Witaj, Nieznajomy

Forum wykorzystuje tzw. mechanizm ciasteczek (ang. cookies). U偶ywaj膮c forum wyra偶asz zgod臋 na ich przechowywanie w pami臋ci przegl膮darki i twojego komputera. Je偶eli nie zgadzasz si臋 na ich wykorzystanie, zmie艅 ustawienia przegl膮darki.

Ostatnia wizyta: Obecny czas: Sob, 07 Gru 2019, 10:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(贸w) ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Temat postu: [Joel Rosenberg] Cykl "Stra偶nicy P艂omienia"
PostWys艂any: 艢ro, 11 Sty 2012, 15:13 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Nie, 08 Sty 2012, 17:02
Miejscowo艣膰: 艁贸d藕
Wiecz贸r w pewnym bli偶ej nieokre艣lonym akademiku w USA w latach osiemdziesi膮tych ubieg艂ego wieku. Jak co tydzie艅 grupka student贸w r贸偶nych specjalno艣ci zbiera si臋 偶eby rozegra膰 sesj臋 RPG. Niespodziewanie l膮duj膮 w cia艂ach postaci kt贸re odgrywali, w fikcyjnej krainie, "po tamtej stronie", z jedn膮 tylko nadziej膮 na powr贸t...

Pocz膮tek tr膮ci bana艂em i jest faktycznie ci臋偶ki do przebrni臋cia (zw艂aszcza ze wzgl臋du na du偶膮 liczb臋 bohater贸w kt贸rych losy 艣ledzimy). Szybko jednak z pocz膮tkowego zaskoczenia wy艂ania si臋 sp贸jny obraz ca艂kiem fajnej fantastyki, 艣ledzenie przygody Karla i jego dru偶yny pr贸buj膮cych odnale藕膰 drog臋 do domu (i co b臋dzie dalej :) ) wypada ca艂kiem nie藕le - zw艂aszcza 偶e mamy naprawd臋 fajne, szerokie spektrum charakter贸w postaci :) Ciekawym zagraniem jest fakt, 偶e pomimo zmiany cia艂, bohaterowie pami臋taj膮 o swoich starych umiej臋tno艣ciach (wszak to studenci, w tym i studenci in偶ynierowie :) ) i wykorzystuj膮 je w praktyce (chcecie mieczy? Prosz臋 bardzo, my mamy proch strzelniczy... :twisted: ).

Na cykl sk艂ada si臋 10 tom贸w, z kt贸rych 6 pierwszych wysz艂o w Polsce nak艂adam ISA

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

Wioska: Senzavir "Aval" Seremeneth
Magiczny Spisek: Nasira Hariri

G贸ra
Offline Profil  

Temat postu: Re: [Joel Rosenberg] Cykl "Stra偶nicy P艂omienia"
PostWys艂any: 艢ro, 11 Sty 2012, 16:40 
艁ysiej膮cy M臋drzec
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Pon, 29 Pa藕 2007, 11:58
Miejscowo艣膰: Z艂oty Stok
Podoba mi si臋. Co艣 takiego w艂a艣nie bym sobie poczyta艂. Leciutka ksi膮偶ka na odsapni臋cie po godzinach nauki. Jak znajd臋 w bibliotece to poczytam. A jak nie to na allegro po 15 z艂 chodzi tom, wi臋c na pr贸b臋 jeden sobie kupi臋.

Powiedz mi, a zapomn臋. Poka偶 mi, a zapami臋tam. Pozw贸l zrobi膰, a zrozumiem - Konfucjusz

Ka偶dy szczeg贸艂 ma znaczenie - G. Cook
Azat

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Sty 2012, 15:24 
Zapewne jest czarodziejem
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: 艢ro, 10 Sty 2007, 14:10
Miejscowo艣膰: Szczecin
StraySoul napisa艂(a):
Jak co tydzie艅 grupka student贸w r贸偶nych specjalno艣ci zbiera si臋 偶eby rozegra膰 sesj臋 RPG. Niespodziewanie l膮duj膮 w cia艂ach postaci kt贸re odgrywali, w fikcyjnej krainie, "po tamtej stronie", z jedn膮 tylko nadziej膮 na powr贸t...

Hm... No gdzie ja to ju偶 s艂ysza艂em... A wiem!
Lochy & smoki
...I jeszcze powiedz mi, 偶e to to samo xD.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 12 Sty 2012, 19:49 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Nie s膮dz臋 偶eby by艂o to samo - od Rosenberga faktycznie spodziewa艂em si臋 tego o czym pisa艂 Osek, ale autor potrafi艂 mnie naprawd臋 fajnie zaskoczy膰 :)

Jego 艣wiat, cho膰 fantastyczny, jest niezwykle sp贸jny i naturalny - w znaczeniu realny. Panuj膮 w nim wszystkie (no, wi臋kszo艣膰) praw fizyki, handlu, ekonomii czy w艂adzy. Nie ma 偶yj膮cych milion lat elf贸w, kt贸re przesiedzia艂y bez szkody dla w艂asnej psychiki 10 000 lat w wi臋zieniu (yep, pij臋 do Warcrafta). Naprawd臋 m贸g艂bym uwierzy膰 偶e takie co艣 istnieje "po drugiej stronie", zw艂aszcza 偶e autor zrobi艂 faktycznie spory research odno艣nie post臋pu technologicznego (kt贸ry skacze diametralnie w fabule zwa偶ywszy naukow膮 pasj臋 bohater贸w :) )

Danger? Hah! I walk on the wild side! I laugh in the face of danger! Ha! Ha! Ha!

G贸ra
Offline Profil  

PostWys艂any: Pon, 20 Sie 2012, 17:49 
Osadnik
Awatar u偶ytkownika

Do艂膮czenie: Czw, 16 Sie 2012, 13:36
Pami臋tam dobrze ten cykl :)
Przeczyta艂em go chyba na wczasach. Faktycznie lekki i strawny. Cho膰 najlepiej zapami臋ta艂em pierwszy tom, gdzie bohaterowie musieli niejako zwalcza膰 swoje alter-ega ; > Jak Karl.

Poza tym du偶y plus za swojskie wprowadzenie :) No i szybka zmiana sytuacji z "jeste艣my super wyposa偶eni i mamy sporo mo偶liwo艣ci" na "jeste艣my w czarnej buqie".

Takie 6/10.

Daj, a膰 ja pobrusz臋, a ty pocziwaj ->
Image
i pocziwa.

G贸ra
Offline Profil E-mail  

PostWys艂any: Czw, 16 Pa藕 2014, 14:30 
Typowy leming
Awatar u偶ytkownika

Na mnie spore wra偶enie zrobi艂a jeszcze jedna rzecz - to, 偶e autor nie cacka si臋 ze swoimi bohaterami, jak to ma miejsce w wielu utworach rozpoczynaj膮cych si臋 w naszym 艣wiecie. Nie jest to stanowczo poziom masakrowania i zn臋cania si臋 nad postaciami jaki prezentuje Martin, ale spodziewajcie si臋 偶e jaka艣 kobieta z dru偶yny zostanie zgwa艂cona, a inny wyleci w powietrze razem z karawan膮 niewolnik贸w.

Minus serii... wysz艂o tylko 6 tom贸w w Polsce, i ko艅cowych 4 raczej nie b臋dzie, mailowa艂em nawet do wydawcy :-( A historia pod koniec przyspiesza, dzi臋ki post臋powi technologicznemu bohaterowie i ich sojusznicy maj膮 ju偶 rewolwery sze艣ciostrza艂owe i przymierzaj膮 si臋 do budowy kolei 偶elaznej 艂膮cz膮cej dwa kr贸lestwa :D

G贸ra
Offline Profil  

Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(贸w) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Szukaj: