Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Czw, 22 Sie 2019, 02:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: Re: Polska Fantastyka
PostWys艂any: Pi膮, 30 Lip 2010, 06:38 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
No w艂a艣nie ja nie mam takich uprzedze艅, bo mimo wszystko nie jest to jaki艣 bestseller, ka偶dy tego nie czytuje, wi臋c nie odbieram tego jako trendi ;) Stanowczo nie por贸wnuj臋 tego z "Harrym Potterem" czy seri膮 "Zmierzchem". Po prostu s艂ysza艂em, 偶e jest to dobra ksi膮偶ka i warto j膮 przeczyta膰.
Pierwszy tom serii o inkwizytorze Piekary mi si臋 r贸wnie偶 spodoba艂. Znaczy si臋 przeczyta艂em kilka kilkadziesi膮t stron, ale wci膮gn臋艂o mnie. Facet bardzo lekko pisze. Dawno nie czyta艂em tak szybko literek, zawsze to tak wolno idzie.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 30 Lip 2010, 10:04 
Wingless Dragonfly
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 23 Lip 2010, 12:21
Miejscowo艣膰: Gniezno/Katowice
Och! Mordimer jest zajebisty xD Je艣li wolno mi przekln膮膰, ale 偶adne inne s艂owo nie opisuje tego odpowiednio^^' Przeczytaj ca艂膮 trylogi臋, jego pomys艂y s膮 zadziwiaj膮ce xD No i bli藕niaki xDDDD

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 30 Lip 2010, 19:30 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
Sariel napisa艂(a):
Ja jestem powszechnie znana w艣r贸d znajomk贸w jako grammar nazi i noob eater xD Nie dziwcie si臋 wi臋c, 偶e mnie to boli.

Oo... Mo偶e troch臋 poduczysz? ^^

Dla mnie sapek to po prostu kolejny pisarz. Nie czyta艂em jego ksi膮偶ek na tyle by mie膰 o nim zdanie. Jedynie 2 zbiory opowiada艅 o wied藕minie, kt贸re mo偶e i s膮 ciekawe i fajnie si臋 czyta, ale 偶adnego specyficznego stylu nie dostrzeg艂em.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 30 Lip 2010, 20:28 
Wingless Dragonfly
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 23 Lip 2010, 12:21
Miejscowo艣膰: Gniezno/Katowice
Ric: w艂a艣nie si臋 wzi臋艂am za Sza艂asa xD Zbetowa艂am mu chyba z 5 wierszy. Je艣li jeste艣 got贸w na Helg臋 z biczem w r臋ce, krzycz膮c膮 na ciebie za ka偶dy 藕le postawiony przecinek - jestem do twoich us艂ug. Jednak po moim powrocie za jakie艣 2 tygodnie;3

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 08 Pa藕 2010, 18:14 
Przybysz
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 08 Pa藕 2010, 15:52
Opr贸cz Sapkowskiego, na g艂臋bsz膮 uwag臋 zas艂uguje tw贸rczo艣膰 Feliksa W. Kresa i jego genialna "Ksi臋ga Ca艂o艣ci". Polecam. Poza tym uwa偶am, 偶e dzisiejsza polska literatura fantasy, rzeczywi艣cie znajduje si臋 w lekkim do艂ku. Nie mam tu na my艣li jakiego艣 ogromnego w膮wozu, tylko niewielki do艂ek. Polskie powie艣ci fantasy, owszem wychodz膮, ale przewa偶nie s膮 one na poziomie "Kodeksu Mag贸w" Albina...niestety...

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 09 Pa藕 2010, 08:20 
Tajny wsp贸艂pracownik

Do艂膮czenie: Wto, 12 Cze 2007, 20:52
Miejscowo艣膰: Wroc艂aw
@Firo, a co z Piekar膮, Pilipiukiem, Kossakowsk膮 czy Dukajem ? Nie czyta艂em ich wszystkiego, ale z tej cz臋艣ci co czyta艂em to jak dla mnie trzyma niez艂y poziom i czyta si臋 bardzo fajnie i widzia艂em kilka nagr贸d jakie zdobyli. Wszystko uwa偶asz za dno ;> ? Jak dla mnie w ostatnich latach polska fantastyka stoi bardzo dobrze i nie ma czym si臋 martwi膰 ;)

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 09 Pa藕 2010, 08:37 
Przybysz
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 08 Pa藕 2010, 15:52
Orion, c贸偶 mo偶e i masz troszk臋 racji, ale Ja nigdy si臋 nie przekona艂em do tych podgatunk贸w fantasy, kt贸re prezentuj膮 wymienieni przez Ciebie autorzy. :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 11 Lis 2010, 12:07 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 07 Lis 2010, 19:18
Ja z polskiej fantastyki czyta艂em jedynie "Wied藕mina". Dlaczego? Sam nie wiem, jako艣 uwa偶am, 偶e u nas w kraju brakuje orginalniejszych pisarzy. Wol臋 poczyta膰 zagranicznych, takich do kt贸rych mam ju偶 zaufanie.
Np. Joseph Delaney, mo偶e i nie jest s艂awny, ale jak dla mnie jest o klas臋 wy偶ej ni偶 Sapkowski.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 11 Lis 2010, 18:59 
Ksi臋ciunio
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Sob, 30 Gru 2006, 15:31
Sk膮d masz zna膰 jakich艣 oryginalnych polskich pisarzy, skoro czyta艂e艣 tylko jedn膮 powie艣膰 jednego z nich? To, 偶e Sapkowski uwa偶any jest powszechnie za najwybitniejszego polskiego pisarza fantasy, to nie znaczy, 偶e skoro on ci si臋 nie podoba, to podobnie b臋dzie z ca艂膮 reszt膮. Mnie na przyk艂ad saga o Wied藕minie niezbyt przypad艂a do gustu, nie da艂em rady nawet jej sko艅czy膰, jestem za to wielkim fanem Grz臋dowicza. Zach臋cam zatem do zapoznania si臋 z wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 polskich autor贸w, a na pewno znajdzie si臋 kto艣, kto pisze tak, jak lubisz :)

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 08:37 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Lis 2010, 17:46
Miejscowo艣膰: Jarocin
Sapkowskiego jeszcze nie czyta艂em zabieram si臋 za to ju偶 od d艂u偶szego czasu i jako艣 zacz膮膰 nie mog臋...
Z polskich autor贸w to ostatnio przeczyta艂em "Zapach Szk艂a" Ziemia艅skiego. Nawet fajne tylko troch臋 za du偶o przekle艅stw.

Vinrael - Kaligraf - Wioska Anduina
Francis - Ksenoarcheolog - Alfa Centauri
Paul Garnier - Mechanik - Lataj膮ce Miasto
Haldin - Nekromanta - Bohaterowie 艢wiata Magii

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 12 Lis 2010, 12:19 
Niepokalana dziewica
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 03 Wrz 2008, 18:51
Miejscowo艣膰: Gda艅sk
Z Polskiej fantastyki polecam Dukaja, zw艂aszcza powie艣膰 o Wyr偶ynie.

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Sob, 13 Lis 2010, 14:40 
Mieszkaniec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Lis 2010, 17:46
Miejscowo艣膰: Jarocin
Czyta艂em kiedy艣 Dukaja. Powie艣膰 pt. "Perfekcyjna Niedoskona艂o艣膰". Strasznie m臋cz膮ca ksi膮偶ka, du偶o niezrozumia艂ych poj臋膰 i wyra偶e艅 ( gdzie艣 o okolicach 80 strony zaczyna艂em kojarzy膰 co m贸wili na pierwszych 30 ). Opini臋 o autorze naprawi艂 "Wroniec" kt贸rego 艂ykn膮艂em w jeden dzie艅 :D

Pozdrawiam

Vinrael - Kaligraf - Wioska Anduina
Francis - Ksenoarcheolog - Alfa Centauri
Paul Garnier - Mechanik - Lataj膮ce Miasto
Haldin - Nekromanta - Bohaterowie 艢wiata Magii

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Gru 2010, 23:38 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 10 Gru 2010, 15:07
Szczerze, to polska fantastyka ma si臋 kulawo...

Pracuj, jakby艣 nie potrzebowa艂 pieni臋dzy. Kochaj, jakby nikt nigdy nie zada艂 Ci cierpienia. Ta艅cz, jakby nikt na Ciebie nie patrzy艂. 艢piewaj, jakby nikt Ci臋 nie s艂ucha艂. 呕yj, jakby to by艂 raj na Ziemi.

Na pocz膮tku by艂o nic. I rzek艂 B贸g: 鈥濶iechaj stanie si臋 艣wiat艂o艣膰鈥 i dalej nic nie by艂o, tylko teraz mo偶na to zobaczy膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Pi膮, 10 Gru 2010, 23:43 
Awatar u偶ytkownika

No... a mo偶e co艣 wi臋cej? Niby dlaczego?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 00:09 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 06 Gru 2010, 23:58
Miejscowo艣膰: Zasiedmiog贸roostrowiec 艢wi臋tokrzyski
No pewnie, ani Sapkowski, ani Grz臋dowicz, ani Piekara, Ani Lidia-Kossakowska ani kilku jeszcze innych nic nie napisali, tylko nabazgrali na pustej ksi膮偶ce swoje imi臋 i jaki艣 durny tytu艂 :D

The shadow lies upon his tomb In Moria, in Khazad-d没m.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 00:12 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pi膮, 10 Gru 2010, 15:07
No c贸偶, powiedzia艂am, 偶e ma si臋 kulawo, a nie 偶e jej nie ma ;) Zbi贸r polskiej fantastyki jest bardzo szczup艂y i ubogi...

Pracuj, jakby艣 nie potrzebowa艂 pieni臋dzy. Kochaj, jakby nikt nigdy nie zada艂 Ci cierpienia. Ta艅cz, jakby nikt na Ciebie nie patrzy艂. 艢piewaj, jakby nikt Ci臋 nie s艂ucha艂. 呕yj, jakby to by艂 raj na Ziemi.

Na pocz膮tku by艂o nic. I rzek艂 B贸g: 鈥濶iechaj stanie si臋 艣wiat艂o艣膰鈥 i dalej nic nie by艂o, tylko teraz mo偶na to zobaczy膰.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 00:16 
Awatar u偶ytkownika

Nie lubi臋 jak mnie kto艣 zmusza do pisania jednolinijkowc贸w, ale... Dlaczego tak uwa偶asz?

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 00:19 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
No jeju, Ric, Sama uwa偶a, 偶e to co jest nie jest jakie艣 szczeg贸lnie wysokich lot贸w i z potencja艂em. Tak naprawd臋 wszystko skupia si臋 na Sapkowskim i nie ma co tego ukrywa膰. Reszta to pomniejsi autorzy, kt贸rych znaj膮 nieliczni i nieliczni uwa偶aj膮, 偶e to co艣 wspania艂ego. Ja te偶 mam podobne zdanie i nie zamierzam go uzasadnia膰. Mo偶e przeczytam kiedy艣 co艣 polskiego(chocia偶 Wied藕mina musz臋 w ko艅cu), ale priorytety to zdecydowanie ksi膮偶ki zagraniczne.

Nie Ciebie si臋 pyta艂em ;). Zreszt膮 po to jest forum, by dyskutowa膰 a nie przyjmowa膰 wszystko na s艂owo. A i po to s膮 moderatorzy, by zach臋ca膰 do dyskusji ;) - Ric Simane
Ric: Rozumiem, ale zada艂e艣 ju偶 drugi raz to samo pytanie w ci膮gu trzech post贸w.
I nie uzyska艂em odpowiedzi... - Ric Simane

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 01:19 
Brodaty starzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Wto, 20 Lut 2007, 11:59
Miejscowo艣膰: Solstheim <3
Osek napisa艂(a):
Reszta to pomniejsi autorzy, kt贸rych znaj膮 nieliczni i nieliczni uwa偶aj膮, 偶e to co艣 wspania艂ego.

Pilipiuk czy Dukaj 'sprzedaj膮 si臋' lepiej ni偶 Sapkowski. Czyli nie s膮 ani pomniejsi ani znani przez nielicznych. Poza tym Sapkowski napisa艂 praktycznie tylko Wied藕mina i teraz gdyby nie gra to kto wie czy ksi膮偶ka ta by艂aby nadal tak popularna. Sukces cho膰by dw贸ch wspomnianych przeze mnie autor贸w polega na tym, ze nie wynika z jednej ksi膮偶ki, ale wielu tytu艂贸w, i tego, 偶e nadal pisz膮 i wydaj膮.

Nie rozumiem ludzi, kt贸rzy marudz膮 na polsk膮 fantastyk臋 nawet jej nie czytaj膮c, no nie rozumiem...

Aha, je偶eli co艣 piszecie to uzasadniajcie to, jednolinijkowce b臋d膮 kasowane, recydywa karana warnami.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Sob, 11 Gru 2010, 02:29 
Magnificent man.
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 06 Gru 2010, 23:58
Miejscowo艣膰: Zasiedmiog贸roostrowiec 艢wi臋tokrzyski
Bo偶e, uznawa膰 Pilipiuka za niszowego to jak Tolkiena za 膰woka 偶e np to Hobbity mia艂y w艂ochate stopy. a czemu nie elfy? Wszystkie z tych tu napisanych w mym po艣cie argument贸w s膮 r贸wnie krety艅skie. Pilipiuk to najlepszy pisarz fantasy albo jeden z najlepszych, nie tylko w polsce. Maja Lidia Kossakowska czy inni tez sporo napisali, mam przynajmniej z 10 ksi膮偶ek a ze dwa razy wi臋cej tych autor贸w przywlok艂em z biblioteki i przeczyta艂em (kiedy艣 oczywi艣cie). Zr贸b wi臋c jak ja, wyt臋偶 platfusy i do biblioteki, a nie narzeka膰. We藕 sobie wypisz tytu艂y i sup.
Poczytaj a potem pomy艣l zanim powiesz co艣 , (tu straszliwa obelga b臋dzie) ty mlaskaczu w艂ochaty.

:P :D

The shadow lies upon his tomb In Moria, in Khazad-d没m.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1, 2, 3  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: