Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Czw, 22 Sie 2019, 02:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu:
PostWys艂any: Pi膮, 23 Maj 2008, 21:42 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Czw, 21 Lut 2008, 15:46
Je偶eli powstan膮 to b臋dzie tak zwana "Nowa Fala" czyli b臋dzie ju偶 nie sam Harry i Kompania tylko ich dzieci.

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu:
PostWys艂any: Pi膮, 23 Maj 2008, 21:49 
Brodaty starzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 20 Lut 2007, 11:59
Miejscowo艣膰: Solstheim <3
W sumie to nawet i to by艂oby jakim艣 czytad艂em mniej lub bardziej ciekawym nap臋dzaj膮cym pot臋偶n膮 maso艅sk膮 maszyn臋 do robienia pieni臋dzy. Autorka by si臋 cieszy艂a, dzieciaki czyta艂y, a Radio Maryja 66.6 FM grzmia艂o by z fal eteru...

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: Harry Potter i...
PostWys艂any: 艢ro, 06 Maj 2009, 20:48 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 30 Gru 2006, 15:31
Tak si臋 zastanawiam... czy to normalne, 偶e pierwsze sze艣膰 tom贸w po prostu poch艂on膮艂em, nie mog膮c doczeka膰 si臋 kontynuacji, a ostatniej cz臋艣ci jeszcze nie czyta艂em i w og贸le mnie do niej nie ci膮gnie? -_-'

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 31 Maj 2009, 20:14 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 20 Kwi 2009, 15:38
Pierwsze 5-6 tom贸w jeszcze da si臋 przeczyta膰, bo Harry jako dzieciak wpada w przer贸偶ne k艂opoty, intrygi itd. i jako taki fan 艣wiata fantasy mo偶e si臋 tam czego艣 ciekawego doszuka膰. :) Natomiast kiedy dochodz膮 w膮tki romantyczne....ksi膮偶ka traci ten sw贸j czarodziejski urok, wed艂ug mnie. :P Z g贸ry by艂o za艂o偶one 偶e Dumbledore zginie, a Harry stoczy na koniec walk臋 z Voldemortem. A ja w艂a艣nie najbardziej polubi艂am dziadzia, on chyba by艂 jedn膮 z postaci kt贸re nadawa艂y jakiego艣 koloru ksi膮偶ce. :) Te偶 nie nale偶臋 do fan贸w Pottera, ale swego czasu przyjemnie by艂o sobie przeczyta膰 t膮 seri臋. :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 16 Lis 2009, 18:15 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 23 Wrz 2009, 20:42
Miejscowo艣膰: Warszawa
hmmm... a ja tam HP lubie...ale tylko do 3 tomu... 4 mi sie nie podobal... 5 byla fajny, a pozostale to masakra i az zaluje ze zmusilam mame, zeby mi to kupila:/ wydaja mi sie tak po trochu pisane na sile, jakby Rowling nie miala juz pomyslu co jeszcze tam dac

Zavira

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Nie, 12 Wrz 2010, 22:08 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
W tej chwili jak dla mnie ca艂a seria HP nie przedstawia sob膮 kompletnie nic poza sam膮 przygod膮. Poszczeg贸lne ksi膮偶ki przedstawiaj膮, z nielicznymi wyj膮tkami, ten sam szablon fabularny, co mi si臋 nie podoba.
Jako ksi膮偶ki skierowane do m艂odszych czytelnik贸w, powinny mie膰 jaki艣 mora艂, a nie opisywa膰 po prostu 偶ycia jednego jednego ch艂opaka, kt贸ry na koniec robi sobie w艂asne bachory.
Dobre ksi膮偶ki dla dzieci oraz dla tych, kt贸rzy potencjalnie mog膮 si臋 zainteresowa膰 p贸藕niej fantastyk膮. Lekkie i przyjemne w odbiorze(chocia偶 pi膮ta cz臋艣膰 by艂a tak okroooopnie nuudna).

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pon, 13 Wrz 2010, 19:26 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 08 Pa藕 2008, 19:01
Miejscowo艣膰: London
Osek napisa艂(a):
W tej chwili jak dla mnie ca艂a seria HP nie przedstawia sob膮 kompletnie nic poza sam膮 przygod膮.

Nie rozumiem, co jeszcze mia艂aby sob膮 przedstawia膰 ksi膮偶ka dla dzieci i m艂odzie偶y.
Osek napisa艂(a):
Poszczeg贸lne ksi膮偶ki przedstawiaj膮, z nielicznymi wyj膮tkami, ten sam szablon fabularny, co mi si臋 nie podoba.

To niezupe艂nie prawda, po pierwszych dw贸ch cz臋艣ciach podejrzewa艂em, 偶e b臋dzie to historia z rodzaju "w odcinku pierwszym Voldemort pr贸buje powr贸ci膰, Harry mu to uniemo偶liwia, dzi臋ki m臋stwu, bohaterstwu i pozosta艂ym cnotom", "w odcinku drugim Voldemort pr贸buje powr贸ci膰, Harry mu to uniemo偶liwia, dzi臋ki m臋stwu, bohaterstwu i pozosta艂ym cnotom" (...) "w odcinku si贸dmym Voldemort powraca, Harry pokonuje go ostatecznie, dzi臋ki m臋stwu, bohaterstwu i pozosta艂ym cnotom". Utarty szablon ko艅czy si臋 po dw贸ch cz臋艣ciach i dalej fabu艂a zaczyna si臋 toczy膰 wedle w艂asnych tor贸w. Oczywi艣cie mo偶na zarzuca膰, 偶e akcja ka偶dej ksi膮偶ki obejmuje jeden rok szkolny, zaczyna si臋 w wakacje, ko艅czy si臋 w czerwcu, ale... nie by艂oby to moim skromnym zdaniem w porz膮dku.

Aha tak swoj膮 drog膮, mo偶e najedziemy na Sienkiewicza? U niego wt贸rno艣膰 jest niepor贸wnywalnie wi臋ksza ni偶 w "HP i..."(zaznaczam, 偶e m贸wi臋 o "Trylogii"). Zawsze mamy krystalicznie czystego bohatera(wyj膮tek: Kmicic na pocz膮tku "Potopu", potem staje si臋 taki jak pozostali), kt贸ry ratuj臋 pi臋kn膮, nadobn膮 szlachciank臋, do kt贸rej smali cholewki... nuuuuda, wt贸rno艣膰, ziewa膰 si臋 chce, co nie? :|
Osek napisa艂(a):
Jako ksi膮偶ki skierowane do m艂odszych czytelnik贸w, powinny mie膰 jaki艣 mora艂, a nie opisywa膰 po prostu 偶ycia jednego jednego ch艂opaka

Nie, nie powinny... mora艂y, to powinny mie膰 bajki, 偶eby by膰 w艂a艣nie bajkami. "HP i..." jest lekk膮, mi艂膮 do czytania "lekturk膮" napisan膮 dla m艂odych ludzi, nigdzie nie jest napisane, 偶e s膮 to zbiory przes艂a艅, kt贸re wyjawi膮 dziecku, jak powinno si臋 偶y膰.
Osek napisa艂(a):
opisywa膰 po prostu 偶ycia jednego jednego ch艂opaka, kt贸ry na koniec robi sobie w艂asne bachory.

Pomijaj膮c ma艂膮 elegancj臋 tego stwierdzenia... by艂 to wyra藕nie przes艂odzony koniec, maj膮cy s艂u偶y膰 za: "i 偶yli d艂uuugo i szcz臋艣liwie".
Osek napisa艂(a):
Dobre ksi膮偶ki dla dzieci oraz dla tych, kt贸rzy potencjalnie mog膮 si臋 zainteresowa膰 p贸藕niej fantastyk膮.

IMO nie do ko艅ca dobre dla dzieci(zale偶y jeszcze, co masz na my艣li, pisz膮c "dziecko"), a poza tym ja po raz pierwszy przeczyta艂em je, gdy siedzia艂em w fantastyce po uszy i jako艣 mi to nie przeszkadza艂o. Owszem nie jest to jaka艣 nadzwyczajna ksi膮偶ka, ale jest dobr膮, lekk膮 lektur膮 na zimowe wieczory, do tego szklaneczka herbaty i kanapki i ma si臋 mi艂o sp臋dzony czas.
Osek napisa艂(a):
Lekkie i przyjemne w odbiorze(chocia偶 pi膮ta cz臋艣膰 by艂a tak okroooopnie nuudna).

A to ciekawe, wi臋kszo艣膰 ludzi, chyba w艂a艣nie "pi膮tk臋" uwa偶a za najlepsz膮. Osobi艣cie si臋 z tym nie zgadzam dla mnie 2,3 i 6 by艂y interesuj膮ce(2i6 by艂y do siebie podobne klimatem moim skromnym zdaniem). Za najnudniejsz膮 natomiast uwa偶am "czw贸reczk臋", nad kt贸r膮 r贸wnie偶 bardzo wiele os贸b si臋 zachwyca(nie wiem czemu).

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Wto, 14 Wrz 2010, 20:29 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Cytuj:
Pomijaj膮c ma艂膮 elegancj臋 tego stwierdzenia... by艂 to wyra藕nie przes艂odzony koniec, maj膮cy s艂u偶y膰 za: "i 偶yli d艂uuugo i szcz臋艣liwie".

No w艂a艣nie. Mnie to og贸lnie tak bardzo odepchn臋艂o jak tylko mog艂o.

Cytuj:
Nie, nie powinny... mora艂y, to powinny mie膰 bajki, 偶eby by膰 w艂a艣nie bajkami. "HP i..." jest lekk膮, mi艂膮 do czytania "lekturk膮" napisan膮 dla m艂odych ludzi, nigdzie nie jest napisane, 偶e s膮 to zbiory przes艂a艅, kt贸re wyjawi膮 dziecku, jak powinno si臋 偶y膰.

Nie m贸wi臋, ze od razu powinny m贸wi膰 jak 偶y膰, ale powinny chocia偶 pokazywa膰 co艣 m膮drego. A tak jak m贸wi臋, wed艂ug mnie, jest to tak samo wychowawcze dla dzieciak贸w jak wi臋kszo艣膰 bajek z Cartoon Network. Bo ksi膮偶ka nie jest zdecydowanie napisana dla starszych, dojrza艂ych os贸b.

Cytuj:
A to ciekawe, wi臋kszo艣膰 ludzi, chyba w艂a艣nie "pi膮tk臋" uwa偶a za najlepsz膮. Osobi艣cie si臋 z tym nie zgadzam dla mnie 2,3 i 6 by艂y interesuj膮ce(2i6 by艂y do siebie podobne klimatem moim skromnym zdaniem). Za najnudniejsz膮 natomiast uwa偶am "czw贸reczk臋", nad kt贸r膮 r贸wnie偶 bardzo wiele os贸b si臋 zachwyca(nie wiem czemu).

2 nie czyta艂em, tylko ogl膮da艂em. 6 i 7 mi si臋 podoba艂y chyba najbardziej pomijaj膮c zako艅czenie ca艂ej serii, kt贸re by艂o zepsute z g贸ry na d贸艂 jak si臋 tylko da. 5 mi si臋 zbyt d艂u偶y艂a, ma艂o by艂o ciekawych akcji, tylko troch臋 na ko艅cu.

Cytuj:
IMO nie do ko艅ca dobre dla dzieci(zale偶y jeszcze, co masz na my艣li, pisz膮c "dziecko"), a poza tym ja po raz pierwszy przeczyta艂em je, gdy siedzia艂em w fantastyce po uszy i jako艣 mi to nie przeszkadza艂o. Owszem nie jest to jaka艣 nadzwyczajna ksi膮偶ka, ale jest dobr膮, lekk膮 lektur膮 na zimowe wieczory, do tego szklaneczka herbaty i kanapki i ma si臋 mi艂o sp臋dzony czas.

Dziecko? Nie mam poj臋cia, bo ka偶dy inaczej dorasta.
Ja czyta艂em jak mia艂em 12-14 lat i w贸wczas mi si臋 nawet podoba艂a, ale tak jak m贸wi艂em, nie wynios艂em z niej wiele 偶eby nie powiedzie膰 nic. Nie siedzia艂em wtedy kompletnie w fantastyce, wi臋c nie wiem jak by to wygl膮da艂o gdybym siedzia艂. Teraz jak sobie przypomn臋 to wszystko, to stwierdzam, ze nie si臋gn膮艂 bym ju偶 po to na pewno. Za stary ju偶 jestem na to.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: 艢ro, 15 Wrz 2010, 15:27 
Emerytowany Piotru艣 Pan
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 08 Pa藕 2008, 19:01
Miejscowo艣膰: London
Osek napisa艂(a):
No w艂a艣nie. Mnie to og贸lnie tak bardzo odepchn臋艂o jak tylko mog艂o.

Nie jeste艣 w tym odczuciu odosobniony, tak po prawdzie, m贸wi膮c mnie to po prostu za偶enowa艂o. Jednak owo zako艅czenie by艂o podobno napisane ju偶 bardzo dawno temu(cho膰 z drugiej strony s艂ysza艂em, 偶e Rowling mia艂a zamiar u艣miercenia Pottera na ko艅cu 7 cz臋艣ci co zreszt膮 wida膰).
Osek napisa艂(a):
Nie m贸wi臋, ze od razu powinny m贸wi膰 jak 偶y膰, ale powinny chocia偶 pokazywa膰 co艣 m膮drego. A tak jak m贸wi臋, wed艂ug mnie, jest to tak samo wychowawcze dla dzieciak贸w jak wi臋kszo艣膰 bajek z Cartoon Network. Bo ksi膮偶ka nie jest zdecydowanie napisana dla starszych, dojrza艂ych os贸b.

Po co? To ksi膮偶ka czysto rozrywkowa, wi臋c nie ma obowi膮zku nie艣膰 jakich艣 szczeg贸lnych moralno艣ci. Nie jest te偶 dla takich zupe艂nych "dzieci"(c贸偶, pierwsza cz臋艣膰 faktycznie by艂a dla m艂odszego czytelnika, jednak od trzeciej w g贸r臋 seria ta nie nadaje si臋 dla dziecka, kt贸re dopiero poznaje r贸偶nic臋 mi臋dzy dobrem i z艂em...
O tym, 偶e kresk贸wki z Cartoon Network nie s膮 dla doros艂ych, to powiedz Ricowi :P.
Osek napisa艂(a):
Teraz jak sobie przypomn臋 to wszystko, to stwierdzam, ze nie si臋gn膮艂 bym ju偶 po to na pewno. Za stary ju偶 jestem na to.

Nie wiem ile masz lat, ja mam 17 i wcale nie powiem, 偶e jestem na to "za stary", a je偶eli jednak kiedy艣 tak powiem, to zrazem dodam, 偶e jestem za stary na ksi膮偶ki, takie jak "Kod Leonarda da Vinci", "Trylogia"(Sienkiewicza), "Czarne Sombrero" itd.

Image

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: 艢ro, 15 Wrz 2010, 22:17 
Tajny wsp贸艂pracownik

Do艂膮czenie: Wto, 12 Cze 2007, 20:52
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
Tia, zako艅czenie 7 cz臋艣ci to najbardziej skopane zako艅czenie wszech czas贸w, a m贸wi臋 o tym, 偶e Harry powinien tam zgin膮膰 ... tylko, 偶e nadal to ksi膮偶ki dla dzieci i tutaj nie mo偶na przegina膰 ze 艣mierci膮 g艂贸wnego bohatera z kt贸rym mo偶na by艂o si臋 troch臋 z偶y膰. Nadal uwa偶am to za skopane na ca艂ej linii, ale mog艂a mie膰 swoje powody.

Sam serie czyta膰 zacz膮艂em maj膮c lat 11, sko艅czy艂em 2 lata temu maj膮c lat 17. Og贸lnie troch臋 d艂ugo, bo nie by艂o jeszcze ostatnich cz臋艣ci. Podoba艂o mi si臋, ale uwa偶am, 偶e jakbym przeczyta艂 raz jeszcze odbi贸r by艂by bardziej negatywny.

W wi臋kszo艣ci zgodz臋 si臋 z Nirazielem, sam z czystym sumieniem poleci艂 bym jako st臋p do fantastyki (by nie narzuca膰 jakich艣 elf贸w od razu itd.), a sama ksi膮偶ka poza fabu艂膮 (ciekaw膮 jak dla mnie) ma jeszcze do przedstawienia bardzo ciekawy 艣wiat genialnie dopasowany dla m艂odszych, jak i kilka ciekawych postaci.

Ciekawe jest te偶, 偶e ksi膮偶ki przeczytali moi rodzice i zebra艂y u nich bardzo dobre opinie, wi臋c nie do ko艅ca tak, 偶e tylko dla m艂odych. Na ko艅cu jeszcze si臋 spytam co jest z艂ego w zrobieniu sobie dzieci przez g艂贸wnego bohatera ?

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Czw, 16 Wrz 2010, 14:42 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 30 Gru 2006, 15:31
Cytuj:
Lekkie i przyjemne w odbiorze(chocia偶 pi膮ta cz臋艣膰 by艂a tak okroooopnie nuudna).

C贸偶, nale偶臋 chyba do tej wi臋kszo艣膰i, o kt贸rej m贸wi艂 Niraziel, bo pi膮tka chyba najbardziej mi si臋 podoba艂a, chocia偶 by艂o to ju偶 dawno temu i wra偶enia nieco zwietrza艂y... Poza tym nadal nie czyta艂em ostatniej cz臋艣ci... :P

Moim zdaniem HP jest ksi膮偶k膮 dobr膮 nie tylko jako wprowadzenie do fantastyki, ale nawet jako wprowadzenie do czytania w og贸le. Znam kilka os贸b, kt贸re przed Potterem nie mog艂 poj膮膰 po co czyta膰 ksi膮偶k臋, skoro pani w szkole nie kaza艂a, a po lekturze przyg贸d m艂odego czarodzieja zacz臋艂y si臋ga膰 po coraz ambitniejsze dzie艂a.

Cytuj:

Harry Potter, o ile si臋 go czyta, a nie tylko ogl膮da filmy, jako ksi膮偶ka pomaga rozwija膰 wyobra藕ni臋. Ponad to czytanie poprawia znajomo艣膰 ortografii, a osoby czytaj膮ce maj膮 znacznie mniej trudno艣ci z pisaniem w艂asnego tekstu. Zatem je艣li moje dziecko mia艂oby przeczyta膰 HP lub ogl膮da膰 t艂ustego diab艂a z go艂ym, czerwonym zadem, to wiadomo, 偶e wybra艂bym lektur臋, nawet je艣li nie dowiedzia艂by si臋 z niej jak post臋powa膰 w 偶yciu.

Cytuj:
Na ko艅cu jeszcze si臋 spytam co jest z艂ego w zrobieniu sobie dzieci przez g艂贸wnego bohatera ?

To, 偶e za rok/dwa wyjdzie nowa, nastawiona na robienie $$$ saga o potomkach ulubie艅ca m艂odzie偶y?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: [J. K. Rowling] Harry Potter i...
PostWys艂any: Czw, 16 Wrz 2010, 18:08 
Tajny wsp贸艂pracownik

Do艂膮czenie: Wto, 12 Cze 2007, 20:52
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
Cytuj:
To, 偶e za rok/dwa wyjdzie nowa, nastawiona na robienie $$$ saga o potomkach ulubie艅ca m艂odzie偶y?

Rownling pisa艂a, 偶e nie zamierza ju偶 pisa膰, a to, 偶e nie ma dzieci to akurat nie jest przeszkoda, patrz co zrobi艂 np. m艂ody Herbert ;)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Nie, 19 Wrz 2010, 22:18 
Mieszkaniec Kenderwing
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 05 Wrz 2010, 22:07
Savio napisa艂(a):
Tak si臋 zastanawiam... czy to normalne, 偶e pierwsze sze艣膰 tom贸w po prostu poch艂on膮艂em, nie mog膮c doczeka膰 si臋 kontynuacji, a ostatniej cz臋艣ci jeszcze nie czyta艂em i w og贸le mnie do niej nie ci膮gnie? -_-'

Normalnie jak bym widzia艂 siebie...

| Nadba |

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 11 Lis 2010, 12:19 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 07 Lis 2010, 19:18
Ja przeczyta艂em wszystkie cz臋艣ci. Wszystkie mi si臋 absolutnie podoba艂y. Pod koniec "Insygnii 艢mierci" zastanawia艂em si臋, czy naprawd臋 chc臋 ko艅czy膰 przygod臋 z Potterem. Moim skromnym zdaniem ksi膮偶ka jest fenomenalna. Tylko miejscami akcja toczy si臋 zbyt wolno .

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 18:42 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Lis 2010, 17:46
Miejscowo艣膰: Jarocin
Mnie osobi艣cie Potter si臋 podoba艂 opr贸cz 5 cz臋艣ci kt贸ra nudzi. Zako艅czenie jest typowo Ameryka艅skie ale fajnie si臋 to czyta艂o :)

Vinrael - Kaligraf - Wioska Anduina
Francis - Ksenoarcheolog - Alfa Centauri
Paul Garnier - Mechanik - Lataj膮ce Miasto
Haldin - Nekromanta - Bohaterowie 艢wiata Magii

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 00:00 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 10 Gru 2010, 15:07
Pfff.... Ma mn贸stwo wad.
1. Okropnie mi si臋 nie podoba艂a posta膰 Harre'go. To by艂 taki nad臋ty bubek, wiecznie idealny. Za mocn膮 stron臋 tej ksi膮偶ki uwa偶am przede wszystkim 5 postaci : Dumbledore, Voldemort, Snape i Bellatrix. Mo偶na jeszcze doda膰 rodzink臋 Weasley贸w.
2. Zako艅czenie do bani.
3. Z kolejnym tomem akcja 艣limaczy, przeci膮ga - jednym s艂owem nudzi [opr贸cz 7 cz臋艣ci]
4. W wi臋kszo艣ci wszystko skupia si臋 na "Ah, biedny Harry co on zrobi, jest taki wspania艂y zawsze po艣wi臋ci si臋 dla przyjaci贸艂"

Co do tej ksi膮偶ki mam tak naprawd臋 mieszane odczucia. Z jednej strony jest mn贸stwo pomniejszych cech, kt贸re okropnie bij膮 w oczy, a z drugiej strony ca艂o艣ci膮 jest dobr膮 ksi膮偶k膮.... Hmmm

Pracuj, jakby艣 nie potrzebowa艂 pieni臋dzy. Kochaj, jakby nikt nigdy nie zada艂 Ci cierpienia. Ta艅cz, jakby nikt na Ciebie nie patrzy艂. 艢piewaj, jakby nikt Ci臋 nie s艂ucha艂. 呕yj, jakby to by艂 raj na Ziemi.

Na pocz膮tku by艂o nic. I rzek艂 B贸g: 鈥濶iechaj stanie si臋 艣wiat艂o艣膰鈥 i dalej nic nie by艂o, tylko teraz mo偶na to zobaczy膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 05 Lis 2011, 17:22 
Przybysz
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 01 Lis 2011, 11:32
Cytuj:
Ja przeczyta艂em wszystkie cz臋艣ci. Wszystkie mi si臋 absolutnie podoba艂y. Pod koniec "Insygnii 艢mierci" zastanawia艂em si臋, czy naprawd臋 chc臋 ko艅czy膰 przygod臋 z Potterem. Moim skromnym zdaniem ksi膮偶ka jest fenomenalna. Tylko miejscami akcja toczy si臋 zbyt wolno .

Mam takie samo zdanie. Zazwyczaj akcja si臋 艣limaczy, a pod koniec gna jak strza艂a. Jedynie co trzyma w napi臋ciu w 艣rodku ksi膮偶ki, to mecze quidditcha. |D
Tak, jestem wielk膮 fank膮 Potter'a. Ta seria ma sporo wad, no ale c贸偶... Jak tu jej nie kocha膰...? <3

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 05 Lis 2011, 23:56 
Smok Nekromanta
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 17 Gru 2010, 14:00
Ja czyta艂em do 5 tomu, po czym odkry艂em Silmarillion, Hobbita, W艂adcy Pier艣cieni i... Jako艣 tak polecia艂o. ^.^ Po prostu Potter wyda艂 mi si臋 nudny i nieciekawy w por贸wnaniu do ksi膮偶ek takich jak Ruchomy Zamek Howl'a (Hauru) czy chocia偶by tomik贸w niby dla dzieci po angielsku (a wydaj膮cych si臋 o wiele bardziej krwawych i brutalnych ni偶 Potter) z serii "Redwall", jak to okre艣li艂em na zaj臋ciach z Czytania (Filologia Angielska).

Ciekawostka: wydanie w twardej oprawie czterech tom贸w Hobbita i W艂adcy Pier艣cieni kosztowa艂o nieca艂e 30 (25?) z艂otych, przed swoistym 'boomem' po filmach pana P.J, kt贸re to ksi膮偶ki mam do dzisiaj w doskona艂ym stanie.

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Czw, 12 Lip 2012, 00:10 
Osadnik

Do艂膮czenie: Czw, 11 Lis 2010, 19:50
Za Harrym Potterem nie przepadam, ale ostatnio wpad艂em w necie na fanfic, kt贸ry jest du偶o lepszy od orygina艂u (sic).
http://www.fanfiction.net/s/5782108/1/H ... ationality
85 rozdzia艂贸w i szykuj膮 si臋 nast臋pne - jest co czyta膰 :D
(j臋zyk angielski, of course...)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 13 Lip 2012, 13:56 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
To do艣膰 znany fanfik ;)

Dla os贸b nie spikaj膮cych proponuj臋 dwie 艣wietne polskie parodie :)

Lord Voldemort i podb贸j 艣wiata by Zegarmistrz
Moc jakiej czarny pan nie zna艂 by Katiusza

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: