze艣niu. W wakacje nie ma sensu nic nowego wprowadza膰, bo najmniejsza frekwencja :).

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 17:54 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Ric Simane napisa艂(a):
Jest pomys艂, by rozszerzy膰 Anduin臋 o takie dzia艂y w momencie, gdy w owym "Worku na 艣mieci" uzbiera si臋 wystarczaj膮co du偶o temat贸w, by starczy艂o tego na nowe dzia艂y :)
Widz臋 tutaj niesko艅czon膮 rekurencj臋 :lol: "Nie piszemy temat贸w o fantastyce, bo nie ma gdzie ich wsadzi膰, nie ma temat贸w o fantastyce to nie ma potrzeby na nowe dzia艂y" :D
Ric Simane napisa艂(a):
W wakacje nie ma sensu nic nowego wprowadza膰, bo najmniejsza frekwencja :).
Sk膮d taki pomys艂?! o.O Od wrze艣nia wszyscy maj膮 szko艂臋, studia lub prac臋 i wszyscy b臋d膮 diablo zaj臋ci. W wakacje, owszem kto艣 kiedy艣 wyjedzie, tydzie艅 tu, tydzie艅 tam - ale poka偶cie mi osob臋 (no dobra, poza Kenahim 8) ) kt贸rej nie ma przez pe艂ne 3 miesi膮ce w domu ;)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 18:03 
Awatar u偶ytkownika

StraySoul napisa艂(a):
Sk膮d taki pomys艂?! o.O Od wrze艣nia wszyscy maj膮 szko艂臋, studia lub prac臋 i wszyscy b臋d膮 diablo zaj臋ci. W wakacje, owszem kto艣 kiedy艣 wyjedzie, tydzie艅 tu, tydzie艅 tam - ale poka偶cie mi osob臋 (no dobra, poza Kenahim 8) ) kt贸rej nie ma przez pe艂ne 3 miesi膮ce w domu ;)

To nie 偶arty. Przez 3 lata funkcjonowania wioski fantasy wakacje zawsze by艂y czasem najwi臋kszych zastoj贸w. Zawsze kogo艣 brakowa艂o (w tym MG), ludziom si臋 nie siedzie膰 przed kompami, bo mieli lepsze rzeczy do roboty. Og贸艂em wakacje s膮 najgorszym czasem na robienie sesji forumowych, bo wszystko staje.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 18:07 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

艁oki, if you say so ;)

Anyways gdyby艣cie potrzebowali MG do wioski to ja jestem ch臋tny :)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 23:21 
Tajny wsp贸艂pracownik

Do艂膮czenie: Wto, 12 Cze 2007, 20:52
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
StraySoul napisa艂(a):

W sumie my艣leli艣my kiedy艣 o tym, z tego powodu powsta艂 w艂a艣nie dzia艂 Fantastyka. W sumie sprawa otwarta.

Ric Simane napisa艂(a):
No... Straci艂em 2000 post贸w w momencie, gdy wyliczyli艣my licznik w wiosce (i tawernie). Tak to, w obecnej chwili powinienem ich mie膰 ponad 6000 :).

Jak wejdziesz do profilu i klikniesz na "Wyszukaj posty u偶ytkownika" (i masz dost臋p do wszystkich dzia艂贸w) to pojawi Ci si臋 realna liczba w tym wypadku "5655", czyli jeszcze Ci troch臋 brakuje :P

Ricl napisa艂(a):
To nie 偶arty. Przez 3 lata funkcjonowania wioski fantasy wakacje zawsze by艂y czasem najwi臋kszych zastoj贸w. Zawsze kogo艣 brakowa艂o (w tym MG), ludziom si臋 nie siedzie膰 przed kompami, bo mieli lepsze rzeczy do roboty. Og贸艂em wakacje s膮 najgorszym czasem na robienie sesji forumowych, bo wszystko staje.

StraySoul napisa艂(a):
Anyways gdyby艣cie potrzebowali MG do wioski to ja jestem ch臋tny :)

W sumie o ile wakacje s膮 z艂ym czasem na prowadzenie, to mog膮 by膰 dobry na przemy艣lenie sprawy czy ruszy膰 ponownie z Wiosk膮. Ostatnio stan臋艂o na tym, 偶e aktualni MGowie nie maj膮 czasu, wi臋c my艣l臋, 偶e jeste艣my otwarci na propozycje ;)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 29 Lip 2012, 23:49 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Orion napisa艂(a):
W sumie my艣leli艣my kiedy艣 o tym, z tego powodu powsta艂 w艂a艣nie dzia艂 Fantastyka. W sumie sprawa otwarta.
Optuj臋 za rozszerzeniem dzia艂u o poddzia艂y - za du偶o rzeczy totalnie r贸偶nych upchanych w jednym miejscu, przez co ci臋偶ko si臋 wy艂uskuje rzeczy kt贸re s膮 dla danej osoby ciekawe ;)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Czw, 09 Sie 2012, 18:08 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Co do wioski, to s膮dz臋, 偶e ona po prostu potrzebuje 2-3 nowych MG, kt贸rzy zrobi膮 to po swojemu, lub tak jak ju偶 jest zrobione. Stray si臋 zg艂osi艂, jak kto艣 jeszcze si臋 zg艂osi, to mo偶ecie ju偶 wsp贸lnie kombinowa膰 jak to zrobi膰. Obecni MG w膮tpi臋, by poprowadzili wiosk臋, s艂omiany zapa艂 + studia = brak sesji. A ja osobi艣cie po prostu bym w ni膮 zagra艂, bo nie mam na tyle czasu, by aktywnie prowadzi膰 przez forum.

Co do poddzia艂贸w, to my艣l臋, 偶e jak si臋 uzbiera z 10 temat贸w o czym艣 podobnym, to mo偶na wydzieli膰 w fantastyce.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Sie 2012, 13:49 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Osek napisa艂(a):
Co do poddzia艂贸w, to my艣l臋, 偶e jak si臋 uzbiera z 10 temat贸w o czym艣 podobnym, to mo偶na wydzieli膰 w fantastyce.
Nadal to b臋dzie problem jajka i kury - nikt nie pisze topic贸w o fantastyce, bo znikaj膮 w przepastnym dziale w kt贸rym nic si臋 nie da sensownie znale藕膰. Jako 偶e nikt nie pisze, to nie wydzielimy poddzia艂贸w, bo nie ma topic贸w...

Generalnie wychodz臋 z in偶ynierskiego za艂o偶enia 偶e najpierw si臋 robi infrastruktur臋 a potem si臋 z niej korzysta (odpowiednio modyfikuj膮c w razie potrzeby), a nie na odwr贸t ;)

A co do Wioski - Yavin, nie pisa艂by艣 si臋 na wsp贸lne MGowanie? Z tego co zd膮偶y艂em zauwa偶y膰 po twoich eksperymentach literackich jeste艣 osob膮 o 艣wietnym warsztacie j臋zykowym, plus praktycznym do艣wiadczeniu w MGowaniu ;)

G贸ra
Offline Profil  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 3 go艣ci

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: